05 Ekim 2022 Çarşamba

Saadet Parti İl Başkanlığına Yaşar Gürtoklu Getirildi

Saadet Parti İl Başkanlığına Yaşar Gürtoklu Getirildi

Sırtından defalarca bıçaklandı

Sırtından defalarca bıçaklandı

Tarlada acı son

Tarlada acı son

Belediye başkanının yeğeni çıktı

Belediye başkanının yeğeni çıktı

Hastane Caddesi, bundan sonra Üniversite Caddesi olacak

Hastane Caddesi, bundan sonra Üniversite Caddesi olacak

Isparta

ISUBÜ’nün yeni Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret etti. Ziyarette, ISUBÜ’ye kazandırılan yeni eğitim binası ele alınırken, Başkan Başdeğirmen, yeni eğitim binalarıyla ve gelecek öğrencilerle birlikte eski devlet hastanesi bölgesinin tekrar canlanacağını söylerken, “Hastane Caddesi bundan sonra Üniversite Caddesi olacak, bölge yeniden canlanacak” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü olarak atanan Prof. Dr. Yılmaz Çatal, görevine başlamasının ardından Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette belediye-üniversite işbirliği konuları veIsparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in öncülüğünde kurulan Isparta Kent Hizmetlerini Destekleme Derneği aracılığıyla ISUBÜ’ye kazandırılacak olan eğitim binasının son durumu ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle 15 Eylül itibariye Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğüne atandığını söyleyen Prof. Dr. Yılmaz Çatal, en önemli paydaşlarından birisinin Isparta Belediyesi olduğunu belirtti. ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal “Sizlerin desteğini almak, bundan sonraki süreçte vereceğiniz katkılarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ediyorum. Isparta’ya katkı sağlamak, şehri canlandırmak, topluma katkı misyonu çerçevesinde de kentimize bir şeyler katmak anlamında da sizlerle her zaman ortak çalışma noktasında istekli olduğumuzu bilmenizi isterim” dedi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in öncülüğünde kurulan Isparta Kent Hizmetlerini Destekleme Derneği aracılığıyla ISUBÜ’ye kazandırılacak olan binanın önemli bir aşamaya geldiğini kaydeden Rektör Prof. Dr. Yılmaz Çatal, “Önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde de yeni binamızda aktif olarak öğrencilerimizi buluşturmayı hedefliyoruz. Sizin önderliğinizdeki derneğinize, dernek üyelerimize, katkı veren herkese teşekkür ediyorum. Isparta’mız sahip çıktığı sürece üniversitemiz daha iyi noktalara gelecektir” görüşlerinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade eden ve ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal’a görevinde başarı dileklerini ileten Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Çok önemli bir görev aldınız. Şehrimizin ikinci üniversitesi ISUBÜ’nün rektörlüğü Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından sizlere verildi. Bizlerin sizlerden beklentileri çok yüksek. Üniversitemizin ülkemizde başarılı olması, altyapısının bir an önce oluşması anlamında sizlere önemli görevler düşüyor. ISUBÜ’ye kurulduğundan buyana İbrahim hocamız çok emek verdi, yapmış olduğu hizmetlerden dolayı da kendisine teşekkür ederim. Bundan sonraki görevlerinde de başarılar diliyorum. Bayrak yarışı, şu anda bayrak sizde. Bu bayrağı en yükseklere çıkarabilmek için bir mücadele içerisinde olduğunuzu biliyorum. Yeni üniversite olması, bu yeni üniversitede rektör olmak, yeni bir üniversiteyi çok daha üstlere taşıyabilmek kolay değil. Buraya çok emek lazım, çok yürek lazım, çok fedakârlık lazım. Bunları yapacağınızdan inancımız tam. Şehrimiz bu üniversitemizle çok daha güzel olur. Eski hastane caddemizin artık üniversite caddesi olması gerekiyor. Hastanemiz gittikten sonra o caddemiz biraz yalnız kaldı. Vatandaşlarımızın destekleriyle dernek vasıtasıyla yapmış olduğumuz bu eğitim binamızın dışında eski devlet hastanemizin olduğu yerdeki binanın ilkinin ihalesi yapıldı ve bir müteahhit yapımını üstlendi. İnşallah en kısa sürede o binamız bittikten sonra bölge daha canlı bir hale gelecek. Hastane Caddesi bundan sonra inşallah Üniversite Caddesi olacak. Bölgede yeniden canlılık, yeniden bir hayat bulacağız. Sizlerle bir arada çalışmaktan bende son derece memnun olurum. Ekibimizle beraber her zaman sizin yanınızdayız. Sizlerle birlikte yapılacak projelerde, etkinliklerde bulunarak üniversitemizi çok daha üstlere taşımanın hepimizin görevi olduğu inancındayım. Sizlere yeni görevinizde başarılar diliyorum. Şehrimize ve ülkemize güzel işler yapacağınız inancıyla sizleri tebrik ediyor, hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerinde bulundu.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Erdem

25 Eylül 2022 Pazar 09:06

Afyon da minibüs var 5 dakika da gelir usparta bazen 1 saat bekletiyor fiyat afyon 5 lira

Öğrenci

24 Eylül 2022 Cumartesi 10:51

Ispartanın en büyük sorunu şehir içi ulaşım. Belediye bu sorunu nasıl görmezden geliyor anlamıyorum. Otobüs şoförleri eğitimsiz çok kaba davranıyor. Afyona gidin 5 dk yolda beklemesiniz. Burda 1 saat arayla otobüs geliyor.

SMMM. Ayhan Paslı

23 Eylül 2022 Cuma 22:32

Bence israf caddesi olsun. Milyonlarca lira değerinde 2 defa deprem güçlendirmesi yapılan devlet hastanesi, kalp hastanesi ve verem hastanesi binalarının yıkılması Isparta ve milli ekonomideki büyük israfların bir göstergesidir. Türkiye sanayileşmesini altyapısını tamamlamış bir Batı ülkesi mi ki bu kadar çok israf yapıyorsunuz? Yaptıklarınızın akılla, mantıkla, bilimle bir alakası yok.

Halk

23 Eylül 2022 Cuma 19:17

Sayın başkan, şu Isparta'nın şehir içi yollarında ya belediye kazıyor, ya bir bir inşaat firması kazıyor, aylarca kazılan yerler kapatılmıyor. Ya Allah rızası için bir yol kontrol ekibi oluştur da kazılmış, bozuk olan yerleri tespit edip hızlı bir şekilde onarımı yapılsın. Gerçekten Belediye seçimlerinde size oy verdim ama pişman oldum, artık nefret eder hale geldim. Çok samimi söylüyorum. Allah rızası için şu yollara bir bakın ya. Bir asfalt makinasının yanında fotoğraf vermekle olmuyor.

Ebe

23 Eylül 2022 Cuma 14:54

Bu döşenen elektrik hatlarının üzerine yumuşak malzeme attildi..onun çökmesi bekleniyor sanırım....ondan sonra asfaltnacak ...

işsizdoktor

23 Eylül 2022 Cuma 12:18

seneler evvel de yapılıyordu sayın rektörüm, şimdi de yapılıyor. o zaman ne kullanacağız? Geniş zamaaaan.

Hakki kitis

22 Eylül 2022 Perşembe 23:04

Herseyimiz tam bir o eksik zaten dimi, gokkubenin orda gures alani yapildi acilisi dahi yapilmadan curumeye terkedildi keza otogar da ayni yazik bunu kimlere peskes cekti yusuf ziya , sizse curumeye terkettiniz ayip utanma da yok, bitti ispartada akp mhp yiyicileri bitti, recep ozel denen cebini doldurdu kacacak, artik zafer partisi zamanidir, suriyelileri de defedicez memleketimizden...

BÜYÜK BAŞKAN

22 Eylül 2022 Perşembe 22:06

Hadi ya başkan siz değil misiniz gençleri dindar ve kindar gençlik istiyoruz diye bölen bu ne şimdi gençleri seviyormuş zihniyeti kafaniza ne düştü size ancak kadir inanır....takiyeciliği bırakın

Abdullah AYDIN

22 Eylül 2022 Perşembe 21:53

O kadar öğrenci, öğretim görevlisinin arabaları hastane caddesini kullanacak evet, canlanır o hastane caddesi.

MÜLAYİM SERT

22 Eylül 2022 Perşembe 21:38

KIŞ GELDİ SEN ÖNCE KAZDIĞIN ŞU YOLLARI YAP HER TARAF TOZ TOPRAK,

Oksuz

22 Eylül 2022 Perşembe 21:37

Isparta bin öz evladı baskanim.,biraz hizlansak artık şu insaatda

Börteçine

22 Eylül 2022 Perşembe 20:24

Ben demiştim temeli atılırken

Hoca Ali

22 Eylül 2022 Perşembe 20:04

Hangi ilde şehirin içinde ünüversite var. Trafik malum daha geniş yerlere neden yapılmaz şehiri rahatlatacagınıza iyice sıkışırdınız.Nefes alınmıyor.Bu ünüversite gerek otogar tarafındaki ve yeni yer hata şehiri bitirir.Planlı programlı ileriye dönük iş yapın yollar kaldırmaz..

Isparta

22 Eylül 2022 Perşembe 19:54

Ne gerek vardıki yollar yapılsa ıspartanın kendi evlatlarına iş imkanı bulunsa mahalle aralalarına parklar yapılsa daha iyi değilmiydi üç işi olanlar belediyede ek iş olarak çalışanların yerine ihtiyacı olanlar alında daha iyi olmazmıydı

Firat

22 Eylül 2022 Perşembe 19:15

Herkez okusun devlet hepsine iş versin kimse meslek sahibi olmasın on dan sonra sanayiye düştünüzmü gaz gibi yolsunlar

Hasan

22 Eylül 2022 Perşembe 16:34

Herşeyden öncelikli olan Ispartanın Ispartalının menfaatleri doğrultusunda hareket etmek. Bu düşünceler ışığında yönetici olmak birlikte hareket etmek çok değerli. Sizlerinde bu duygu ve düşüncelerle hareket ettiğini hisseden bir vatandaş olarak teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR