19 Ocak 2022 Çarşamba

İşte böyle anlattılar

İşte böyle anlattılar

Basın Merkezi için start verildi

Basın Merkezi için start verildi

Elektrik faturalarına EPDK'dan inceleme

Elektrik faturalarına EPDK'dan inceleme

RAMAZAN ACAR VE SONER TOROS KABRİ ZİYARET EDİLDİ

RAMAZAN ACAR VE SONER TOROS KABRİ ZİYARET EDİLDİ

Dolandırıcılar, bankadan parayı çekmek isterken suçüstü yakalandı

Dolandırıcılar, bankadan parayı çekmek isterken suçüstü yakalandı

Isparta

ISPARTA'da oturan emekli M.Ö.'yü telefonla arayıp, kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtarak dolandıran 2 şüpheli, Mersin'de bankadan parayı çekerken suçüstü yakalandı.

Isparta'da yaşayan emekli M.Ö.'yü telefonla arayıp, kamu görevlisi olarak tanıtan şüpheliler, 'borcundan dolayı icraya verildin, istediğimiz miktarda parayı hesabımıza yatırdığın takdirde icrayı kaldıracağız' dedi. M.Ö., bunun üzerine, verilen hesaba parça parça 48 bin 550 TL yatırdı. Bir süre sonra dolandırıldığını fark eden M.Ö.'nün şikayeti üzerine polis soruşturma başlattı. Ekipler, paranın Mersin'in Mezitli ilçesinde oturan R.B. ve Ş.D.'ye ait bir hesaba yatırıldığını tespit etti. Mersin'de önlem alan polis ekipleri, şüphelileri banka şubesinden parayı çekmek isterken yakaladı.

M.Ö.'ye parası iade edilirken, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkartıldıkları nöbetçi mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Mustafa Serdengeçti

15 Ocak 2022 Cumartesi 01:30

Böyle dolandırıcılık olaylarında verilecek cezaların caydırıcı özelliği olmalı ki art niyetli kişilerin önüne geçilsin

Adalet nerede

15 Ocak 2022 Cumartesi 01:27

Böyle kararlar çıktığı sürece daha çok dolandırıcılık vakaları olur

RIFAT TEKNE

15 Ocak 2022 Cumartesi 01:24

Böyle adalet olduğu sürece dolandırıcılık daha da cazip hale gelir nasıl olsa hapis cezası yok

avukat

15 Ocak 2022 Cumartesi 01:22

minimimi guş...dün avukatı bıçakladılar 3 afganlı bunları kim getirdi akp getirmedimi nerde adalet savcıya gitsen nolur saray zabitinin yönettiği bir ülke burası at gözlüğünü sen çıkar önce

özge

15 Ocak 2022 Cumartesi 01:20

mimini kuş..kime baglanacak akp dolandırmadımı bi gecede 20 aralık gecesi ne oldu bu millet dolar çıktı indi bindi kimler zengin oldu kimlere dolar satıldı sen kendinden tiksin be dün kızı oklavayla döve döve cin çıkarıyoz diye öldürdüler noldu savcıya gitsen serbest bırakıldılar adalet saraydan yönetilirse olacagı budur çok doğru demiş veysel o çocuk astı kendini o tarikat denen yılan bademci yuvasında çocukları kullanıyorlar ondan tiksinmiyonda bundanmı tiksindinmi

miniminibirkuş

14 Ocak 2022 Cuma 23:29

yahu veysel din qozu bu lafım sana..... adam dolandırılmış sen konuyu nasıl akp ye bağlıyorsun din goz her if???? akp mi dolandırdı adamı? akp mi saldı hırsızları???? laf edeceksen git onları salan tutuklamayan savcıya laf söyle..sen ve senin gibi at gözlülüklerden TİSSSKİNİYORUM... :)

Veysel

14 Ocak 2022 Cuma 20:12

Bana denk gelmesinler yemin ederim yaşatmam.Bu ne biçim hukuk sistemi...Akp güle güle..

Adalet

14 Ocak 2022 Cuma 18:22

Kendi adaletimizi kendimiz sağlayacağız demek ki iş buna doğru gidiyor

demirdal

14 Ocak 2022 Cuma 17:47

Madalyada taksaydınız

Alpago

14 Ocak 2022 Cuma 16:55

Malesef muz cumhuriyetine döndük Bölye bir olayi serbest birakan hakim savcinin yada bir siyasinin yakinina yapilsaydi yine serbest kalirlarmiydi acaba?

mert 2

14 Ocak 2022 Cuma 16:48

olan madura oluyor arkadaş hızıroğulları gökay hoca hanımı emine gülşen ile kocası murat yatacak yerleri yok bunların onca kişi dava açtık hiç duruşma başlamadı adalet adalet adalet

Hüseyin

14 Ocak 2022 Cuma 16:43

Dünyada adaletin olmadığı tek ülke türkiyedir. Denrtimli serbestlik diye birmadde çıkardılar. Oh ne güzel. Afam öldür iyi hal hırsızluk yap iyi hsl alkollü ve uyarıcı madde kullan kaza yap takdirli suç say iyi hal indirimi al. Adalet yok malasef memlekette. Afamlar şimdi gider başkasını dolandırır.

Adalet istiyoruz

14 Ocak 2022 Cuma 16:22

Eee ne olacak şimdi ya bu ülkede adalet yok mu resmen suç üstü yapılıyor adamlar serbest,Onlar yine devam eder veya başkası örnek alırCeza niçin caydırıcı değil.

süper

14 Ocak 2022 Cuma 15:07

Demek ki dolandırıcılık, hırsızlık, vb. suç sayılmıyor buradan bunu çıkarın diyorsunuz.

eğirdirli

14 Ocak 2022 Cuma 14:48

yarın bir gün başkalarını da dolandırsınlar diye mi? salıvermişler acaba!

Zor iş

14 Ocak 2022 Cuma 14:05

Biri gönüllü para yatır sın diğeri güle oynaya çekip harca sın polis geçe gündüz çalışıp yakala sın mahkeme selberst bıraksın ne güzel böyle bir cumhuriyette yaşamak...

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR