06 Temmuz 2022 Çarşamba

ŞEHİT ENES ÖZGÜL’ÜN DUYGU DOLU VASİYETİ

ŞEHİT ENES ÖZGÜL’ÜN DUYGU DOLU VASİYETİ

Polise Başvurdu

Polise Başvurdu

Adını tarihe altın harflerle yazdırdı

Adını tarihe altın harflerle yazdırdı

1 MİLYON TL DOLANDIRDI

1 MİLYON TL DOLANDIRDI

Eğitim binası yükseliyor

Eğitim binası yükseliyor

Isparta

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in öncülüğünde kurulan Isparta Kent Hizmetlerini Destekleme Derneği aracılığıyla ISUBÜ’ye kazandırılacak olan eğitim binasının inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Çalışmalar kapsamında binanın zemin kat beton dökümü tamamlandı.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin (ISUBÜ) fiziki yatırımlarını desteklemek amacıyla Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in öncülüğünde kurulan Isparta Kent Hizmetlerini Desteleme Derneği tarafından Hızırbey Mahallesi’nde eski Kız Sağlık Kolejinin bulunduğu 5000 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 7 bin metrekare alanda eğitim binası yapılması için harekete geçilmişti. İnşaatın temeli 2021 yılının Aralık ayında geniş katılımlı bir törenle gerçekleştirilmişti.

Şehir-üniversite buluşmasına iyi bir örnek olarak yapımına başlanan eğitim binasının inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Çalışmalar kapsamında bodrum katın tamamlanmasıyla birlikte zemin katın beton dökümü de tamamlandı. Eğitim binasının 2023-2024 Eğitim Öğretim yılına hazır hale getirilmesi hedefleniyor.

Hayırseverlerin destekleriyle yapılan eğitim binası 1000 metrekare alan üzerine kurulu, 5000 metrekare kapalı alan, 6 katlı, 20 derslik, 5 laboratuvar, 3 atölye, 30 akademik-idari personel odası olarak inşa ediliyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Mehmet gembay

23 Haziran 2022 Perşembe 09:41

Alttaki yorumlardan ben bişi anlamadım. Biri özetlesin ne diyor vatandaş

Cesars

22 Haziran 2022 Çarşamba 22:38

Bunuda gördü bu ülke hükümet saçmaladıkça saçmalıyor üniversite içinde üniversite çıkardı bu başka ülkede görülmez önce alt yapıyı yaparsın binaları yaparsın bizde paravan bir üniversite yapıldı komedi vallahi birde 3 beceriksiz vekilimiz bir iş yapmış gibi 2.üniversite getirdik demezlermi fıkra gibi bunu anlattım başka ülkede yalayan bir arkadaşa çocuk şunu bir daha anlatsana diyor her seferinde gülüyor ülkede eğitime bak

mert

22 Haziran 2022 Çarşamba 22:10

millet üniversiteyi şehir dışında geniş arazilere yapar. kampüs refah olur. burada tam şehrin göbeğine yapıyorlar. sadece gülüyorum. yazık

BETON a hayır

22 Haziran 2022 Çarşamba 18:48

Eski devlet hastanesinin bulunduğu alan YEŞİL ALAN yani PARK olmalı. Her yere BETON dikince elinize ne geçiyor? Gelecek nesiller sizi hiç de hayır ile anmayacak bu gidişle.

Halk

22 Haziran 2022 Çarşamba 15:32

Eski devlet hastanesinin alanına İnşaat başlaması gerekiyor buralar hareketlendirmek için kaplumbağa hızıyla gidiliyor,hastane gideli 6 sene oldu daha bir çivi çakılmadı ihaleye şartlarını adam gibi çıkarın fiyatları ayarlayın ve biran evvel artık inşaata başlayıp buraları canlandırın millet hikaye dinlemek istemiyor artık icraata geçin milletin sabrıda kalmadı tahammülüde kalmadı..

İşsiz doktor

22 Haziran 2022 Çarşamba 15:12

Yetişecek inşaallah. Eskiden gelişime açık olsun diye üniversiteler şehir dışına yapılırdı. İsubu bundan nasibini alamayacak galiba. Butik üniversite olarak kalacak anlaşılan. SDÜ geri kalan alanlardan da yakında cikarirsa bir an önce yetisse iyi olur bence. Yoksa yavrucaklar nerede eğitim görür?

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR