08 Şubat 2023 Çarşamba

ISPARTALI ÇİFT DEPREMDE HAYATINI KAYBETTİ

ISPARTALI ÇİFT DEPREMDE HAYATINI KAYBETTİ

Muhammed Yusuf Karaarslan hayatını kaybetti

Muhammed Yusuf Karaarslan hayatını kaybetti

Davraz'da mahsur kalan vatandaşlardan tepki

Davraz'da mahsur kalan vatandaşlardan tepki

Isparta'da 60 dairelik site rezilliği yaşadı

Isparta'da 60 dairelik site rezilliği yaşadı

Engelliler için yapılan hizmetleri anlattı

Engelliler için yapılan hizmetleri anlattı

Isparta

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde mesaj yayınladı.

Başdeğirmen; Engelli bireylerin topluma kazandırılması ve haklarının tam ve diğer bireylerle eşit ölçüde kullanılması amacıyla: Birleşmiş Milletler, 3 Aralık gününü “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul etmiştir.

3 Aralık gününün, engelli kardeşlerimizin sorunlarına yönelik farkındalık oluşması ve daha mutlu yaşayabilmeleri adına bir fırsat olmasını temenni ediyorum.

Engellilik sosyal hayatı kısıtlayan bir kusur değil, her zaman desteklenmesi gereken bir durumdur. Engelli kardeşlerimizin mutluluğu için attığımız her bir adım, hayatlarını kolaylaştırmak, desteklemek bizlerin sosyal sorumluluğudur.

Belediye olarak Isparta’mızı engelli kardeşlerimizin, engellerinin kaldırıldığı bir şehir haline getirmek bilinciyle bugüne kadar çalışmalarımızı sürdürdük, kardeşlerimizin hayat standartlarının yükseltilmesi amacıyla önemli adımlar attık.

Şahsım ve Isparta Belediyesi olarak, engelli bireylerimizle sadece bir gün değil, yılın 365 günü birlikte olmayı tercih eden bir yönetim anlayışına sahip olduğumuzu belirtmek isterim.

Engelli kardeşlerimize destek olmak ve ihtiyaçlarının tespitine yönelik çalışmalar gerçekleştirdik, engelli vatandaşlarımızın herhangi bir eksiklik hissine kapılmalarına müsaade etmeden, sorunlarını çözme ve taleplerini cevapsız bırakmama gayreti içerisinde olduk.  

Isparta Belediyesi olarak göreve gelmemizle birlikte Engelli Koordinasyon Merkezimizi kurduk, kendilerine en iyi hayat şartları sunmak adına ilk adımımızı attık.

Engellilerimize yönelik Isparta’mızda;

Engelli yollarını ve rampaları standartlara uygun olarak yeniledik.

Cadde, sokak ve otopark alanlarındaki araç park sayılarını arttırdık.

Engelli nakil aracımızla her bir engelli kardeşimizin istedikleri hastanelere ve ihtiyaç duydukları bölgelere nakillerini sağlıyoruz.

Şehrimizdeki umuma açık tuvaletlerimizi engellilerimizin kullanımına uygun hale getirdik.

Engelli kardeşlerimizin talepleri doğrultusunda evlerinin giriş-çıkışlarını, evlerinin önlerinde düzenlemeler yaparak engelleri ortadan kaldırdık. 

Engelli derneklerimizle yaptığımız istişarelerle ihtiyaçlarına yönelik tespitlerde bulunduk, engellilerimizin ihtiyaç duydukları akülü ve manuel tekerlekli engelli aracı, konuşan tansiyon aleti, konuşan saat, konuşan ısı ölçer, beyaz baston, engelli satranç takımlarını ve buna benzer her türlü ihtiyaç duyulan materyalleri temin ederek kendilerine ulaştırdık.

Toplumsal bilinç ve bilgi düzeyinin artırılması, yardımlaşma ve empati düzeyinin yükselmesiyle engelli kardeşlerimizin hayat standartlarının daha da yükseleceğine inanıyorum.

Engelli kardeşlerimizle empati kurmamızı sağlayan böylesi bir anlamlı günde tüm vatandaşlarımızı engelleri kaldırmaya davet ediyorum.

Unutulmamalıdır ki, engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde spordan sanata, eğitimden çalışma hayatına kadar hemen her alanda neleri başarabileceklerini görüyor ve bugüne kadar önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizi bu başarılarından dolayı da tebrik ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle hiçbir engelin seçim olmadığını, her sağlıklı insanın da bir engelli adayı olduğu gerçeğinin unutulmaması temennisiyle, tüm hemşehrilerimi engelli vatandaşlarımıza yardımcı ve destek olmaya, onların sorunlarını adeta kendi sorunları bilerek üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeye davet ediyorum. Başta ilimizde yaşayan engelli kardeşlerim olmak üzere, tüm engelli bireylerin ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Engelliler günü hatırlanan mağdurlar

04 Aralık 2022 Pazar 15:18

O yüzden mi hala 40 yıllık eski kırmızı otobüs ile engellilerin ulaşımı sağlanıyor, sadece engelliler gününde hatırlayın. Eski otobüs karda kista bozuluyor, hastaneye bile gitmek güç. Sözünüzü artık tütün Şükrü başkan 4 yıl oldu,......

Tekerlekli

03 Aralık 2022 Cumartesi 23:21

Milletler ve bu ülkeyle alay etmeyin. Her şeyden önce engellilerin hareket edebileceği kaldırımlar yapın. Kaldırım 40cm yüksek ve geçiş yok üzerine. Kaldırım enl 70cm ortasında her 2m bir ağaç var. Ey bu milletin vergisiyle ailesine ekmek götüren yetkililer şöyle bir tekerlekli arabayla Isparta yı bir gezin bakalım mümkün mü. işiniz gücünüz reklam ve yalan yazıklar olsun

Fahrii

03 Aralık 2022 Cumartesi 21:48

BASKANIM isparta da engellilere tek katlı ailesiyle veya bakiciyla kalabilecek ayrı bir ortama 70 m2 lik,devremulk gibi vefatı halinde konutun terkedilecegi şartıyla,mülkiyeti belediye vs kafam calismiyor produsure.cunku bizim engelli oğlumuz var gürültü yapıyor apartmanda yapamıyoruz.bizi biz anlar ailesiyle engellilerin hep beraber yaşayacağı mesela bu 500 konutu geçmez aylık ödemesinde yaparız yani.boyle bir projeje imza atsan.ayaktan gezer engellilerden çok bizim gibi sereblal ,beyin felçli

Hüseyin

03 Aralık 2022 Cumartesi 16:53

Sayın başkan önce caddeler dahil özellikle otoparklar engelli yerine oark edene ceza yazılsın. Özellikle yetaltı otoparkı beyinsizler 3 kişilik yere 2 araba park ediyor. Bınların aşılması lazım. Özellikle apartlar ruhsat alıncağı zsman drmirden seyyar engelli rampası sonra kaldır. Denetlenmesi lazım. Zabıta trafik ilgilensiz lütfen

MustafaAKBAŞ

03 Aralık 2022 Cumartesi 15:12

__/////////-------------

Kiracı

03 Aralık 2022 Cumartesi 13:59

Sükrü bey; Isparta toki kura cekilisi ne zaman?uşak,bartın bile kura cekilişi yaptı.Isparta ne zaman?o kadar cok fakir kirada oturan aileler çok ki,herkes bunu bekliyor!

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR