27 Mayıs 2024 Pazartesi

Isparta'dan 14 sporcumuz madalya için ter dökecek

Isparta'dan 14 sporcumuz madalya için ter dökecek

Isparta

Samsun'da düzenlenen Geleneksel Türk Okçuluğu büyük erkekler ve büyük kadınlar müsabakalarına Isparta'dan 14 sporcu katılacak.

Yalvaç Çınar Spor Kulübünden 9, Isparta İzcilik Kulübü'nden 5 sporcunun katıldığı müsabakalar 17-19 Mart tarihleri arasında Samsun Spor Salonunda gerçekleşecek.

Yarışmacılar sıralama için ilk olarak 18 metre mesafeden 5 ok 7 seri atışla mücadele edecek. Elemelerde ise ferdi olarak 9 ok atışı yapılırken takım halinde 3'er sporcunun her biri 3'er ok atarak en yüksek puanı toplamaya çalışacak.

Bireysel erkekler ve bayanlarda sıralamada ilk 32 kişi elemelere katılmaya hak kazanacak. Takım eleme atışlarında erkekler ve bayanlarda ilk 16'da yer alan kulüpler elemeye katılmaya hak kazanacaklar.

MADALYA İLE DÖNMEK İSTİYORUZ

Yalvaç Çınarspor Kulübü antrenörü Ahmet Görgün, Samsun'da 5 sporcu ile takım halinde ve ferdi olarak yarışacaklarını belirterek, 'Yarışmaya iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Buradan ilçemize madalya alarak dönmek istiyoruz. Sporcularıma başarılar diliyorum' diyerek tüm Isparta'dan dua istedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Vatandaş

17 Mart 2023 Cuma 18:45

Ahmet hocam başarılar

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR