26 Mayıs 2022 Perşembe

Diş Hekimliği Camiasının Acı Günü

Diş Hekimliği Camiasının Acı Günü

Seyir halindeki kamyon alev alev yandı

Seyir halindeki kamyon alev alev yandı

Isparta'da 19 Mayıs coşkusu

Isparta'da 19 Mayıs coşkusu

Minik Eray'ı kaybettik

Minik Eray'ı kaybettik

İntihar ettiği sanılıyordu, 20 yıl sonra cinayete kurban gittiği ortaya çıktı

İntihar ettiği sanılıyordu, 20 yıl sonra cinayete kurban gittiği ortaya çıktı

Isparta

ISPARTA'nın Yalvaç ilçesinde 20 yıl önce bağ evinde tüfekle vurulmuş cesedi bulunan ve intihar ettiği düşünülen Urhan Dakduklu'nun (63), eve hırsızlık amacıyla giren H. G. (47) tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. H.G. tutuklanırken, olay sırasında yanında bulunduğu öne sürülen N.K. (44) ise adli kontrolle serbest bırakıldı.

Sücüllü köyünde hayvancılık yapan Urhan Dakduklu'dan haber alamayan yakınları, 28 Mayıs 2002 tarihinde köy merkezine 2 kilometre uzaklıktaki arazide yalnız yaşadığı bağ evine gitti. Eve giren yakınları Dakduklu'nun cansız bedeniyle karşılaştı. Yapılan incelemede bir hafta önce öldüğü anlaşılan Urhan Dakduklu'nun göğüs bölgesinden vurulduğu ve kendi tüfeğiyle intihar ettiği değerlendirildi. Urhan Dakduklu toprağa verilirken, dosya ise rafa kaldırıldı.

ZAMAN AŞIMINA KISA BİR SÜRE KALMIŞTI

Olayın zaman aşımına uğramasına günler kala, yapılan ihbar üzerine savcılık talimatı ile jandarma dosyayı yeniden incelemeye aldı. İlçe Jandarma Komutanlığı asayiş ekipleri, Muhtar Ahmet Tünel'i de yanına alarak bağ evinde ve bölgede inceleme yaptı. Savcılık koordinesinde, jandarmanın titiz çalışması sonucu yürütülen soruşturmada Dakduklu'nun öldürüldüğü ortaya çıktı.

Jandarma olayla ilgisi olduğu belirlenen ve ilçeye bağlı Kuyucak köyünde oturan H. G. ve N.K.'yi (44) gözaltına aldı. H. G. ve N.K.'nin hırsızlık amacıyla 21 Mayıs 2002 tarihinde Urhan Dakduklu'nun evine girdikleri belirlendi. H. G'nin çıkan kavgada cinayeti işlediği anlaşıldı. Jandarma tarafından ifadeleri alınan şüphelilerden H. G. suçunu itiraf etti. Adliyeye çıkarılan H.G. tutuklanırken, N.K. ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

H. G'nin olayla ilgili çevrede konuştuğu, bunu duyan kişinin durumu jandarmaya bildirdiği belirtildi. Savcılığın talimatıyla teknik takibe alınan H. G'nin, telefon görüşmelerinde de cinayete ilişkin konuşmalar yaptığı ifade edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

.

12 Mayıs 2022 Perşembe 10:51

olay yeri incelemesinde 20 yıldır kaybolmayan hangi delilden yola çıktılar ki. ya ikinci kişi itiraf etti ya da olayı bilen üçüncü bi kişi var

Yelkovan Otu

11 Mayıs 2022 Çarşamba 17:15

İki arkadaş ava gider. Bekar olan arkadaşı evli olanın karısına göz koyduğu için arkadaşını kimsenin olmadığı yerde öldürür. Arkadaşının karısıyla evlenir. Çocukları olur. 20 yıl sonra karısıyla tarlada çalışırken kendi kendine güler. Kadın niye güldüğünü sorar. Adam anlatır. Seni almak için eşini öldürmüştüm, eski eşin ölmeden önce kimse yok sanma, yelkovan otları haber verir demişti, şu rüzgarda savrulan otu görünce aklıma geldi der. Kadın eski eşinin katilini derhal Jandarmaya bildirir. ...

Ispartali yurttaslar

11 Mayıs 2022 Çarşamba 16:52

Helal olsun,kolay iş degil olayı çözmüşler.Cok calışmak gerek.Tebrikler.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR