26 Mayıs 2022 Perşembe

Diş Hekimliği Camiasının Acı Günü

Diş Hekimliği Camiasının Acı Günü

Seyir halindeki kamyon alev alev yandı

Seyir halindeki kamyon alev alev yandı

Isparta'da 19 Mayıs coşkusu

Isparta'da 19 Mayıs coşkusu

Minik Eray'ı kaybettik

Minik Eray'ı kaybettik

Bu şehrin en önemli meselesi Eğirdir Gölü’dür

Bu şehrin en önemli meselesi Eğirdir Gölü’dür

Isparta

Başkan Başdeğirmen, 9 Mayıs Pazartesi günü saat 19:00’da Ankara’da yapılacak olan Başkanlar toplantısına katıldı. Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki AK Partili belediye başkanları ile bir araya gelerek onların sorunlarını ve beklentilerini istişare edecek.

Başkan Başdeğirmen’in Ankara ziyaretinde en önemli program ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yüz yüze yapacağı görüşme. Başkan Başdeğirmen Ankara ziyareti öncesi  yaptığı açıklamada “Sayın Cumhurbaşkanımız ile daha önceden bire bir görüşmemiz olmuştu. Bu gidişimizde ise muhtemelen bire bir görüşme yapabilir. Biz şehrimizin sorunlarını ve yapacağımız hizmetlerden oluşan dosyamızı hazırladık ve kendisine takdim edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız bize her zaman yakın ilgi ve desteğini esirgememiştir. İnşallah yeni dönemde de Ispartamız hak ettiği hizmetleri fazlasıyla alacaktır” dedi.
 
Başdeğirmen’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşüp görüşmediği ile ilgili resmi bir açıklama yapılmazken Su Uzmanı Sedat Karakoyun, Başkan Başdeğirmen’e bir mesaj gönderdi.

Karakoyun, mesajında “10 Mayıs Salı günü Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşeceğinizi öğrenmiş bulunmaktayım.

Sayın Başkan, Ülkemiz açısından da stratejik öneme sahip olan bu konunun görüşmenizde gündeme getirilmesi hayati önem taşımaktadır.

Sizin de bildiğiniz üzere ilimizin en önemli ve öncelikli meselesi Eğirdir Gölü'nün bugün içinde bulunduğu durumdur.

Konu ile ilgileneceğinizi umuyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.
 
Başkan Başdeğirmen ise mesaja Eğirdir Gölü’nün kendisi için de çok önemli bir konu olduğunu ve bu konuyu her fırsatta gündeme getirdiğini ifade ederek cevap verdi. Başdeğirmen, ‘Fırsat olursa tekrar konuşacağım’ dedi.

Öte yandan hatırlanacağı üzere Eğirdir Gölü'nün su kotu 9 Mayıs 2022 tarihi itibariyle 915,51 metre olarak ölçümlenmişti. Geçen yılın aynı dönemiyle kıyaslandığında ise Eğirdir Gölü su kotunda 30 santimetrelik bir azalma dikkat çekti.

Eğirdir ve Kovada Gölü Çevre Koruma Birliği (EKOBİR) tarafından yapılan ölçümlerde 915,54 metre olarak ölçümlenen Eğirdir Gölü su kotunun 3 santimetre azaldığı gözlemlendi. Geçen yılın aynı dönemiyle kıyaslandığında ise Eğirdir Gölü su kotunda 30 santimetrelik bir azalma tespit edildi.
 
Konu ile ilgili olarak açıklama yapan EKOBİR Müdürü Süleyman Can, "15 Nisan 2022 tarihinden bu zamana kadar 3 santimetre düşüş yaşanmış. Geçen yıl 17 Mayıs'ta Eğirdir Gölü su kotu 915,81 metre imiş. Yani hala geçen yıla göre 30 santimetre düşük seviyede seyrediyoruz. Mayıs ayında yeterince yağış alamazsak Haziran ayından itibaren sulamalarla birlikte hızlı düşüş yaşama ihtimalimiz var. Kısacası 2022 yılı Eğirdir Gölü havzası için sıkıntılı olacak gibi görünüyor" dedi.

Başkan Başdeğirmen’in Cmhurbaşkanı Erdoğan’a sunacağı dosyada hangi konuların olduğu da merak konusu.
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Sarhoş

12 Mayıs 2022 Perşembe 13:50

Antalya yolu Bir an önce yapılsın Can kayıplarının önüne geçilsin benim için en önemli konu bu Arzederim

Köylü

11 Mayıs 2022 Çarşamba 23:57

Kaçak sontaj kuyuları kapatılsın.golun resmen damarlarını çekiyor bu kuyular son 4 5 yıldır çok arttı.onune gelen sontaj sallıyor.hicbir denetleme yok.Acilen akıllı sulamaya geçilmeli.cificilerimiz çok bilinçsiz.cok su akidarak verimin çok olacağına inanıyorhalbuki öyle değil.Acilen acilen yoksa 10 metrede kar yağsa göl kurtulmaz. Eğirdir gölü çok büyük bir havza.Allah göstermesin felaket 5 seneye kalmaz gol mol kalmaz.kalmayacakda.

Bir cacık olmaz

11 Mayıs 2022 Çarşamba 21:02

Ispartanın en büyük sorunu TC kurulduğundan beri dansöz gibi kıvıra kıvıra siyasi zihniyetini değiştirmesi ve sözde müslüman cemaat ve tarikatçı kendi insanlarıdır kendilerinden başkasına asla güvenmez tahammül edemezler milliyetçilikleride iktidara olan yakınlıkları kadardır yani çalımadır yani bu şehirden bir cacık olmaz

sakıp

11 Mayıs 2022 Çarşamba 20:45

dalga geçmeyin bırakın artık gölü tahliye ederek hala elektrik üretiyor özel sektör. ondan sonra göl kuruyor bırakın bu işleri

CK

11 Mayıs 2022 Çarşamba 19:00

Bu şehrin en büyük sorunları isparta antalya Konya yolu iş sahası ve fais kiralardir aksini kimse iddia edemez

Zaza32

11 Mayıs 2022 Çarşamba 18:15

Bu insanlar salak göl umurlarında degil. Başlarım derebogazına göl daha önemli göldeki su sorunu acil çözülmeli her yıl 30 cm eksilse 4 5 yılda göl kurur

Bk

11 Mayıs 2022 Çarşamba 17:50

Siz önce senelerdir söz verdiğiniz derboğazı yolunu yapın.

uğur

11 Mayıs 2022 Çarşamba 17:40

resim aday olduğundaki resim görüşseyydi sosyal medya hesabında foto olurdu şişirmeyin şunu erdoğan herkesle görüşmez... hele şükrüyle imkansız

İsmail yirik

11 Mayıs 2022 Çarşamba 16:11

Hüyüklü kasabasında Eğirdir gölüne giden su kanalları bir şahıs tarafından iptal edildi bu sular 12 ay boyunca boş bir meraya akıyor göl gibi dolu Antalya Isparta dsi ye telefon ile bildirmeme rağmen ilgilenen olmadı daha önce akparti belde başkanlığı yapmış şahıs kanalları iptal etti kimse görmüyor yazıklar olsun böyle koltuğunda oturan yöneticilere dünya kadar su boş yere akıyor

Vatandaş

11 Mayıs 2022 Çarşamba 16:08

Gelendostun yapılmayan asfaltı için de bir görüşme yapın sayın başkan

ısparta problemleri32

11 Mayıs 2022 Çarşamba 16:00

o kadar çok ki dereboğazı yolu, bitmeyen eğirdir ısparta yolu, ev kiraları, işyeri kiraları,zamlar, doğalgaz ,elektirik maliyetleri, gıda tüketim maliyetleri, sadece çünür bölgesi yatırımları, seçimde söz verilip tutulmayan daha nicesi...

Salih

11 Mayıs 2022 Çarşamba 15:58

Bu şehrin ve de memleketin en önemli sorunu sandıkta çözülecek insaAllah.

Yerli Ispartalı

11 Mayıs 2022 Çarşamba 15:26

Bu şehrin en onemli sorunu Ev Konut sorunudur.Toki 5 bin konut yapsın 1 gunde muracaat dolar,kapışılır.En onemli sorun ev kiralari cok yüksek ve ahırlara 1700tl kira istiyorlar.Ne gölü be antalya 1,5 saat zaten.

Rıfat

11 Mayıs 2022 Çarşamba 15:13

Aynı 20 yıldır yapılamayan Antalya yolu sözü gibi sen git o iş bizde deyip bi 20 yıl daha bekleriz.O zamana gölde kalmaz TOKİ insaat projesi sözü alırız.

Altan

11 Mayıs 2022 Çarşamba 15:11

ANTALYA YOLUUUU !

HALK

11 Mayıs 2022 Çarşamba 15:09

DEREBOĞAZI YOLU'NU UNUTMAYALIM

aslan

11 Mayıs 2022 Çarşamba 14:27

ıspartayı hallettin sıra eğirdire mi geldi....

ıspartalı32

11 Mayıs 2022 Çarşamba 13:56

BU ŞEHRİN EN ÖNEMLİ MESELESİ.. İŞ SAHASI BULUNMAMASI, MEMUR DEĞİLSEN AVM, KAFE, RESTAURANT VB GİBİ HİZMET YERLERİNDEN BAŞKA ÇALIŞMA İMKANININ BULUNMAMASI. DOLAYISIYLA DOYDUĞUM YER DİYEREK DOĞDUĞUN YERİ TERK ETMEKTİR. EĞİRDİR GÖLÜ FALAN HİKAYE. ÖNCE İŞ AŞ !!!

Mustan

11 Mayıs 2022 Çarşamba 13:52

Tamam tamam eğirdir gölü önemli de Şu Antalya yolu var hani tek şeritli , hani geçen gün motorla otomobil kazası sonucu iki kişinin öldüğü yol baskaannnnn

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR