02 Ekim 2023 Pazartesi

Motosiklet tıra çarptı

Motosiklet tıra çarptı

Binbirevler'e Kapalı Pazaryeri kazandırılıyor

Binbirevler'e Kapalı Pazaryeri kazandırılıyor

Isparta

Isparta Belediyesi, Binbirevler Mahallesi’ne Kapalı Pazaryeri inşa ediyor. Çatısı Güneş Enerji Sistemlerine uygun olarak yapılacak olan kapalı pazaryerinin kolonları eski Davraz Kapalı Pazaryerinden, uzay kafes sistemi yeni otogarın sökülen çatı sisteminden karşılanacak.

Isparta Belediyesi, şehre yeni kapalı pazaryerleri kazandırma çalışmalarını sürdürüyor. Daha önce Çünür Mahallesi’nde 3.100 metrekarelik alanda çelik konstrüksiyondan kapalı pazaryeri inşa ederek vatandaşların ve pazar esnafının hizmetine sunulmasının ardından Mehmet Tönge Mahallesi’ne de 2.100 metrekarelik alanda kapalı pazaryeri yapıldı. Şimdi de Binbirevler Mahallesi’ne kapalı pazaryeri kazandırılıyor. Binbirevler Mahallesi Kapalı Pazaryeri’nin yapım işi için ihale gerçekleştirilirken, yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. İnşaatın kısa bir süre içerisinde başlaması bekleniyor.

Binbirevler Kapalı Pazaryerinin çatı örtüsü yeni otogardan, kolonları ise geçen sene yoğun kar yağışında çöken Davraz Kapalı Pazaryerinden karşılanacak. 3.000 metrekare alanda 2.550 metrekare kapalı alana sahip olacak pazaryerinin yüksekliği 8 metre olacak. Çatısı Güneş Enerji Sistemlerine uygun olarak inşa edilecek Binbirevler Kapalı Pazaryerinin sağlam bir yapıda olması amacıyla temelleri için fore kazık çalışması yapılacak.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

İbrahim Uysal Gelendostevî

17 Mart 2023 Cuma 19:14

20 yıldır Isparta ÇARŞAMBA PAZARI neden yıkıldı da yapılmadı ?.. Belediye yollarda sefil bir şekilde pazar kurduruyor yazıklar olsun belediye yönetimi ne !..

Vatandaş

17 Mart 2023 Cuma 17:49

Hani kapali otoparki bu pazatlarin.Birseyler yapilmaya calisiliyor ama liykatsiz kadrolar olunca hep yanlis ve eksik oluyor.Ha bide duygusal tarafi ayri.

İşsiz doktor

17 Mart 2023 Cuma 13:23

Yine kar yağınca çökmesin, malum malzeme aynı...

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR