13 Temmuz 2024 Cumartesi

Hayvan pazarı denetimleri ve yol kontrolleri devam ediyor

Hayvan pazarı denetimleri ve yol kontrolleri devam ediyor

Isparta

​Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri Kontrolü Genelgesi gereği Isparta'da yol kontrolleri aralıksız devam ediyor. Isparta Belediyesi Hayvan Pazarına getirilen hayvanların pazar girişinden önce yol kontrolleri, pazar girişleri esnasında da yapılan belge ve sağlık kontrolleri sonucunda uygun olan hayvanların pazar yerine girişleri sağlanmaktadır.

Kurban Bayramı sebebiyle kurbanlık hayvan satış yerine getirilecek hayvanların resmi kayıt belgelerinin (hayvan pasaportu, veteriner sağlık raporu, koyun-keçi nakil beyannamesi, dişi hayvanlarda aranacak damızlık olmadığına dair veteriner hekim raporu) kontrolü Isparta Merkez ve 12 ilçede hayvancılığın yoğun olduğu yol güzergâhlarında teknik personel ve Emniyet ve Jandarma Birimleri ile birlikte gerçekleştiriliyor.

Söz konusu denetimlerin amacı; belgesiz ve kaçak hayvancılığın önüne geçmek, hayvansal gıda güvenliğini sağlamak, menşei belli olan ve kurbanlık vasfı taşıyan hayvanların hayvan satış yerlerine girişi ile vatandaşlarımızın güvenle kurban alımını gerçekleştirerek sağlıklı bir bayram geçirmesini sağlamaktır.

Isparta genelinde kurban satış yerleri, kesim yerleri ve yol güzergâhlarında kontroller devam edecek.

 

   

  YORUM EKLE

  Güvenlik Kodu

  YORUMLAR

  Isparta32

  14 Haziran 2024 Cuma 16:49

  Şu adamların hakkı yenmez her zaman yanımızda oldular sağolun

  DİĞER HABERLER

  ÖNE ÇIKANLAR