17 Nisan 2024 Çarşamba

Gelecek nesiller için çalışan bir belediye başkanımız var

Gelecek nesiller için çalışan bir belediye başkanımız var

Isparta

Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in şehre kazandırdığı hizmetlerden dolayı onur ve gurur duyduğunu belirterek, “Eğitimin, eğitimcilerin işini kolaylaştıran, bize yol arkadaşlığı yapan bu güzel yatırımlar için Belediye Başkanımıza yürekten teşekkür ediyorum. Bem-Bir-Sen’imizle sosyal denge sözleşmesini tabandan değil tavandan yaparak emekçinin yanında duran, emek mücadelesini kucaklayan bir belediye başkanı olduğu için de özellikle teşekkür ediyorum. Gelecek seçimler için değil gelecek nesiller için çalışan bu yaklaşımı son derece önemsiyor ve Allah razı olsun diyorum” dedi.

Isparta Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, Eğitim Bir-Sen tarafından düzenlenen ve Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın katılımıyla Iyaş Süleyman Demirel Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Teşkilat Eğitimleri Bölge Toplantısına katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Eğitim Bir-Sen Isparta 1 Nolu Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi Selami Kılınç, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in eğitime ve kendilerine her zaman destek verdiğini belirterek, teşekkürlerini iletti.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de konuşmasında şehirlerde eğitimle alakalı belediyelerin çok önemli katkıları olması gerektiğini belirterek, belediye olarak yaptıkları katkılardan bahsetti, eğitim ve spor yatırımlarını anlattı. Eğitim konusunun herkesi ilgilendirdiğine değinen Başkan Başdeğirmen, “Eğitime katkı vermek için en üst seviyede gayret gösteriyoruz. Öğretmenlerimiz çocuklarımızı en üst seviyede yetiştirirken bizler de onun altyapısını hazırlayabilmemiz lazım. Hafta içerisinde 2 tane okulumuza kazandırdığımız kapalı spor salonunu açtık. Normalde belediyenin böyle bir hizmeti yok. Ama Gençlik ve Spor Bakanımızdan Isparta için 3 kapalı spor salonu istedik. Birisini kendi tesisimize yaptık, ikisini de okullarımıza hediye ettik. Göreve geldiğimizde bir kütüphane vardı. 500 kişilik kütüphaneyi IBKM’de yaptık. 3 tane daha kütüphane açıyoruz. Bunları Davraz, Vatan ve Akkent Mahallelerinde açıyoruz. Buralar şehre uzak bölgeler. Türkiye’de örneği az olan Bebek ve Çocuk Kütüphanesini bitirmek üzereyiz. 0-10 yaş arası çocuklarımızın eğitim alabileceği bir kütüphane oluyor. 6 ay sonra kütüphaneyi hizmete açacağız. 80 bin üniversite, 80 bin de ortaöğretim öğrencimiz var. Mevcut otogar bölgesine Şehir Kütüphanesi Öğrenci Yaşam Merkezi projemizi hazırladık. Spor alanında semt sahaları, spor kompleksleri yaptık. Çocuklarımızı teknoloji bağımlılığından kurtarmak için spor tesislerimizi artırıyoruz” ifadelerinde bulundu.

Isparta Belediyesi’nde çalışan memurlarla ilgili Bem-Bir-Sen Isparta Şubesi ile sosyal denge tazminatı imzaladıklarını hatırlatan Başkan Başdeğirmen, “Sendika başkanımız İlkay Beyin talebini yerine getirerek memurlarımıza sosyal denge tazminatının en üst seviyesini verdik” dedi.

Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in hizmetlerini duyduğunu, bu hizmetlerin yapılmış olmasından dolayı gururlandığını ve onurlandığını söyledi. Yalçın, “Başkanımız 0-10 yaş arası bebek ve çocukları da düşünerek kütüphane yapacak. Spor tesisleri, yapılan çalışmalar, bu nesle dokunmak, bu nesle faydalı olmak, geleceğe yönelik yatırım yapmak, hizmet, sosyal ve kültürel belediyecilik olarak kodlanırsa Belediye Başkanımızın yaptığı gibi güzel hizmetler ortaya çıkıyor. Eğitimin, eğitimcilerin işini kolaylaştıran, bize yol arkadaşlığı yapan bu güzel yatırımlar için Belediye Başkanımıza yürekten teşekkür ediyorum. Başkanımızdan Allah razı olsun. Bem-Bir-Sen’imizle sosyal denge sözleşmesini tabandan değil tavandan yaparak emekçinin yanında duran, emek mücadelesini kucaklayan bir belediye başkanı olduğu için özellikle teşekkür ediyorum. Başkanım Rabbim işini kolay kılsın, başarınızı devam ettirsin, hizmet alanınızı genişletsin. Devamlı yanımızda sizi görmek bizi de memnun etti. Teşkilatımız içeri girerken ‘Başkanım kitap temininde zorlanıyoruz ama belediye başkanımız elimizi rahatlatıyor, ne zaman eğitimle ilgili bir konu götürsek belediye başkanımız söz konusu eğitimse gerisi teferruattır diyen bir yaklaşımla yanımızda duruyor’ dediler. Bu açıdan başkanımıza teşekkür ediyorum. Gelecek seçimler için değil gelecek nesiller için çalışan bu yaklaşımı son derece önemsiyor ve Allah razı olsun diyorum” görüşlerinde bulundu.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’a günün anısına gül tablosu hediye etti.

Toplantı eğitim programlarıyla devam etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

mem olmuş ali babanın çiftliği

03 Mart 2024 Pazar 10:15

hükümetin sendikası seçim öncesi gelmiş seminerde bile reisi öven örnekler veriliyor bu arada mem müdürü senin ne işin var orada tamam anladık her fırsatta bende sizdenim diyorsun ama emeklerinin karşılığını verirler herhade bir gün onca şikayetten kurtarıyorlar seni mutlu olmalısın

Yunus

03 Mart 2024 Pazar 09:38

Şükrü Başkanım ISPARTA ya veli nimet kiymetini bilenlere selamlar

Vatandass

03 Mart 2024 Pazar 09:18

Memur sen sarı sendika değil mi şimdi şu haber bile bunun kanıtı. Memuruna ve memur emeklisine sahip çıkmayan sendika olarak tarihe geçtiniz.. hala siyaset yapma peşindesiniz..

Vatandaş

03 Mart 2024 Pazar 07:01

ne oldu bizim 3600 ler

Vatandaş

03 Mart 2024 Pazar 06:59

Hükümetin sendikası gelmiş ne oldu bizim 3600 ler

Ali

02 Mart 2024 Cumartesi 23:28

Siyasetin göbeğindeki sendika

Ispartalı

02 Mart 2024 Cumartesi 22:45

Hükümetin sendikası gelmiş ne oldu bizim 3600 ler al birini vur ötekine

Omar

02 Mart 2024 Cumartesi 18:05

İşte sendika bu

Soner

02 Mart 2024 Cumartesi 18:00

Yapma ya ebs bazi üyeleri cagirmadi neden acaba..ise yaramaz sendika

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR