22 Şubat 2024 Perşembe

Hiç çekinmeden gelsinler

Hiç çekinmeden gelsinler

Isparta

ISPARTA Valisi Aydın Baruş, vatandaşlarımızın sorunlarını ve problemlerini çözmek için bu göreve geliyoruz diyerek; “Buradan da çağrı yapmak istiyorum; benim kapım açık, hiç çekinmeden gelsinler. Vaktim olduğu müddetçe herkesin derdini, sorununu dinlemeye hazırım. Her zaman görev yaparken dua almaya çok dikkat etmişimdir. Beddua almamak için kesinlikle çalışıyorum” dedi.

İnternette yayınlanan “Gündem Yoğun” programına katılan Vali Aydın Baruş, önemli açıklamalarda bulundu. Vatandaşı dinlemeyi ve problemlerini çözmeyi çok önemsediğini dile getiren Vali Baruş; “Hem merkezi idareden atanan yöneticiler ki biz öyleyiz, Cumhurbaşkanımız atıyor. İl müdürleri öyle, bunun yanında yerel yönetimler, seçilerek gelen muhtarlarımız, belediye başkanlarımız hepimiz vatandaşa yakın olmak zorundayız. Neden, çünkü onların problemlerini çözmek için bu görevlere geliyoruz. İnsanı yaşatmak için bu görevlere geliyoruz. Onların hayatına dokunduğumuz zaman, bu amacımızı gerçekleştirmiş oluyoruz. Bizim insanımız da seviyor. Bire bir dokunmayı seviyor. Bire bir muhatap olduğun zaman çok seviniyor. Bazı insanlar çok çekinerek geliyor. Mesela halk görüşmelerinde korkuyor çünkü daha önce hiç görmemiş, o kapıya gelmemiş. Böyle bir çekingenlik var. Ben bunu insanların aşmasını istiyorum. Rahatça sizin yanınıza yaklaşabiliyorsa, gittiğim yerlerde de bunu sağlamaya çalışıyorum. Yaş olarak fark etmiyor, çocuğundan yaşlısına kadar onlarla aynı seviyede olmaya çalışıyorum. Hiçbir zaman da insanlara tepeden bakan, soğuk bakan birisi olmamaya çalışıyorum. Çünkü biz böyle yetiştik. Belki toplumsal tabakanın en uç kesiminden geldik. Çiftçi bir ailenin çocuğu olarak, toprakla haşır neşir olmuş bir ailenin çocuğu olarak ve sorunlarını dile getirmekte zorlanan bir babanın çocuğu olarak dünyaya geldim. Benim babam çok sıkılgandı. Bir yerde resmi bir şey olduğu zaman çekinerek gidiyordu. Bunları gözlemlediğim için halkın, insanların çektiği sıkıntıyı çok iyi biliyorum. Buradan da çağrı yapmak istiyorum; Benim kapım açık, hiç çekinmeden gelsinler. Vaktim olduğu müddetçe herkesin derdini, sorununu dinlemeye hazırım. Çünkü bazen dile getirilen sorunu çözme imkanımız da olmuyor. Mevzuat el vermiyor, veya başka sebeplerden dolayı çözemiyorsunuz. Ama insanları dinlemek bile, onunla hemhal olduğunu göstermek bile insanların kalbinde bir eser bırakıyor. Hoşnutluk bırakıyor. O da benim için çok önemli. Her zaman görev yaparken dua almaya çok dikkat etmişimdir. Beddua almamak için kesinlikle çalışıyorum” diye konuştu.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Vatandaş

06 Aralık 2023 Çarşamba 17:54

Eğirdir yolu üzerindeki bütün hobi bahçelerinde yapılan konteyner prefabrik ev ne varsa hepsini kaldırın ceza yazın diyerek mi sayın vali.İnsanlar pandemi oldu deprem oldu bahçeye yöneldi topraklar boş duracagina en azından işleniyor insanlar uğraş veriyor stres atıyor.onunda önüne geçerek harika bir hareketle devam ediyorsunuz.

MustafaAKBAŞ

06 Aralık 2023 Çarşamba 12:01

İl idare kurulu lav edin.valilik bunyadinda öyle bir norm olmadın Isparta için duaların duasını alirsinizzx .sayın valimm karşılıklı oda çay ve evrak odayı muhurleyin.valulik binadinda tasarruf etmiş olursunuz.

Güngör GELİR

05 Aralık 2023 Salı 22:37

Eğirdir Akdoğan köyünde Belharman mevkinde yağmur sularının yolda birikmesi nedeniyle vatandaşların yoldan geçmesini engellemekte ve yolun altındaki evlere zarar vermektedir.Konuyu iki yıldır il özel idare müdürlüğü ve valilik makamı çözüm bulmadı. Sorunu sayın Valime aktarmak için 3 aydır valilik özel kalem müdürlüğünden randevu talep ettiğim halde valilik özel kalem müdürlüğünden ret cevabı aldım. Valilik Makamı ile rahatlıkla görüşbilme haberi yalan mı acaba.

Veli

05 Aralık 2023 Salı 21:51

Allah korusun. Okulumuz için bir ricamız oldu yemediğimiz fırça kalmadı. İş yapılsaydı gücümüze gitmezdi de ( fırçayı yedik ama iş yapıldı en azından çocuklarımız mutlu oldu, olsun varsın derdik ama ) işte yapılmadı. Yediğimiz lafla, tafrayla kaldık. Bırak bedduayı, Zor helalleşiriz yani.

Gerçekler

05 Aralık 2023 Salı 20:38

İl Özel İdare garajındaki iş makinalarını köy muhtarlıklarının emrine verin.İl Özel İdare Köylere kamyon,kepçe göndermiyor.Keyfi uygulamalar yapıyor. Bu kokuşmuş kurumu kapatın..

Gülcü gülemedi

05 Aralık 2023 Salı 19:09

Lafla peynir gemisi yürümez daha geleni mutlu edemediniz derdi olmasa size gelirmiydi makam yüksek ama hakkı nın hakkını veremediniz.

Gelemem ifşa ediyorlar

05 Aralık 2023 Salı 18:36

Engelli lerin kırsal ilçede yeri yok...idarecileri kaymakamlari yanlışa yönlendiren sydf müdürleri var..mesela şöyle diyorlar babası emekli annesi evde bakim maaşı alıyor kardeşi çalışıyor,yardım veremeyiz,komur vs,ayrıca herif okullara aynı yardım yapıyorlar giyecek vs ilçede 6 engelliye birer mont kabani çok görüyorlar,

rg

05 Aralık 2023 Salı 18:02

Şahsi kanaatim olarak takriben 2 ay da bir farklı ortamlarda karşılasabilen biri olarak : Sn. Valimiz Bilgili, saygılı, yöneticilik vasfı üst seviyede, problemleri çözmeye ve sonuçlandırnaya önem veren. Vicdanının sesine önem veren, kul hakkını ve çoğunluğun memnuniyetini ön planda tutan bir yönetici. Tabiki her makama gelene İŞ, AŞ ve EŞ verecek hali ve yetkisi yok. Ama yapılacak, yardım edilmesi gerekiyor kannati oluşuyor ise gerekeni yapar. Allah yardımcısı olsun. Güç kuvvet versin.

Engelli babasi

05 Aralık 2023 Salı 16:38

Isparta da engellilere iş bulunmuyor işler sağlam dayılar buluyor engellilere iş iş iş

Hasan Hüseyin sümbül

05 Aralık 2023 Salı 15:56

Hele olsun o ane ve babaya sizve sizleribi insalar yetiştirdiği içi elleri öpülesi insanlar

Fikrinin fikri

05 Aralık 2023 Salı 15:43

Sayın Valimiz gerçekten değerli bir insan. Ama unuttuğu bir husus var. Gariban ve problemi olan insanlar çıkıp valiliğe gelemez. Sizin vatandaşlarla hem hal olmanız cidden çok iyi olurdu. Bunu Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu çok güzel yapıyor. Neden Isparta'da da olmasın.

MustafaAKBAŞ

05 Aralık 2023 Salı 14:47

ORANİN VAT SAP VAT SAT VAT BOK VAT KAP KİR PARAM PARCA ET .MAKAM KİM YETKİ KİMDE BİLSİNLER.VE O İKİ EVRAK MUHURLE .ORASİ MİLLETİN HALKİN YERİİİİİİİİ İL OZEL İDARE CALİSANLARİNA İLANEN D UY UR UL UR.

gündem yoğun

05 Aralık 2023 Salı 13:27

Herhafta açılış ve kapanış potlarını bakıp izleyip kapatıyordum Bu hafta valimizn için içeriğinde izledim başarılar valimize..

Bulat

05 Aralık 2023 Salı 13:04

Allah razı olsun.Sayın Valimiz ISPARTA İline bugüne kadar gelmiş en hoşgörülü anlayışlı mütevazı devlet adamıdır.diye düşünmüyorum.görüyorum.Başarılarının devamını dilerim...

Bahadir15

05 Aralık 2023 Salı 12:59

Allah razi olsun sayin valim,aksam da izledim tv32 youtube canli yayindan.Tam bir devlet adamisiniz,sizi yetistiren ane babaya ne mutlu,ellerinden operim.sizinle olmak cok guzel..

MustafaAKBAŞ

05 Aralık 2023 Salı 12:45

İlozel idare kısmını lav et edin .Isparta için dua almış olursunuz kimse kalmasın.kapiyi muhurleyinnnnn.

ALİ YILMAZ

05 Aralık 2023 Salı 12:01

Sayın Valim , bu yaklaşımınızdan dolayı teşekkürü borç bilirim. Allah sizin gibi düşünen yöneticilerin sayısını artırsın inşallah. Halka hizmet HAKK'A hizmettir.

Bayram

05 Aralık 2023 Salı 11:59

Sayın valim geldim ama yardımcı olmadınız hiç bişey basında konuşulduğu gibi olmuyor

Vatandaş

05 Aralık 2023 Salı 11:41

Sayın Valim Kızım Sudenaz için sürpriz Yokmu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR