06 Haziran 2023 Salı

Bu yıl atanacaklar dikkat! KPSS sonucu geçerlilik süresinde değişikliğe gidildi

Bu yıl atanacaklar dikkat! KPSS sonucu geçerlilik süresinde değişikliğe gidildi

Isparta

Kpss'deki bazı soruların Yediiklim Yayınevi'nin deneme sorularıyla aynı çıkmasının ardından 1 milyon 600 bin gencin girdiği sınav iptal edildi. Söz konusu olayla ilgili Emniyet operasyon başlatırken, ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı yerine ise Bayram Ali Ersoy atandı.

PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Sınavın iptal edilmesiyle herkes KPSS ile personel alımının ne zaman yapılacağını merak ederken İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan açıklama geldi. Altun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "2022-KPSS kapsamında 31 Temmuz'da yapılan oturumların iptal edilmesi, 6-7 ve 14 Ağustos'ta yapılacak oturumların da ertelenmesi nedeniyle, kamu kurumlarımızın KPSS ile personel alım süreçleri yeni KPSS takvimine göre güncellenecektir. KPSS ile alım yapmayı planlayan kamu kurumlarımız, kontenjan ve şartlarını 17 Eylül'de başlayacak KPSS takvimindeki sınavların gerçekleşmesi ve sonuçların açıklanmasının ardından ayrıca duyuracaktır" ifadelerini kaydetti.

KPSS SONUCU GEÇERLİLİK SÜRESİ NE KADAR OLACAK?

Altun saatler sonra KPSS sonucu geçerlilik süresiyle ilgili bir paylaşım daha yaptı. Herhangi bir hak kaybı olmayacağını belirten Altun, "Bu yıl kamu görevlerine atanacaklar için 'KPSS sonucu geçerlilik süresi' bir sonraki KPSS ile birlikte son iki yılın KPSS sonuçlarını da kapsayacak şekilde uygulanacak, herhangi bir hak kaybına neden olunmayacaktır." dedi.

"TEK BİR KİŞİNİN MAĞDUR OLMASINA MÜSAADE EDİLMEYECEK"

Altun paylaşımının devamında, "Süreci en başından beri titizlikle takip eden Sayın Cumhurbaşkanımızın belirttiği üzere, bu konuda tek bir vatandaşımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade edilmeyecektir." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Abdülhamid

06 Ağustos 2022 Cumartesi 01:02

Gençler! Sakın ha sakın, sen bizdensin deyip de torpille, kayirmayla, sinav soruları almayla vs. kul hakkına girmeyin. Din , milliyet, aile vs. hiçbir şey adına yapılamaz. BÜYÜK HARAMDIR. Yüce değerlere gayr-ı meşru yollarla hizmet edilemez. Dinimizde böyle bir şey yok. Peygamberimiz ehilse eğer musriklere de görev verdi. Örneğimiz O (sav) Hiçbir hacı, hoca, şeyh, parti lideri değil.

Vatandaş

05 Ağustos 2022 Cuma 17:14

Önceki sınav kolay bu seneki sınav zor olursa nasıl olacak bu anlamadım. Geçen seneki sınava girsen 90 alırdın atıyorum bu seneki zordu 75 alırsın farklı sınava girenler aynı kategoride nasıl değerlendirilecek?

Halil...

05 Ağustos 2022 Cuma 12:01

Hukumet yanlisi degilim kilicdaroglunuda kiniyorum fetoculari ceze evlerinden cikaracagiz demesine ben 15 temmuzda ulkem icin disariya ciktim bana kursun sikana nasil gül verebilirim adaket bumu Tek bir feto militani ve sempati duyani kalmayana kadar sabun yoksa bu tükiye iran gibi irak gibi yillarca bu gun kpss yarin yargi ertesi gun baska yerler heryerleri karistiracaklar o kadar fetocu var ki ülkede afganistandaki taliban gibi olacak ondan korkuyorum bi gun feto ic savasla pkk ile beraber...

vatandaş

05 Ağustos 2022 Cuma 10:31

Osmanlı zamanından tutunda, Cumhuriyet döneminden günümüze bu milletin başına ne gelmişse dincilik yüzünden gelmiştir...Dindarlık demiyorum, dincilik diyorum. Akıllanın artık gavur dediğiniz ülkelerde böyle şeyler olsa ortalık yıkılır. biz ise hala uyuyoruz sonrada bayrak inmez ezan dinmez..Arkadaş Kuran'ın neredeyse tamamında bahsettiği kul hakkı yemekten geçilmiyor ülke siz ne dininden bahsediyorsunuz?Bıktık artık defolun gidin

İşsiz doktor

05 Ağustos 2022 Cuma 07:32

Eski magdurlar yansın, eskiye mazi yara almışa gazi...

Eski akpli

05 Ağustos 2022 Cuma 07:12

Siyasal islamcılık bitmiştir t.c sınırlarında bundan sonra hiçbir parti din üzerinden siyaset yapmamalıdır. Laikçi teyzeler haklıymış meğer

Öğretmen

05 Ağustos 2022 Cuma 01:04

Şimdi başka bir cemaat elemanı ÖSYM başkanı olduğuna göre soruların bu cemaat tarafından çalınıp çalınmayacağından nasıl olacağız??

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR