17 Nisan 2024 Çarşamba

Isparta sandık başına gidiyor: Aday listeleri için süre doldu

Isparta sandık başına gidiyor: Aday listeleri için süre doldu

Isparta

Türkiye 31 Mart günü yerel seçimler için sandık başına gidecek. 1 Ocak günü işlemeye başlayan yerel seçim takviminde, bir eşik daha aşılıyor. Partilerin aday listelerini teslim süresi, bugün saat 17.00’de sona erdi. Isparta’da siyasi partiler aday listelerini sundu. 
Yüksek Seçim Kurulu’nun 31 Mart Yerel Seçim takvimine göre, siyasi partilerin aday listelerini bugün saat 17.00’ye kadar teslim etmesi gerekiyordu.
Siyasi parti ilçe başkanlıkları, belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyelikleri seçimlerine ait aday listelerini ilçe seçim kurullarına; büyükşehirlerde ise siyasi parti il başkanlıkları, büyükşehir belediye başkan aday listelerini il seçim kurullarına teslim etti.
Partiler, aday listelerindeki eksikleri 22 Şubat’a kadar tamamlayabilecek.
Bağımsız adaylar da dahil olmak üzere geçici aday listeleri 23 Şubat’ta ilan edilecek ve aynı gün listelere itiraz süresi başlayacak.
3 Mart Pazar günü kesin aday listeleri il ve ilçe seçim kurullarında ilan edilecek.

SEÇİM YASAKLARI 21 MART PERŞEMBE BAŞLAYACAK


21 Mart Perşembe günü seçim propagandası ve yasaklar başlayacak.
28 Mart’ta tutuklular ile taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin listeler kesinleştirilecek.
Propaganda dönemi 30 Mart Cumartesi günü saat 18.00’de sona erecek ve 31 Mart’ta Türkiye sandık başına gidecek.
Seçmen bilgi kağıtlarının dökümüne ve dağıtımına 29 Şubat’ta başlanacak ve 24 Mart’ta seçmen bilgi kağıtları seçmenlere dağıtılacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Beka meselesi

21 Şubat 2024 Çarşamba 10:33

Son viraj seçimden sonra ekonomi dibini gorecek emekliler pandemide girecek memurlar bayram edecek bu seçim emeklilerin beka meselesi iyi düşünün sokaklar temiz ama cepte yiyecek ekmek parası yok belediyenin diktiği çiçeklere düşeceksiniz bir senedir süper zam verilen emekliler elde var sıfır eşittir sifir

Ispartalı

21 Şubat 2024 Çarşamba 09:46

Dört adaydan ısparta yı ısparta yapacak bir çok yenilikler getirecek milletin halinden anlayacak tek aday olarak ATAKAN başkını görüyorum

Ruşen Ali

21 Şubat 2024 Çarşamba 07:28

Ekonomi 31 Marta kadar dayanırsa Başkan Başdeğirmen yok Şimşek'in deyimiyle çatı akar duvar su kaçırırsa Efsane Başkan ATAKAN YAZGAN BAŞKAN. Tural sevilen biri . ama taban YZG ile ortak onlarında gücü yok. Çünkü aslı dururken YZG oy vermek . Çünkü o grubun aslı Başdeğirmen

TÜRKİYE MİLLİYETÇİSİYİM

21 Şubat 2024 Çarşamba 06:56

parlamenter sistemeEVET DEMEK IRKIMA TERS,İNANCIMA TERS.HELE HELE ırkçılara rey vermek.IRKIMA KİŞİLİĞİME TERSTİR. GAVUR ĞELSİN DİYE DUA EDEN GAVURSEVERLERE REY VERMEK.inancıma ihanettir.SURİYELİLER NİYE ĞELDİ DİYENLER.misal: SENİRKENT MİLLİYETÇİ DİYE ĞEÇİNİR.LAKİN. ucuz işçi çalıştırmek için suriyelilerle kardeş olmuşlar.HEYYYYYYYYYYY IRKÇILAR kendi hemehrilerinize bir çift sözünüz yokmu? ADAM OLMAK ZORDUR.

Vatandaş

20 Şubat 2024 Salı 22:19

Partilerin liste işi tam saçmalık,son dakika açıklanıyor ve nerde vatandaştan uzak tipler var seçilmiş.yiyin gari.

Rapsodi

20 Şubat 2024 Salı 21:26

Kafalarına göre list e hazırlayan partiler bazı ilćelerden listenizde aday yok yada seçilecek sırada yok.. sonra oy isteyin.ilćeleri yok sayanlar elbette yok sayılacak bu mahalli idareler seçimi

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR