02 Ekim 2023 Pazartesi

Motosiklet tıra çarptı

Motosiklet tıra çarptı

İl Ekonomi Toplantısı Düzenlendi

İl Ekonomi Toplantısı Düzenlendi

Isparta

İl Ekonomi Toplantısı Vali Aydın Baruş başkanlığında Isparta Ticaret ve Sanayi odası toplantı salonunda  düzenlendi. Toplantıya Isparta’da faaliyet gösteren iş insanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve ilgili kamu kurumu müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasında, yürütülen çalışmalarda iş dünyasının görüşlerinin önemli olduğuna vurgu yapan Vali Baruş “Ekonominin ayakta tutulmasında, istihdam oranlarının yükseltilmesinde iş dünyasının yapmış olduğu katkılar bizim için çok çok değerli. İş dünyası bir taraftan üretmiş olduğu değerlerle ülke ekonomisine ihracat yoluyla katkıda bulunurken, diğer taraftan ülke içi talebinin karşılanmasında, vatandaşlarımızın sosyal ve ekonomik hayatının iyileştirilmesinde ve istihdam sağlanmasında çok önemli bir paya sahip. Onun için ilimize yönelik alacağımız kararlar da sizlerin değerli görüşleri bizim için ayrı bir önem içeriyor. Bu noktada kamu kurumları olarak, Valilik olarak yürütmüş olduğumuz çalışmalarda sizlerin değerlendirmelerinizi ve görüşlerinizi alarak, sizlere katkı verebilecek, işlerinizi kolaylaştırabilecek bir çalışma ortamının sağlanması bizler için bir yükümlülük. Bu noktada şimdiye kadar Isparta ekonomisi için, ülke ekonomisi için yapmış olduğunuz katkılardan dolayı çok çok teşekkür ediyorum . Hep birlikte kamu kurumları ve iş dünyası olarak işbirliğinin devam ettirilmesi hem ilimiz ekonomik hayatı için hem de ülke ekonomisi için çok önemli katkılar sunacaktır” dedi.

Vali Baruş Isparta’nın 2021 yılında 440.2 milyon dolarlık ihracatına karşın 52.2 milyon dolarlık ithalat yaptığını belirterek bu durumun ülkemiz adına önemli bir katkı olduğunu söyledi. 2022 yılının ilk 6 ayında ise 228.4 milyon dolarlık ihracat yapıldığını sözlerine ekleyen Vali Baruş Isparta’nın gülyağı üretiminde Dünya ve Türkiye birincisi,  elma, lavanta ve barbunya üretiminde ise yine Türkiye birincisi olduğunu katılımcılarla paylaşarak Isparta’nın ekonomik verilerini paylaştı.

Ardından Vali Baruş toplantıda bulunan tüm sektör temsilcilerine tek tek söz vererek görüş ve önerileri dinledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ARAPHAN

05 Ağustos 2022 Cuma 14:32

ekonomi tıkır TIKIR işliyor. HİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİÇ SORUN YOKTUR.asıl sorun.ŞÜKÜRSÜZLÜK,ISRAF baza r herkese hitap etmektedir.BEN TÜRKİYEDE KİMSENİN AÇLIKTAN ÖLDÜĞÜNÜ SANMIYORUM BİRİLERİ VARDI: MİLLET AÇTIR DİYE KENDİ SOYLARI KURUSUN.ORTALIĞI VEL VELEYE VEREN ERMENİ TORUNU.BİLDİNİZMİ?: KİM OLDUĞUNU?ORTALIĞI BOZAN MİSYONER ŞEREFSİZLERİDİR

Ayşen

05 Ağustos 2022 Cuma 10:32

Sayın vali bir veli olarak sizden ricam Ispartada okul öğretmen ve kitapçı anlaşıyor.Devletin kitapları okula gidiyor ama yüzüne bakılmıyor sınıf anneleri foto atıyor sözde isteyen alsın adıyla ama mecbur dünyanın parasını verip ayrı ayrı kitapçılarda almak zorunda bırakılıyoruz bu işi araştırmanızı rica ediyorum cimerede yazacağım lütfen herkesde yazsın artık bu kitapçılardan veli grubundan ranttan bıktıkkk.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR