07 Ağustos 2022 Pazar

Murat Baltaş hayatını kaybetti

Murat Baltaş hayatını kaybetti

Çalıştığı hastane bahçesinde can verdi

Çalıştığı hastane bahçesinde can verdi

Ispartalı askerimiz hain saldırıda yaralandı

Ispartalı askerimiz hain saldırıda yaralandı

Ramada Otelin sahibi hayatını kaybetti

Ramada Otelin sahibi hayatını kaybetti

İşte böyle anlattılar

İşte böyle anlattılar

Isparta

ISPARTA'DA Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, telefonla veya internet yoluyla dolandırıcılık olaylarına karşı farkındalık oluşturmak amacıyla video hazırladı. Videoda dolandırıcıyı canlandıran polis memurunun gözaltı sırasındaki sözleri ders niteliğinde oldu.

Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından hazırlanan videoda telefon ile dolandırıcılık suçundan yakalanan şüpheli ile polis ekipleri tarafından gözaltına alınırken, gazetecilerin sorularını yanıtlıyor.

İŞTE O KONUŞMALAR

BUGÜNE KADAR KAÇ KİŞİYİ DOLANDIRDINIZ?

"Ağımıza düşen herkesi. Biz müşteri ayrımı yapmıyoruz. Bazen mail ile bazen cep telefonlarına cazip teklifler gönderiyoruz.Bazen onların arkadaşlarıymış gibi sosyal medya hesaplarından hediye çekleri veriyoruz. Bazen de bir harf değişikliği ile internet sitelerinden sahtelerini yapıyoruz. Hoop sonra paralar cukka..."

PEKİ HİÇ VİCDANINIZ SIZLAMIYOR MU?

Yok sonuçta vatandaşı bilgilendiriyoruz. Biz dolandırıcılık yapmıyoruz ki kardeşim, ikna ediyoruz. Ama bir düşen bir daha düşmüyor.

SİZİN GİBİLERDEN VATANDAŞIN KORUNABİLMESİ MÜMKÜN DEĞİL Mİ?

Uyanık olun kardeşim. Bedava peynir sadece fare kapanında bulunur.  ALtınları, paraları hazırlayın. Çıkınca arayacağım.

Polis ekipleri ise videonun sonunda vatandaşlara uyarı niteliğinde bilgi veriyor.

SAVCI YADA POLİS SİZDEN YARDIM İSTEMEZ

"Kendisini kamu görevlisi olarak tanıtıp, hattınızın terör örgütleri tarafından kullandığını ve bu örgütlere yardımda bulunduğunuzu söyleyen kişiler dolandırıcıdır. Size operasyon yaptıklarını söyleyecek. Ve bu operasyonda kullanmak için para ve altın isteyeceklerdir. SAvcı yada polis operasyon için sizden yardım istemez. Kamu görevlileri sizden hesap numarası, para veya altın istemez. Bu kişilere itibar etmeyin"

SOSYAL MEDYADA SİZDEN PARA İSTEYENLERE İTİBAR ETMEYİN

Facebook, twittter, ınstagram gibi sosyal medya alanlarında yakınlarınızın hesaplarının çalınması yöntemiyle sizlerden para isteyenlere itibar etmeyiniz. Sosyal medya hesabından yardım talep eden yakınınızı arayarak lütfen teyit ediniz.  

OLTAYA GELMEYİN

Sosyal medya hesaplarında karşılaştığınız çok düşün fiyatlı cep telefonu ve elektronik eşya satışını vadeden ilanları kullanarak, vatandaşların siparişlerini alıp ürün temini sağlamayan kurumsal ticari kimliği belirsiz sitelerden alışveriş yapmayınız. Unutmayan bedava peynir sadece fare kapanında bulunur. Oltaya gelmeyin. Aldanmayın, inanmayın, kanmayın.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Veysel

14 Ocak 2022 Cuma 20:18

Adalet Bakanlığı meclise öyle bir yasa teklifi suncak ki.Dolandırıcıların çalan elleri kesilince asla böle bir şeye kalkışan olmayacak.Polise de savcı yada hakime de görev ve sorumluluk kalmayacak.Hırısızın eli ayağı,parmağı kesilsin.

Ispartalı Alican

14 Ocak 2022 Cuma 13:05

TDP şube müdürlüğü çalışanları çok güzel işler yapıyor helal olsun memurlara

Ali

14 Ocak 2022 Cuma 12:57

Isparta emniyet müdürlüğümüzün Toplum destekli polislik faaliyetleri çok başarılı emeğinize sağlık

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR