02 Ekim 2023 Pazartesi

Motosiklet tıra çarptı

Motosiklet tıra çarptı

Büyük bir başarıya imza attılar

Büyük bir başarıya imza attılar

Isparta

Özel Ahsem Özyürek Teknik koleji öğrenciler, farklı alanlarda 100 adet başarılı teknoloji projesi tasarladı. Teknoloji alanında farklı projeler geliştirerek büyük bir başarı elde etti. Robotik, yapay zeka, mobil uygulama gibi farklı teknolojik alanlarda gerçekleştirilen 100 adet proje, öğrencilerin yaratıcılığı ve teknoloji bilgilerinin bir araya gelmesiyle ortaya çıktı.

Okul yönetimi, Hasibe Özyürek Kızılkaya ve laboratuvar alan Şefi Nur Ulushan öğrencilerin bu proje çalışmaları sayesinde teknolojideki son trendleri takip etmeyi öğrendiklerini belirterek, "Öğrencilerimizin yaratıcılığı ve teknoloji bilgileri, bu projelerin başarılı olmasını sağladı. Bu proje çalışmaları, öğrencilerimizin gelecekteki kariyerlerine de büyük katkı sağlayacak." dedi.

Öğrenciler ise projelerle ilgili heyecanlarını dile getirerek, teknolojinin hayatlarının bir parçası olduğunu vurguladılar. Proje çalışmaları sayesinde, teknolojiyi daha iyi anladıklarını ve kendilerini daha da geliştirdiklerini ifade ettiler.

Öğrencilerin tasarladığı projelerin, okulun etkinlik alanında sergileneceği ve ziyaretçilerin de projeleri inceleme fırsatı buldukları açıklandı. Ayrıca, öğrencilerin projeleri özel bir jüri tarafından değerlendirilerek, en başarılı projelerin ödüllendirileceği belirtildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR