30 Mayıs 2024 Perşembe

Isparta'da Mercek-17 operasyonu

Isparta'da Mercek-17 operasyonu

Isparta

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, son 4 günde aralarında Isparta'nın da bulunduğu 74 ilde ruhsatsız silah taşıyan kişilere ve silah kaçakçılarına yönelik düzenlenen 'Mercek-17' operasyonlarında 707 silah ele geçirildiğini ve 869 şüpheli hakkında işlem yapıldığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, il jandarma komutanlıkları ve il emniyet müdürlükleri tarafından 74 ilde düzenlenen 'Mercek-17' operasyonları kapsamında evlerde, iş yerlerinde, halka açık alanlarda ve yollarda aramalar gerçekleştirildiğini belirterek, "Operasyonlar sonucu 519 ruhsatsız tabanca, 54 kurusıkıdan çevrilmiş tabanca, 6 uzun namlulu tüfek, 128 ruhsatsız av tüfeği olmak üzere toplam 707 silah ele geçirildi. 869 şüpheli hakkında işlem yapıldı" dedi.

Operasyonu koordine eden vali ve kaymakamlar ile operasyonu gerçekleştiren ekipleri tebrik eden Bakan Yerlikaya, "Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle. Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; ruhsatsız silah temin edenlerle de silah kaçakçılarıyla da mücadelemiz sizlerin duası ve desteğiyle kararlılıkla devam edecek" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Hakim

15 Nisan 2024 Pazartesi 12:23

YA SEN ÜLKENDE MAFYA DİZİLERİNE İZİN VERECEN AİLEYİ BOZAN ŞİDDETİ KÖRÜKLEYEN GAYRİ AHLAKİ REZİL DİZİLERE İZİN VERCEKSİN HATTA TEŞVİK EDERCESİNE ÖZENDİRECEKSİN SONRADA SİLAH OPERASYONU YAPCAKSINZ BIRAKIN BOŞ İŞLERİ EGİTİM AHLAK MANEVİYAT VERİN MİLLETE.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR