28 Mayıs 2023 Pazar

Evinde ölü bulundu

Evinde ölü bulundu

BİR DEVİR KAPANIYOR

BİR DEVİR KAPANIYOR

Türk Yıldızları Isparta'da gösteri uçuşu yapacak

Türk Yıldızları Isparta'da gösteri uçuşu yapacak

Isparta Gül Festivali'nde sahne alacak sanatçılar

Isparta Gül Festivali'nde sahne alacak sanatçılar

Genç Yazar Isparta’ya Gurur Yaşattı

Genç Yazar Isparta’ya Gurur Yaşattı

Isparta

Fantastik dalında en iyi altın yazar ödülüne hemşehrimiz layık görüldü.

Ispartalı yazar Abdussamed Sina Akalın’ın eseri fantastik roman türünde birinciliğe layık görüldü. BCA Times tarafından her yıl düzenlenen ödül töreninde ödülünü alan genç yazar Isparta’ya gurur yaşattı.

Sütçüler ilçesinde Akalın ailesinin çocuğu olarak 1997 yılında dünyaya gelen ve babasının görevi gereği Burdur Bucak’ta yaşayan A.Sina Akalın, yüksek öğrenim görmek için memleketi Sütçüler’e geri döndü. Çocukluğundan bu yana kitap okumayı çok seven hatta 2012 yılında en çok kitap okuyan okur olarak ödül alan Akalın, kitap yazmayı kafasına koydu.

Kitabında Sütçüler ilçesinde çocukluğunda yaşanan bir katliamdan sağ kurtulan Süha’nın paranormal olaylarla karşılaşmasından söz eder. Romandan söz eden Sina, ‘Samed Süha 1997 yılında Tütsüler kasabasında yaşanan Süha Katliamı’ndan sağ kurtulan tek kişi. Ancak o geceye dair tek bir görüntü bile yok hafızasında.

Yıllar sonra Tütsüler’e tekrar dönen Samed, anlamlandıramadığı paranormal olayların içinde bulur kendini. Hatırlamadığı geçmişi ise tam karşısında ona bakmaktadır.

Süha Katliamı’nın aslını öğrendikten sonra gerçeklerin peşine düşer ama öğrendiği şeyler yalnız bununla sınırlı kalmamıştır. İşte hikâye tam da burada başlar. Vampirler, cadılar, büyücüler ve karanlık silüetler ormanın derinliklerinde onu beklemektedir. Tabi ben Sütçüler’i romanda Tütsüler olarak isimlendirdim. Sürükleyici bir roman oldu. İnşaallah bunu seri olarak yazmaya devam edeceğim’ dedi.

BCA Times tarafından en iyi yazar ödülü almasından dolayı mutlu ve gururlu olduğunu dile getiren genç yazar ödülünü Mihrabat Korusu’nda düzenlenen törende aldı.

Kitapyurdu’nda 135 liradan satışa çıkan 556 sayfalık romanın kitapseverler tarafından ilgi görmesi bekleniyor. (Nurettin Arkan)

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Hüseyin

27 Mayıs 2023 Cumartesi 07:35

Tebrikler başarıların devamını bekleriz. Sütçüler li olarak gurur duydum

okur

27 Mayıs 2023 Cumartesi 02:17

gurur duyduk sizinle

Hasan

26 Mayıs 2023 Cuma 21:51

Tebrik ederim.

cvb

26 Mayıs 2023 Cuma 08:37

Bak sanat olunca hiçbir yorum yapan olmamış, cahil den ne beklenir ki; Kardeşim tebrik ediyorum.

Ispartalı

25 Mayıs 2023 Perşembe 15:41

Ispartalı olarak yazarımızla gurur duydum.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR