10 Aralık 2023 Pazar

Emekliye zam ne zaman olacak?

Emekliye zam ne zaman olacak?

Isparta

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz katıldığı bir TV programında memur ve emekli maaşları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz, emekli maaşlarına yapılacak olan düzenlemeye ilişkin de tarih verdi. Yılmaz ayrıca son günlerde çok konuşulan kıdem tazminatı ile ilgili önemli bilgiler verdi.

EMEKLİYE ZAM DÜZENLEMESİ NE ZAMAN OLACAK, OCAKTAN ÖNCE OLACAK MI?

Ciddi adımlar attık. EYT düzenlemesinden ücret artışlarına, asgari ücret düzenlemesine varıncaya kadar. Hakikaten güçlü sosyal politika izlediğimizi ifade edebilirim. Bu süreçte deprem yaşadık. Depreme rağmen EYT’de diğer politikalarda Türkiye devam etti. 

Son dönemde 2023 yılında enflasyonun üstüne artışlar yaptık. Asgari ücrette, memur maaşlarında, emekli maaşlarında enflasyonun üzerinde artış yapıldı. Bir dönemde enflasyon artışın üstüne çıktıysa telafi edici mekanizmalarımız var. 6 ayda bir enflasyon verdiğimiz artışın üzerindeyse telafi ediyoruz. Önümüzdeki dönemde şöyle bir tablo var. Yılbaşından itibaren memurlarda seyyanen artış yapılmıştı. Yılbaşında enflasyon farkı oldukça yüksek olacak. Bu da memur emeklilerine yansıyacak. Geriye işçi ve Bağkur emeklilerimiz kalıyor. Orada da oransal artışlar, enflasyon farkı olacak. Memurunki biraz daha farklı, bu kesimlere dönük dengeleyici bir çalışmayı sürdürüyoruz.

En düşük maaşı alanlarda bu yıl yüzde 114 artırdık. Asgari emekli ücretinde nisan ayında en büyük artışı yaptık. Temmuzda bir şey yapılmadı diye söylem oldu bir algı oluştu. Daha fazla imkanlarımızı zorlayarak bütün dünyadaki sıkıntılara rağmen bütün imkanlarımızı zorlayarak emeklilerimize elimizden gelen en iyi desteği vermeye çalışacağız. İnşallah yıl sonuna kadar çalışmayı tamamlayarak emeklimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Düşük alanları destekleyici bir yaklaşımımız olacak.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

çok yazık

25 Eylül 2023 Pazartesi 11:32

zaman sunu gösterdi ki baykal da kılıçdaroglu da chp zihniyetide hepsi ak partililermiş danışıklı dövüş tek salak seçmen chp oy verenlerdir

nalcık

25 Eylül 2023 Pazartesi 09:02

Emekliler siz şükredin, hem kendinizi yaktınız hem tüm milleti yaktınız. Ülke yabancı çöplüğü oldu, ayarını kaçırmadıkları hiç bir şey kalmadı. Siz emeklilere acımıyoruz, beter olun beter.

Emekli

24 Eylül 2023 Pazar 22:22

15 bini beğenmeyen emekli 2 bine çırak çıktı emekli hak etti Ocak ayında Yeni zammı bekliyoruz

Emekli Esnaf

24 Eylül 2023 Pazar 21:55

Akparti İktidarı kendi beceriksiz ve yanlış politikaları nedeniyle ekonomimiz rezil hale getirildi. Bugünleri unutursam şerefsizim seçimlere az kaldı ne oyumu vermem nede çevreme oy verdirmem !!!

Ali

24 Eylül 2023 Pazar 21:15

Paraları gazinodami yediniz

Bas bas bas

24 Eylül 2023 Pazar 20:33

Bas karşılıksız TL'yi dağıt bol bol millete.

Gölge

24 Eylül 2023 Pazar 20:11

Her gün emeklilerle kafa buluyorlar.

Emekli

24 Eylül 2023 Pazar 15:00

Yazıklar olsun 25 devlete pirim öde verdikleri paraya bak .Hakkımı helal edmiyorum .Emeklileri perişan ettiler

Engelli

24 Eylül 2023 Pazar 14:28

Emekliye şunu verecez bunu verecez şu adımı attık bu adımı attık hergün umut sömürüsü hala aynı vaatler. Yazıklar olsun emekliyi muhtaç duruma düşürüp dilenci hallere düşürenlere hakkım zehir zıkım haram olsun

Engelli

24 Eylül 2023 Pazar 14:28

Emekliye şunu verecez bunu verecez şu adımı attık bu adımı attık hergün umut sömürüsü hala aynı vaatler. Yazıklar olsun emekliyi muhtaç duruma düşürüp dilenci hallere düşürenlere hakkım zehir zıkım haram olsun

Esnaf

24 Eylül 2023 Pazar 14:27

Az daha düşürün fazla geliyor 7500 TL. Düşürmezseniz adam değilsiniz

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR