02 Ekim 2023 Pazartesi

Motosiklet tıra çarptı

Motosiklet tıra çarptı

Isparta'da ezber bozan tören

Isparta'da ezber bozan tören

Isparta

Isparta'nın Senirkent ilçesinde 21 yıldır aşçı olarak hizmet veren ve işyeri bulunan Ercan Yalçın artık dinlenmeye karar verince ekmek teknesini bir tören düzenleyerek kapattı.

Bugüne kadar hep işyerlerinin açılış törenlerini görmeye alışık olan ilçe halkı yaşanan bu ilginç olaya tanıklık ederken yılların ustası ise herkesten helallik diledi.

PİLAV ve HELVA DA İKRAM ETTİ

Ercan Usta'nın Yeri adıyla ilçe merkezinde işyeri bulunan ve düğün, mevlüt gibi etkinliklere de toplu yemek yapan Ercan Yalçın, kapanış töreninde yaptığı konuşmada duygulu anlar yaşadı. Yalçın konuşmasında;

"Bu işyerinde 21 yıldır Senirkent ve köylerine kadar heryere hizmet ettim. Bu işyeri sayesinde evimi yaptım, çocuklarımı yetiştirdim, karnımı doyurdum. Aslında bu töreni yapmamdaki en büyük neden herkesle helalleşmekti. Önce işyerimden helallik diliyorum. Buraya gelen herkese müşteri gözüyle değil bir misafir olarak gördük ve öyle davranıp yine misafir gibi uğurladık. Tüm müşterilerimden, 40'a yakın çalışanımdan, işyeri komşularım, işyeri sahibim ve bana her zaman destek olan eşimden helallik diliyorum" sözlerine yer verdi.

Kapanış töreni misafirlere pilav ve helva ikramı ile sona ererken tören belki de bir ilk olarak kayıtlara geçti.

EKONOMİK KOŞULLAR ZORLADI

Bomba32'nin ulaştığı Ercan Yalçın halen çalışabilecek yaşta olmasına rağmen işyerini neden kapattığı konusundaki soruya 'Artan maliyetler hem işçi çalıştırmamı zorlaştırdı hem de en önemli hammaddem olan et fiyatlarının neredeyse hergün değişkenlik göstermesi bu kararı almamda etken oldu. Ben bir tas kebap ile pilav yiyen esnaf müşterimden 100 lira isterken utanır hale geldim. Lokantayı kapattım ama toplu yemek yapmaya devam edeceğim' şeklinde açıklama getirdi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Memleket meselesi

17 Mart 2023 Cuma 21:03

Akpliler bu haberi iyi okuyun.Adam zamlardan,girdiler yüzünden kapattığını üstüne basa basa söylüyor.Bu hükümete tekme vurma zamanı geldi..

helal olsun

17 Mart 2023 Cuma 20:29

örnek bir insan, örnek bir esnaftır kendisi.

AFERİN ERCAN

17 Mart 2023 Cuma 17:31

herkes şaşalı açılış yaparken sen helallik istemek için yemek vererek hizmetini ve esnaflığını sonlandırmışsın.Sana da böyle bir davranış yakışıdı.

Haydar

17 Mart 2023 Cuma 14:56

Lokanta 1 kazansa cenaze pilav helva %400 kazanır dert etmeyin ercan abimin işi temiz yapar

vatandaş

17 Mart 2023 Cuma 14:45

'esnaf musterimden 100 lira isterken utanir hale geldim' demis. Sen uzulme sayin abicim. Utanmasi gereken sen degilsin.

SANKİ ÇOK ÖNEMLİ HABERMİŞ ĞİBİ

17 Mart 2023 Cuma 13:23

reklamlaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaar BEDEVA UCUZ SURİYELİLERİ ÇALIŞTIRIP IRKÇILIK YAPANLARI RABBİM ĞEREĞİNİ YAPSIN.sömürücü zalimler sizi

İşsiz doktor

17 Mart 2023 Cuma 13:11

Hayırlı olsun, hele tören yapabilmiş ya ona da şükür. Yapamayanlar da var. Direk kapanış. Kaçış. Sıvış.

Sengetlim

17 Mart 2023 Cuma 13:03

Yine bir chp klasiği ercan bey

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR