13 Haziran 2024 Perşembe

Çadırkentte ilk nikah kıyıldı

Çadırkentte ilk nikah kıyıldı

Isparta

Hatay'da manevi rehber olarak görev yapan Isparta Müftülüğü Kur'an kursu öğreticilerinin koordine ettiği nikâh merasimine DİB Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Yurtdışı Eğitim ve Rehberlik Daire Başkanı Dursun Ali Coşkun, Hatay Müftüsü Mevlüt Topçu ve Konya Güneysınır Müftüsü Salim Erkeç katıldı.

Hatay Pazaryeri Çadırkentinde yapılan programda konuşan Hatay Müftüsü Topçu, yaptığı Nikah duasının ardından; "Bu mutlu ve anlamlı günde görüldüğü gibi bütün zorluklara rağmen hayat devam ediyor. Aile olmak meşru bir nikah akdi ile meydana gelen çok kutsal bir müessesedir. Bugün burada evliliğe ilk adımını atan çiftler,  hem aile yuvasının kutsiyetini ve vazgeçilmezliğini bizlere göstermişler hem de yeni yuva kuracak olan gençlerimize ilham kaynağı olmuşlardır. Her iki kardeşimizi de tebrik ediyor, kendilerine iki cihan saadeti diliyorum. Allah evliliklerini daim eylesin. Ailelerine  huzur ve sekinet ihsan eylesin" dedi.

Yapılan nikah duasından sonra genç çifte  istiklalimizin ve bağımsızlığımızın sembolü olan Türk bayrağı ve Kur'an-ı Kerim hediye edildi. Evliliğin ve nikah akdinin mana ve ehemmiyetinden bahseden Daire Başkanı Dursun Ali Coşkun da tarafları tebrik ederek ömür boyu mutluluklar diledi.

Nikah merasimi,  müftülük personelinin misafirlere yaptığı ikramlarla sona erdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR