27 Mayıs 2024 Pazartesi

Isparta Valiliğinden Afetzede Konaklama açıklaması

Isparta Valiliğinden Afetzede Konaklama açıklaması

Isparta

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen depremlerde konutları yıkılan ya da hasar gören vatandaşlarımızın konaklama ihtiyacının karşılanması büyük önem arz etmektedir.

Ispartalı hemşerilerimiz ve kuruluşlarımızdan afetzede kardeşlerimizi otel/tesis ve boş konutlarında misafir etmek isteyen kurum, kuruluş ve vatandaşlarımızın öncelikle Isparta Valiliği İl AFAD Müdürlüğü’ne kayıt yaptırarak “Afetzede Konaklama Tesisi Belgesi” almaları gerekmektedir.

İlimizde konaklama belgesi verilen tesis, otel ya da konutlarda kalmak isteyen afetzede vatandaşlarımıza İl AFAD Müdürlüğü’nden “Afetzede Konaklama İzin Belgesi” verilecek, afetzede vatandaşlarımızı kabul edecek tesis/otel ya da konut sahibi kuruluşlarımız ve vatandaşlarımız bu belgelerle misafir kabulü yapacaktır.

Belge sahibi olmayan şahısların (Afetzede Konaklama İzin Belgesi) tesis/otel ya da konutlara kabul edilmemesi, müracaat sahiplerinin İl AFAD Müdürlüğü’ne yönlendirilmesi gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

gülkentli

09 Şubat 2023 Perşembe 09:37

eğitim online olsun kyk lar yurt pansiyonlar.milli eğitim yansiyonları depremzedelere açılsın .yemek barınma sorunu tek elden de halledilir

zekai sen çok zekisin

08 Şubat 2023 Çarşamba 19:26

Gülkent Kız Pansiyonunda 150 kadar kız öğrenci barınıyordu.Sırf yemek çıkarmamak öğrencileri buradan uzaklaştırmak adına yangına dayanıksız ayaklarına kapatıldı ve yerine halk eğitim merkezi ek binası yapıldı ama bomboş duruyor sayın valim burası eski haline çevrilip depremzedeler yerleştirilebilir.

saadet

08 Şubat 2023 Çarşamba 17:36

defalarca yazdım ısparta merkezdeki 6 katlı sapasaglam özel idare binasını niye yıktınız noldu kedi köpege park oldu o saglam bina günlerce yıkamadınız dursayfıda şimdi konukevi olsaydı saglam binayı yıkarlar çürük bina yaparlar neden yıktınız ögrenciye yurt olurdu yaşlılara bakımevi neydi derdiniz yahu yeniden yapıın o zaman yık yak kes pes yani pes...

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR