26 Mayıs 2022 Perşembe

Diş Hekimliği Camiasının Acı Günü

Diş Hekimliği Camiasının Acı Günü

Seyir halindeki kamyon alev alev yandı

Seyir halindeki kamyon alev alev yandı

Isparta'da 19 Mayıs coşkusu

Isparta'da 19 Mayıs coşkusu

Minik Eray'ı kaybettik

Minik Eray'ı kaybettik

Eğitimin emrindeyiz

Eğitimin emrindeyiz

Isparta

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, köy okullarındaki kütüphanelere gönderilmek üzere kitap fuarında bağışlanan 2500 kitabı Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur’a teslim etti. Her zaman eğitimin emrinde olduklarını kaydeden Başdeğirmen, 15 tatil dolayısıyla bin öğrenciye karne hediyesi olarak Kesişme: İyi ki Varsın Eren Filmi bileti dağıtacaklarını belirterek, milli eğitim müdürlüğü tarafından belirlenecek başarılı 100 çocuğun da her yıl Çanakkale Şehitliğine ziyarete götüreceklerini söyledi.

Isparta Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret etti. Ziyarette, Isparta’nın eğitime önem veren bir şehir olduğuna değinen Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur, Isparta Belediyesinin eğitime katkılarının da kendileri için çok kıymetli olduğunu söyledi. Baydur, “Almış olduğumuz destek onur verici, teşekkür ediyoruz. Bu destekle Isparta eğitimi çok daha iyi noktalara gelecektir diye düşünüyoruz.” dedi.

Kitap Fuarı ile önemli bir süreç geçirildiğini, hemen her öğrencinin fuarı ziyaret ettiğini, kitaplara dokunduğunu aktaran Baydur, “Buradaki katkınız bizim için çok önemliydi. Şehrimizde 203 okul kütüphanesinin altyapı çalışmalarını tamamladık. Kitap temini noktasında da katkılarınız oldu. Bugün 2 bin 500’e yakın kitabı da teslim aldık, bunu da emanetiniz olarak çocuklarımıza, kütüphanelerimize ulaştıracağız” görüşlerinde bulundu.

15 tatilin geldiğini ve çocukların tatili heyecanla beklediklerini de belirten Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur, “Bugün de güzel bir müjde paylaştınız. Katkılarınızla bin öğrencimize Kesişme: İyi ki Varsın Eren Filmi sinema biletlerini ulaştıracağız. Bu da öğrencilerimizin 15 tatiline bir katkısı olacak. Bu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz, bizimle okullarda varsınız, eğitimde varsınız, kütüphanede varsınız, fiziki destekler anlamında varsınız. Daha güzel neticelere birlikte ulaşacağız” ifadelerinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de, milli eğitimin en önemli görevlerden birisi olduğuna dikkat çekti. Eğitimin ne kadar önemli olduğunun bilincinde olduklarını dile getiren Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Göreve geldiğiniz günden buyana Isparta’mıza aktif hizmet ediyorsunuz. Bu çalışmalarınız çocuklarımıza ve bizlere oldukça faydalı. Eğitimin sonu yok bizlerde bu noktada her zaman destekçiyiz. Sizlerle birlikte güzel projeler yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Kitap Fuarıyla çocuklara önemli bir fırsat sunduklarını aktaran Başkan Başdeğirmen, çok çeşitli kitaplar, yayınevleri ve yazarlarla çocukların buluştuğunu, kitapları uygun fiyatlarla alabildiklerine değindi. Başdeğirmen, “Binlerce kitabımız evlere gitti. Önemli olan çocuklarımızın kitapları okumasıydı. Bizler çok mutlu olduk, sizlerde çok destek verdiniz. Köylerimizden, beldelerimizden, ilçelerimizden, merkezden binlerce çocuğumuzu kitap fuarımıza gönderdiniz. Bugüne kadar yapılan fuarların en kalabalığıydı, 241 bin ziyaretçimiz oldu. Etkinliklere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Okullarımızın da emrindeyiz. Eksiklikleri gidermeye çalışıyoruz, okullarımızın asfaltlarını yaptık, bakımlarını yaptık. Talepleriniz doğrultusunda her zaman yardıma hazırız” görüşlerinde bulundu.

Yeni bir proje başlattıklarını aktaran Başdeğirmen, her yıl milli eğitim müdürlüğü tarafından tespit edilecek 100 başarılı öğrencinin Çanakkale Şehitliğini ziyarete götüreceklerini belirtti. Başdeğirmen, “Bu belediye olarak çocuklarımıza bir başarı hediyesi olacak” dedi.

Ziyaretin ardından Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, 10 gün süren kitap fuarında köy okulu kütüphanelerine vatandaşlarca bağışlanan 2500 kitabı İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur’a teslim etti.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Murat Tur

21 Ocak 2022 Cuma 21:46

İyi bilirler yıllarca demirköprüde kapanan okullarda eğitimi öğrendiler

Sengetli

21 Ocak 2022 Cuma 21:37

15 tatili öğrencilerden çok öğretmenler beklediği için bi standart olması için yapılmış olabilir. Çocukluğumuzu hatırlıyorum. Öğretmen son ders son on dakikada dağıtırdı karneleri. Öyle ki o öğretmenlerden kar tatili olsun diye dua eden yoktu.

Homo Habilis

21 Ocak 2022 Cuma 20:52

Çanakkale gezisine sen de katıl başkan. Bu ülkenin tek lideri olan Mustafa Kemal Atatürk'ün düşmanı bozguna nasıl uğrattığını yerinde gör.

Davut

21 Ocak 2022 Cuma 14:26

Herkes önce kendi işine bakmalı.Şov suz reklamsız bu iş olmuyormu?Başkandan ıspartanın çehresini değiştirecek önemli projeler bekliyoruz.Ama malesef beklediğimiz gibi çıkmadı.

Dinci ve kinci eğitimi BAŞARDINIZ tebrikler

21 Ocak 2022 Cuma 12:07

20 yılda her yıl reform ve devrim palavralarıyla yaptığınız değişikliklerden gerici eğitim sistemlerinizden öğrenci ve velilerin beyni durdu birde amaçladığınız dindar ve KİNDAR sisteminiz sadece militan ve TROL yetiştirmekten başka bir halta yaramadı e istediğinizde buysa BAŞARIYORSUNUZ TEBRİKLER

Öğrenci Velisi

21 Ocak 2022 Cuma 09:58

İsparta merkez de ikili eğitim öğretim yapan ilkokullar var bu ilk okullar son dersten saat 18.20 de çıkıyorlar.Bu soğuk kış gününde son gün bari erken çıksalardı sayın yetkililer

sengetli

21 Ocak 2022 Cuma 09:09

sn.milli eğitim müdürüm.gece yarısı mesaj da ne ya.gündüzden ayarlanmıyomu.karnelerin saat kaçta verilceği.yok ders yapılcakmışda.yapmevesinler bugünde çocuklar bakalım.nolcak sanki.

Okul yönetimi

21 Ocak 2022 Cuma 08:50

Hadi il müdürlüğü kafasına göre iş yapıyor. Bir tane okul müdürü yada yönetici dik durup planlama şu şekilde yapılmıştı diyemiyor mu? Hep mi eller önde bağlı, hep mi koltuk sevdası

İl müdürü

21 Ocak 2022 Cuma 08:31

Gündüz yatıp gece çalışıyor galiba.

Yola çıkacak

21 Ocak 2022 Cuma 08:29

Plan programımızı karne saatine göre yapmıştık. Gece talimat almaya ve vermeye alışanlar yüzünden planımız çöp oldu. En basit bir karne programını düzenleyemeyen il müdürününde ne kadar liyakatli olduğunu anlıyoruz.

Veli

21 Ocak 2022 Cuma 08:26

Sayın Belediye başkanım gülistan orta okuluna kütüphanesinede kitap istiyoruz

vatandaş

21 Ocak 2022 Cuma 08:22

Zafer mahallesinde hala ortaokul yok mesela.

Öğrenci velisi

21 Ocak 2022 Cuma 08:17

Daha karne dağıtma organizasyonu yapamayan il müdürü, eğitimi yönetmeye çalışıyor.

Vay be

21 Ocak 2022 Cuma 07:49

Milli eğitim içinde cekişmemi var karar değişiyor

Cinslikte 1 numara

21 Ocak 2022 Cuma 05:41

Milli eğitim gece uyumayıp karne saati değiştiriyor. Sabah 10 buçukta dediler gece yarısı 6.ders diye değiştiriyorlar. Çocuklar artık o yarım günde profesör olur(!) Isparta her konuda cins olmak zorunda mısın

MUSTAFA

21 Ocak 2022 Cuma 05:17

Sayın Başkanım,öğrenciler için yaptığınız çalışmalar için tebrik ediyorum.EMEKLİLER i'de ÇANAKKALE'ye götürüseniz memnun oluruz.ÇANAKKALE'yi görmek isteyen o kadar emekli tanıyorum ki.sağlıklı günler.

Gökalp Değirmenci

21 Ocak 2022 Cuma 01:40

Yeni Milli Eğitim Müdürü gelse ne olacak okulların sorunlarını görmedikten sonra. Okul kantinlerinde satılması yasak ürünleri denetlesinler, okul kantini diye oyuncakçı açmışlar menşei belli olmayan neler satılıyor. Bakanlık liste yayınlamış kimse denetlemiyor okul idareleri üç kuruş kira için çocuklarımızın sağlığını hiçe sayıyor.

Gariban Veli

21 Ocak 2022 Cuma 01:29

Başkanım kenar mahallede bizim çocukların okulu unutulmuş. Yahya Kemal Beyatlı ortaokulu bahçesi ne oyun alanı çizgisi ne düzgün asfalt ne de çocuklara oturacak yer var . Bizi unutulmuş mahallesi görenler bari çocuklarımıza bunu yaşatmayın.

Vatandaş

20 Ocak 2022 Perşembe 23:26

Gündüz karneler cuma günü saat 10:30’da dağıtılacak dendi. Gece 23:00 de öğretmenden mesaj geldi milli eğitimden gelen habere göre öğlenden sonra verilecek diye. Neyin nasıl olacağına gündüz karar veremiyor mu il milli eğitim müdürü, gece gece bilgilendirme yapıyor.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR