13 Haziran 2024 Perşembe

Isparta'da yaban hayvanları fotokapana yansıdı

Isparta'da yaban hayvanları fotokapana yansıdı

Isparta

HABER/ Gizem Sarıkaya- Isparta’da yaban hayatının izlenmesi amacıyla ormanlara yerleştirilen fotokapanlara yaban domuzu sürüsü, dağ keçisi, koyun, tilki gibi hayvan görüntüleri yansıdı. 

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Doğa Koruma Milli Parklar tarafından yaban hayatını izlemek ve yaban hayvanlarının takibini yapmak amacıyla il merkezi ve ilçeler olmak üzere birçok noktaya fotokapan yerleştirildi. Yaban hayatı varlığının kayıt altına alındığı fotokapan çalışmalarıyla türlerin yayılış alanları, popülasyon dinamikleri ve yoğunlukları belirleniyor. Fotokapanlara yansıyan görüntüler, kentte yaban hayatı çeşitliliğini de gözler önüne serdi. Ormanlarda farklı bölgelere yerleştirilen fotokapanlara yiyecek arayan yaban domuzu sürüsü, dağ keçileri, tilki, koyun görüntüleri yansıdı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Kuş Bilimci

02 Ekim 2023 Pazartesi 16:11

Ya eski Resimleri atıp durmayın Isparta da Yaban hayatı çok hareketli aslında milli parklar biraz fotokopan kursalar çekilen görüntüler Belgesel şeklinde yayınlansa olmaz mı?

Kerimoğlu

02 Ekim 2023 Pazartesi 10:38

Çoğu köylü fotokapanların nerde olduğunu biliyor ayrıca Kesme KAsımlar tarafında görevini yapan Jandarma personeli görev değişikliği ile dağıtıldı köylü rahatça avlanabilmek için siyaseti işin içine karıştırdı. Yaban hayatı kalmadımı bu sefer kolluk kuvveti görevini yapmıyor diye kötülemeye başlarlar.

adnan s.ses

02 Ekim 2023 Pazartesi 09:32

Aşağı gökdereliler yaban keçisini vurup sucuk bile bastırıyorlarmış. Fotokapanın nerede olduğunu biliyorlar ****arda dolaşmıyorlarmış. Yazık bu güzelliklere kıyılır mı?

Sütçülerli

01 Ekim 2023 Pazar 19:43

2015 yılında kulakları çınlasın Hacı Abim çekmişti mp lar hala bu görüntülerimi kullanıyor...

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR