26 Mayıs 2022 Perşembe

Diş Hekimliği Camiasının Acı Günü

Diş Hekimliği Camiasının Acı Günü

Seyir halindeki kamyon alev alev yandı

Seyir halindeki kamyon alev alev yandı

Isparta'da 19 Mayıs coşkusu

Isparta'da 19 Mayıs coşkusu

Minik Eray'ı kaybettik

Minik Eray'ı kaybettik

En büyük ümidimiz sizsiniz

En büyük ümidimiz sizsiniz

Isparta

Çünür Mahallesi’nde Büyük Ova kapsamındaki alanda yerleri bulunan yapı kooperatifleri yönetici ve üyeleri, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret etti. Büyük Ova bölgesinde 50 yıla yakın süredir imar sorunu yaşandığını belirten üyeler, problemin çözülmesi için Başkan Başdeğirmen’den destek istedi. Sorunun çözülmesi için bakanlık nezdinde girişimlerde bulunacağı sözünü veren Başdeğirmen, “Sizin konunuz başkanlıkta bulunduğum 3 yıl içerisinde en zor olan bir iş. Ama mücadelesini vereceğiz” dedi.

Çünür Mahallesi’nde ITSO Ekonomi Kampüsünün arka tarafındaki bağ arası mevkiinde Büyük Ova kapsamındaki alanda yerleri bulunan yapı kooperatiflerinin yönetici ve üyeleri Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret etti. Yapı kooperatiflerinin yönetici ve üyeleri, Büyük Ova kapsamındaki bölgede yaşanan imar sorununun çözülmesi konusunda Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’den destek istedi. Üyeleri dinleyen Başkan Başdeğirmen, bakanlık nezdinde problemin çözülmesi için gerekli girişimlerde bulunacağını ve işi sonuna kadar takip edeceğini söyledi.

Zümrüt Yapı Kooperatifi Başkanı Mustafa Çetinkaya, 45 yıldır mağduriyet yaşadıklarını belirterek, kangren haline dönen sorunlarının çözümü için Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’den destek beklediklerini söyledi. Çetinkaya, “Bizim orası Çünür bağ arası diye geçiyor. Orada Büyük Ova sorunumuz var. Bu sorundan dolayı tıkanmışlık yaşıyoruz. Üyelerimizin çoğu baba veya dededen kalma üyelerimizdir. Bu konuda bizlere yardımcı olabilirseniz çok teşekkür ederiz. Bu kooperatife girdiğimiz zaman ilkokul 5’e gidiyordum.  Şimdi neredeyse torun sahibi olacağım, halen bekliyoruz. Aramızda 3. kuşak temsilciler var. En büyük ümidimiz sizsiniz. Başkanımızın sonuna kadar arkasındayım ve bu sorunu çözeceğine inanıyorum. Ama biraz zaman ve sabır gerekiyor. 45 yıldır bekliyoruz bir 5-7 yıl daha beklesek ne kaybederiz. Yeter ki bir yerden başlayalım. Başkanımız konuyla ilgileneceği sözünü veriyor” dedi.

Yapı kooperatiflerinin üyeleri de tek tek söz alarak sorunlarının çözülmesini istediler. Üyeler, “Şükrü başkanımızı tanıyoruz. Söz verdikten sonra hiç endişeniz olmasın. Küme evlerin dibindeki 45 bin metrekare arsada 65 kişiyiz. 52 yıldır kimseye nasip olmadı. Bizim üyelerden 10-15 kişi kaldı. Halen mağduriyetimiz devam ediyor. Bu konuda başkanımızın yardımcı olabileceğini bildiğimiz için geldik” diye konuştular.

35 yıldır ev sahibi olmayı beklediğini dile getiren bir kooperatif üyesi de, “Evim yok, çok mağdurum. Kimseye de gitmedik. Başkanımızla görüşmek için içimize bir heyecan doğdu. Allah razı olsun sizden. Yeni ev alamam. Tek umudum orası. Orada kendi evimde oturmak istiyorum. Çocuklarıma harçlık vermeden, pazara gitmeden kooperatifin ücretini ödedim” ifadelerini kullandı.

Yapı kooperatifleri yönetici ve üyelerini dinleyen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, göreve halkın oylarıyla geldiğini belirterek, vatandaşın seçimlerde kendisine sorunların çözülmesi için oy verdiğini söyledi. Başkan Başdeğirmen, “Bu ailenin içerisinde 10 kişi bile memnun olsa bize bu yeterli. Biz bunun için bu konuda mücadele vereceğiz” dedi.

Çünür Mahallesi’ndeki Büyük Ova alanında yaşanan sorunla ilgili yetkili herkesin ‘bu sorun çözülmez’ şeklinde görüş belirteceğine değinen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Belki de benim yerime başka bir belediye başkanı olsa da aynı şeyi söyleyecek; ‘bu olmaz, bunun peşine düşmeyin, buralar açılmaz’ diyecek. Biz bu konuyu yola çıkıp da olumsuzluk görene kadar bırakmayız. Ya çözeceğiz ya da sonuna kadar uğraşıp, olmayacağına ikna olduktan sonra gücümüz bittiğinde bırakacağız. Mücadelemiz böyle olacak” görüşlerinde bulundu.

Yaşanan mağduriyetleri çözmek için üst seviyede gayret gösterdiğini kaydeden Başkan Başdeğirmen, “Amacımız buraları sizlerin memnun olacağı hale getirmektir. Sizin konunuz bu koltukta oturduğum 3 yıl içerisinde çok zor olan bir iş. Ama mücadelesini vereceğiz. Bundan sonrası bizim çalışmamıza, arkadaşlarımızın hazırladığı raporlara bizim de gidip bakanımıza olmazsa sayın Cumhurbaşkanımıza anlatılmasına vesile olmaktır” dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Hakan

21 Ocak 2022 Cuma 22:03

Bu durumu çözecek bilgisi yok ekip yok vizyon zaten hiç olmadı kaldı 2 sene asla çözemez

cevdet

20 Ocak 2022 Perşembe 14:03

o bölgede tarım yok. atıl duracağına toki ye açılmalı. dar gelirli insanlar faydalansın. zaten merkezde konut fiyat sıkıntısı var.

yıldırm

20 Ocak 2022 Perşembe 13:39

o bölge ısparta nın kuzey girişi ve bu görüntü ısparta ya hiç yakışmıyor rant sağlanmadan ova kapsamından cıkarılmalı toki ye açılmalı çünkü ısparta nın genişleyecek bölgesi yok

Mevlüt

20 Ocak 2022 Perşembe 12:51

Tarla iken ucuza kapatıp,sonra imara açılır ve rant elde ederim diyen bir sürü insan( Çoğuda zarraf,emlakçı) Deregümü ve Çünür ovasından arazi aldılar ,bekleşiyorlar. Konut lazımsa alt yapısı, komşuları hazır şehir içinde kentsel dönüşüm yapın. Araziler bitti..yazık.Ben arazimi vermem.toprağa bastığım yeter.

Çünürlü

20 Ocak 2022 Perşembe 12:13

Çünür bağ arası denilen bölge atıl vaziyette eken diken yok verimsiz ağaçlar yıllar önce kesildi. çöplük gibi duracağına garip gureba faydalansın

Akkentli

20 Ocak 2022 Perşembe 12:01

Acacaksın antalya gibi ,acılacak büyükgökceliye kadar imarı daire fiyatları düşecek üstelik akkent ve ilerisinde neredeyse tarım yapılmıyorki köyden kacan şehre gelmiş tarla satılıp duruyolar kim yapıyoki ciftcilik köydekiler gidip eroğlu yumurtası yiyor bu akkent civarında tarlalarını süren yok

Çünürlü

20 Ocak 2022 Perşembe 11:38

AA ya cevap kusura bakma tarlanın ortasında imara açılmadan ucuz yollu kapattım mantığıyla yer aldıysan ve orayada imar açılmasıyla yada seni mutayit imar gelecek diye kandırıp koperatif yaptıysa bu senin sorunun kimsenin değil orası imara açılmasını istemiyoruz

Esnaf

20 Ocak 2022 Perşembe 10:36

İmar açma işini bırakın.Isparta çok eskidi bi deprem olsa felaket merkez ve tüm mahalleleri kentsel dönüşümle müteahitler valilik belediye anlaşıp yıkılıp yenilenmeli bu uzun vadeli ama yalıtımlı dayanıklı yeni binalar şart ...

Ispartalı

20 Ocak 2022 Perşembe 10:10

Allah aşkına tüm mahallelere durumuna göre kentsel dönüşüm projesi kapsamında konutlar inşa edilmeli tarım arazilerine kesinlikle imara açılmaması gerekir geleceğimizi topraklarımızı betonlaşmaya izin vermeyelim lütfen.

akın

20 Ocak 2022 Perşembe 09:38

sizin ev alma hastalığınız ve aç gözlülüğünüz yüzünden tarım arazisi kalmayacak memlekette

AA

20 Ocak 2022 Perşembe 09:37

Orda tam 32 sene önce ailem orda bir eve yazıldı varımız yoğumuzu oraya yatırdılar çocuktuk yeri geldi kıyafet alamadılar yeri geldi sofraya bir lokma eksik koydular aidat yatırdırlar çocukluğumuzdan yaşantımızdan feragat edip çok şükür bu günlere geldik derhal çözüme kavuşturulsun annem babam kardeşlerimin yada benim sorunun çözülmeden yalan dünyadan göçüp gitmesini istemiyorum

ibrahim

20 Ocak 2022 Perşembe 09:31

Önce çünür bağarasında ki imarlı böl****e kat verin. Çünür' ün doğusu 12 kat batısı 2 kat imarlı. Sebebi batısınnı rahmetli Balaman Doğusunu Ziya bey imara açtı.

şükrü

20 Ocak 2022 Perşembe 09:24

İlk kooperatif kurucularından sizlere bu araziyi kooperatif arsası olarak gösteren yöneticileri de unutmayın dolandırılmışsınız sanırım..imar olmayan yerde inşaat nasıl yapacaklarmış acaba Hakkınızı mahkemelerde aramadınızmı.Allah yardımcınız olsun

Ahmet

20 Ocak 2022 Perşembe 09:13

Arkadaşlar ovaları ev yapıp gelecekte çocuk lar ne yiyecek tasmi kemirerek mi yaşayacak

Esnaf032

20 Ocak 2022 Perşembe 04:19

Ya kardeşim ne bu derdiniz çunurle iktidara geldiğimiz günden beri çünür çünür başka mahallesi yokmu ıspartanin zaten 4 tane çünürlünün elindeymis tarlalar birde ziyanin , servetine servet kattilar.

Ispartalı

20 Ocak 2022 Perşembe 02:05

Şükrü efendiye rant varmı burda varsa işiniz tamnzm

Çünür'lüler

20 Ocak 2022 Perşembe 00:54

Sayın başkanım Şükrü bey, bizler Çünür yeni otogardan Anadolu mahallesine doğru 18. Madde uygulamadan cebren açılan (Doğu Kampüsü yolu) yol üzerinde arazileri bulunan vatandaşlarız. Lütfen bizlerin de mağduriyetimizi gidermenizi bekliyoruz.

Selim Y.

20 Ocak 2022 Perşembe 00:49

Öncelikle merkezi çünüre daha genis daha kullanisli yollarla baglamalisiniz. Bunun yaninda çünürün adinida degistirmelisiniz. İnanilmaz itici bir isim..

Dr. Ali

20 Ocak 2022 Perşembe 00:46

Cevre yolundan ve çünüre kadar olan büyük arazinin boydan boya imara acilmasi konusunun hizlandirilmasini istiyoruz..

He he he he

20 Ocak 2022 Perşembe 00:01

Yahu bunlar demokrasiyi amaç değil araç kullananlar değil mi ne zaman tek umut oldular be.

Masal okumaya devam edin

19 Ocak 2022 Çarşamba 23:59

Yahu bunlar yeşil ve verimli tarım alanlarına bina yaparlar dediğiniz yerler zeytinlik yada ormanlık olsaydı şimdiye binaları dikerlerdi birde tokiden ev sahibi olan kaç gariban ki...

Şehir plancısı

19 Ocak 2022 Çarşamba 23:42

O bölgeyi imara açmaları mümkün değil. Hayal satıyorlar size. Sakın aldanmayın. Tarım alanları daha çok lazım. Ekmek kaç lira oldu haberiniz var mi? Üç gün sonra ekecek tarla bulamayacaksınız. Gıda krizi çok yakın. Yapamazlar. Olmaaz.

Ali

19 Ocak 2022 Çarşamba 23:26

Tarım arazilerinin anasını bellediniz.Benim küçüklüğümde ****arda buğday ve asma yetiştiriliyordu.Şimdi apartmanlar yükseldi..Tarımı tepelerde dağlarda mı yapak...

Mahoni

19 Ocak 2022 Çarşamba 23:22

Sizin işi cozse cozse iki mefta çözer birisi ahirete gitti ( Allah rahmet eylesin) diğeri siyasi mefta oldu ben Isparta'da bu işleri çözecek başka babayiğit görmüyorum kimmi?!!!!!! Balaban ,Aybatili

Demirhan

19 Ocak 2022 Çarşamba 23:12

Isparta ın vitrini girişi aliköy askeriye arasıda büyükova kapsamında şaka gibi eken yok diken yok suda yok ve şehir içi sayılır hangi akla hizmetse büyükova kapsamında aliköy halkı ise uyuyor muhtar dahil açın kardeşim buralarıda açın yer gök arazi ekin yeterki ıspartanın büyümesini engellemeyin çünürlülere tanınan hak aliköylületede tanınmalı

Çünürlü

19 Ocak 2022 Çarşamba 22:42

Çünür bağ arasına dokunma dokundurtma orası cunurun en yeşil yeri meyva bahçelerinin olduğu yer çünur yeni şehir gibi değil orası boz araziydi su yoktu .bağ arası imara açılmamasi koperatife guvenipte ordan yer alanlarda kabahat cunurlu olarak oranın imarina karşıyız

Ova bitti tarım bitti

19 Ocak 2022 Çarşamba 22:41

Ova ve meralarda yapılaşma olmamalı tarım arazileri hızla tükeniyorÇünür ovası rant uğruna gitti yazık oldu

Ahmet

19 Ocak 2022 Çarşamba 22:23

Yazık bu insanlara. kendimi onların yerine koydum gerçekten üzüldüm.

vatandaş

19 Ocak 2022 Çarşamba 22:04

anadolu mah ve çünür arasındaki merkez ısparta projesi ne oldu son durum nedir

Ispartali asgari uvretliler

19 Ocak 2022 Çarşamba 21:03

Ya hakikaten niye yeni yerleri imara acmiyorsunuz??ısparta merkezde konut sorunu var gormuyormusunuz?ama luks degil toki dar gelirlilere,orta gelirlilere yapmalı,zenginlere degil!!

Umut

19 Ocak 2022 Çarşamba 20:56

babam kooperatife ev sahibi olma ümidiyle kayıt olduğunda ben 2 yaşındaydım şimdi ise yaşım 35. tam 33 sene geçti ortada ne ev var ne de baba. büyüklerimizden yardım istiyoruz bu konuda. ev sahibi olma ümidiyle kooperatife paralar yatırıp üye olan birçok insan var. bu saatden sonra maaşla ev sahibi olamayız. arazilerin büyük ova kapsamından çıkarılmasını istiyoruz. yardım bekliyoruz.

İmar

19 Ocak 2022 Çarşamba 20:54

Benmi yanlış anlıyorum ovada İnsaat koparatifin ne işi var imara açılmamış yer neden ev için verilir adı üstünde ova.neye güvenerek vermişler yerlerini imara açılmamasi gerekir

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR