06 Haziran 2023 Salı

Hatice Yıldız aday adaylığını açıkladı

Hatice Yıldız aday adaylığını açıkladı

Isparta

Ispartalı Hatice Yıldız, CHP'den Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Yıldız açıklamasında; "Yaklaşan seçimlerle birlikte siyasetteki hareketlenme artarak devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Aday Adayı Hatice Yıldız, partisinin il merkezinde düzenlediği basın toplantısı ile aday adaylığını kamuoyuna açıkladı. Yıldız, burada yaptığı konuşmada “Bugün, oldukça heyecanlıyım, biliyorum ki sizler de heyecanlısınız. Tek adam rejimini ortadan kaldıracak olan, iktidara yürüyen bir değişimin heyecanını yaşıyoruz, hep birlikte” dedi.

Kendisini tanıtan Yıldız, “Ben Hatice Yıldız. Isparta’da doğdum, Isparta’da büyüdüm, Diyetisyen olarak 16 yıldır görev yaptığım üniversite hastanemizden milletvekili aday adaylığı için geçen hafta ayrıldım.

Siyasetten gelen, siyaset ile yoğrulmuş, yıllarını Cumhuriyet Halk Partisi’ne adamış bir ailenin evladıyım. Lise ve üniversite yıllarımda partimizin ve sivil toplumun faaliyetlerine katıldım. Son 10 yıldır da Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Isparta Şube Başkan yardımcısı olarak görev yapmaktayım” dedi.

Üç çocuk annesi olduğunu ve özellikle gençlerle çocukların gelecekleri için kaygı duyduğunu belirten CHP Milletvekili Aday Adayı Hatice Yıldız, “Üç çocuk annesi olarak, kendi çocuklarım ve ülkemizdeki bütün gençler ve çocukların geleceği ile ilgili kaygılarım var. Yolsuzlukla, yoksullukla ve yasaklarla mücadele için geldiğini iddia eden bir zihniyet, 20 yılın sonunda kendisi yolsuzluğun, yoksulluğun ve yasakların sebebine dönüştü. Tüm vatandaşlarımızın, mevcut kötü gidişata dur demesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Bütün Ispartalıların adayı olduğunun altını çizen Yıldız, “Sizlerin desteği ile sizlerin sözcüsü olmak için aday oluyorum. Ben bütün Ispartalıların adayıyım. Bu nedenle diğer partilere oy vermiş Ispartalılar için de bir şeyler söylemek istiyorum. Sizi, dinlemiyorlar değil mi? Ankara’ya gittiklerinde telefonlarınıza çıkmıyorlar, sizi unutuyorlar, yok sayıyorlar, fikrinizi sormuyorlar… Biliyorum… Sizlerin Ankara’da bir kapısı olması için aday oluyorum. Bu seslenişim, sadece partililerimiz ve seçmenlerimiz için değil, diğer partilere oy verip Isparta’da verdiği oyun karşılığını alamadığını düşünen bütün hemşerilerim için” dedi.

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Yıldız, siyasette yola çıkış sebeplerini de anlatarak “13. Cumhurbaşkanımız olacak Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını inşa etmek için çıktığımız bu yolda el ele, omuz omuza, birlikte yürüyoruz.

Önümüzde görevler var, büyük görevler…

Fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmek için yola çıkıyoruz…

Çocuklarımıza, gençlerimize eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için, yeniden Köy Enstitüleri ruhunu yaşamak için yola çıkıyoruz…

O çok övündükleri ama aslında çökmenin eşiğinde olan sağlık sisteminin yeniden ayağa kaldırılması için yola çıkıyoruz…

İlaca erişimde yaşanan krizleri çözmek için yola çıkıyoruz…

Topraklarımız, sularımız için,  göllerimiz için, ormanlarımız için yola çıkıyoruz…

Hakkını alamayan işçimiz, baskılar altında ezilen memurumuz, kepengini siftahsız kapatan esnafımız, geleceği çalınan gençlerimiz için yola çıkıyoruz…

Hak için, hukuk için, adalet için yola çıkıyoruz…

Kadına şiddeti önleyen kanunları tartışmaya açanlarla mücadele için yola çıkıyoruz…

Bu güzel ülkenin insanlarının, insanlarımızın, enkaz altında günlerce yardım beklemeyeceği; bir yardım kuruluşunun başka bir yardım kuruluşuna afet döneminde çadır satmayacağı bir ülke için yola çıkıyoruz…

Bütün bunları, tedirgin olmadan yazabilecek özgür bir basın için yola çıkıyoruz…

Gelişen Isparta, Büyüyen Türkiye için samimi iyi niyetlerle bir yola çıkıyoruz” ifadelerini kullandı.

CHP Milletvekili Aday Adayı Hatice Yıldız, “Bu yolda yalnız olmadığımızı biliyorum. Bu coşku ile 14 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek olan Milletvekili Genel Seçimlerinde milletvekili aday adayı olduğumu siz değerli yol arkadaşlarımla paylaşıyorum. Allah mahcup etmesin” diyerek sözlerini noktaladı.

Yıldız’ın konuşmasının ardından partili gençler, “İktidar, iktidar” sloganları attı.

Hatice Yıldız, konuşmasının ardından çocukları ve eşi ile aile fotoğrafı verdi. Hatice Yıldız’ı bu anlamlı yolda yalnız bırakmayan eşi Sedat Yıldız ve çocukları Milletvekili Aday Adayı Hatice Yıldız’ı tebrik ederek çiçek taktim etti.

Programda konuklara Isparta’nın geleneksel yemeği kabune ve helva ikram edildi.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Sdü Lü Bir Genç

22 Mart 2023 Çarşamba 17:17

Hak ve Hukuku Hastanede Bulaydık Öncelikle

sdü

22 Mart 2023 Çarşamba 13:22

Şiddetle mücadele için yola çıktığını söyleyip şiddetli bir konuşma yapınca ne kadar inandırıcı olunursa o kadar inandırıcısın.

halk

22 Mart 2023 Çarşamba 11:27

Aday adayları halk oyuna sunulsa keşke

Hırçın

22 Mart 2023 Çarşamba 10:50

En iyisi öfke diyetine girmesi bence. Mesleği diyetisyenli ya...

memur

22 Mart 2023 Çarşamba 10:32

Demek gençler iktidar diye slogan attı vay be çok etkileyici eşi de çiçek takdim etmiş hava atmayı seven biri için gerçekten çok havalı

chp li

22 Mart 2023 Çarşamba 09:21

Alkışlanınca gülmesi :))))

öğrenci

22 Mart 2023 Çarşamba 09:09

Şimdi bir siyasetçi ben yıllardır diyet yapıyorum bu nedenle diyetisyen olmak istiyorum dese peşinden gidecek insan illa olur bizim ülke böyle ne yazık ki... olaya bak siyasetten gelmiş siyasetle yoğurulmuş milletvekili olmak istiyor herkes işini yapsa her şey daha güzel olacak bu ülkede... siyasi bilimler diye bölüm var fakülte var o kadar istiyorsan ailende siyasetçiyse okulunu okursun olur biter...

vatandaş

22 Mart 2023 Çarşamba 09:01

An itibariyle CHP den soğudum kağıda bakarak biz de okurduk iki kelimeyi bir araya getiremeyip iki trip atınca aday mı olunuyor? Nasreddin hoca olsa ne derdi bilin bakalım? Para sen nelere kadirsin...

Vatandaş

22 Mart 2023 Çarşamba 08:23

CHP oyları Isparta’da ilk kez yükselişe geçecekti ki bu kişiyi sahaya sürmüşler, biraz öfke kontrol, bıktık bu tavırlardan ve böyle insanlardan..

Vatandaş

21 Mart 2023 Salı 20:50

Muhalefetin diğer partilerinin (deva,gelecek,saadet,demokrat) neden adayları yok ?

Spartalı

21 Mart 2023 Salı 18:53

Benim de bir sürü kaygılarım var ama gidip te HDP nin kucağına oturmak istemiyorum

Halil ibrahim sofrası

21 Mart 2023 Salı 18:42

Aday olanlara bakınca insanların kendini göstermek için parayı bastırıp aday olduğunu düşünmeye başladım. Çok büyük umutlarımız vardı chp iyi parti adına ama adayları görünce büyük hayal kırıklığı…

Vatandaş

21 Mart 2023 Salı 16:54

Ne kadar da yapmacık , doğal olmayan ve rahatsız edici bir üslup maalesef. İçselleştirilmemiş sözde halkçı olduğu herhalinden belli uğraşma bence.

YALAN MI?

21 Mart 2023 Salı 16:47

öğrenciliğnde siyaset ile uğaraşanlardan uzak durn zehirlenm,şlerdir toplumuda zehirleme olasılığı yüksektir siyasetten uzak durun çocuklarınızı UZAK TUTUN.siyaset çok teklikeli1 hastalık türüdür.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR