16 Nisan 2024 Salı

Görme Engellilerin Hayatını Kolaylaştıracak Proje

Görme Engellilerin Hayatını Kolaylaştıracak Proje

Isparta

Isparta İl Özel İdaresi tarafından Altınokta Körler Derneği Isparta Şubesi’ne 50 adet beyaz baston, 30 adet konuşan tansiyon ölçme aleti ve 30 adet konuşan kol saati imzalanan protokol kapsamında teslim edildi.

Malzemelerin teslimine Vali Aydın Baruş, İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Keskin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mahmut Zadeoğlu, Altınokta Körler Derneği Isparta Şube Başkanı İsmail Er ve dernek üyeleri katıldı.

Burada bir konuşma yapan Vali Baruş, “Bütün bu projelerdeki amacımız herhangi bir şekilde engeli bulunan kardeşlerimizin hayatını daha katlanılabilir kılmak ve onların sosyal hayata daha aktif bir şekilde katılımını sağlayarak, toplumumuza katkı katkıda bulunmalarını temin etmek. Özel İdare olarak bu amacı gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Her projemizde de bu tür malzemeleri sağlayarak engelli kardeşlerimizin yüzünü güldürmek ve onlar için yaşamı daha sevinçli hale getirmek noktasında yaptığımız katkılarla da mutlu oluyoruz. Ben bu protokolün hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Özel İdaremize, İl Genel Meclisimize de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Dernek Başkanı Er ise, 17 yıldan beridir yürüttüğü dernek başkanlığı boyunca başta kamu kurumları olmak üzere, STK’lardan ve vatandaşlardan hep destek gördüklerini belirterek malzemelerin temininde emeği geçen herkese teşekkür etti.

İmzalanan protokolün ardından malzemeler Altınokta Körler Derneği Isparta Şubesi’ne teslim edildi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ağlayın

23 Mart 2023 Perşembe 16:00

Bi dernek bu mu var? O kadar çok dernek var ki? Ağlamayı bilmek lazım

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR