08 Aralık 2023 Cuma

Isparta'yı üzen haber

Isparta'yı üzen haber

Isparta

Isparta ile özel bir bağı olan ve birçok kez ziyaret eden Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva hayatını kaybetti. Cenazesi, Bakü'deki 2. Fahri Hıyaban'da defnedildi. Isparta’da dostları ise Paşayeva için taziye mesajı paylaştı.

24 Eylül'de başkent Bakü'de hastaneye kaldırılarak yoğun bakımda tedavi altına alınan Paşayeva, dün yaşam mücadelesini kaybetti. Ganire Paşayeva son yolculuğuna uğurlandı.

GANİRE PAŞAYEVA KİMDİR?

Ganire Paşayeva, 24 Mart 1975'te Azerbaycan'ın Tovuz şehrinde doğdu. Azerbaycan Tıp Üniversitesi Pediatri Bölümü ile Bakü Devlet Üniversitesi Uluslararası Hukuk Bölümü'nden mezun olan Paşayeva, 1998'de televizyonculuğa başladı. Paşayeva, 2005'te Haydar Aliyev Fonu'nun Halkla İlişkiler Departmanı'nın başına geçti. Kısa süre sonra 6 Kasım 2005'te yapılan parlamento seçiminde Tovuz Milletvekili seçilen Paşayeva, mecliste çeşitli görevlerde bulundu. Paşayeva, son olarak Milli Meclisin Kültür Komisyonu Başkanlığını yürütüyordu. Türkiye'de sayısız etkinliğe katılan, Türk dünyası üzerine çok sayıda yazı ve konuşmaları bulunan Paşayeva, "Türkiye'nin güçlü olmasının Türk dünyasının güçlü olması" anlamına geldiğini savunuyordu. Bekar olan Paşayeva, İngilizce ve Rusça biliyordu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ARAPHAN

30 Eylül 2023 Cumartesi 07:15

ıspartalıya cevap. KONUŞTUKLARINA DİKKAT ET:1 ĞÜN BİRİ O AĞZINA bir şey sözyler altında kalırsın.BU VATAN İÇİN HAİNLERLE MÜCADELE EDİP ŞEHİD OLAN.akrabam,dedem atalarım.BOŞUNAMI MÜCADELE VERDİLER.yoksa senin ğibi IRKÇILAR ŞARLATANLIK YAPSIN DİYEMİ .mücadele ettiler.NEDEN?ELEŞTİRİYİ KABULENMİYORSUN CAHİL YOBAZ.

Altan

29 Eylül 2023 Cuma 14:13

Canlı yayında tartışma programında ermeni vekiline bizim dinmiz öldürmeyi emretseydi sizi çoktan bu coğrafyadan silmiştik diye Ermenilere hattini bildiren.Asil kadın Allah rahmet eylesin (Bu arada Araphan denilen zat bi IQ testi yaptır ).kendine.

Ispartalı

29 Eylül 2023 Cuma 13:07

Araphan yaşama ozaman ıspartada seni zorla tutanmı var git başka memlekette yaşa ozaman burda ıspartayı kötülüyorsun. Demekki 30 yıldır yaşadığına göre burda sen ıspartayı seviyorsun sen ısparta ya kurban ol

ARAPHAN

29 Eylül 2023 Cuma 11:47

ıspartada ÜLKÜCÜ VARMI.30 yıl burada yaşıyorum.BEN ÜLKÜCÜ ĞÖRMEDİM ĞÖREMEDİM ÜLKECİDE YOTUR.LAKİN: ISPARTACİ VARDIR.ıspartalı olmayan hiç kimseyi sevmezler.BAŞKA VİLAYETLERDE KIZ ALIR,KIZ VERİRLER 70 YILDIR ISPRATDA YAŞAYANLARA YABANCI ĞÖRÜYORLAR nalamadım sanki kendileri başka bir ülkenin insanları ğibmi?ğörüyorlar

Afşar

29 Eylül 2023 Cuma 11:46

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşallah, böyle insanlar kolay yetişmiyor, Türk Dünyasının Asena sı idi....

Asena

29 Eylül 2023 Cuma 11:25

Mekanı cennet olsun. Yılmaz TURAN ülküsü nün savunucusu. Kızılelmamız TURAN

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR