05 Aralık 2022 Pazartesi

Eğirdir Gölü elden gidiyor

Eğirdir Gölü elden gidiyor

Feci kazada ölenlerin kimlikleri belli oldu

Feci kazada ölenlerin kimlikleri belli oldu

Feci kazada 2 ölü

Feci kazada 2 ölü

Tuana’yı kaybettik

Tuana’yı kaybettik

Başkan Kılınç'tan Öğretmenler Günü mesajı

Başkan Kılınç'tan Öğretmenler Günü mesajı

Isparta

Memur-Sen Isparta Şube Başkanı Selami Kılınç, Öğretmenler Günü mesajı yayınladı.

Başkan Kılınç; Kaldırılması, çıkmasında çabamızın ve mücadelemizin olduğu 3600 ek gösterge gibi önemli özlük haklarını ihtiva eden 7354 sayılı Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun mevcut hâliyle öğretmenlerimizin beklentilerini ve toplu sözleşme masasına taşıdığımız talepleri karşılamadığını, ‘meslek kanunu’ olarak nitelendirilmeyi hak edecek içerikten yoksun olduğunu; öğretmenin itibarını koruyacak, motivasyonunu artıracak, beklentilerini karşılayacak şekilde revize edilmesi gerektiğini bir defa daha dile getiriyoruz. Bu bağlamda, bütün aşama ve süreçlerinde öğretmenin kariyer basamakları, statüsü, çalışma şartları, mükâfat ve müeyyideleri, özlük hakları, şiddete karşı korunması konularında iyileştirici düzenlemelerin yapılması zaruridir.

Öğretmeni, severek, isteyerek ve memnun olarak mesleğe bağlayacak, okula ve öğrenciye daha fazla motive ederek ona bütün toplum nezdinde saygınlık kazandıracak düzenlemeler, eğitimin verimliliği ve geleceğimiz adına hayatidir, elzemdir.

Bu nedenle, mesleğin hak ettiği şekilde tanımlanması, sosyal zeminde öğretmenlerin itibarının, haklarının korunması ve artırılması, yönetmeliklerle, genelgelerle oluşan görev, yetki, ehliyet, liyakat noktasındaki hüküm dağınıklığının giderilmesi için meslek kanununda ivedi olarak değişiklikler yapılmalıdır.

Meslek kanununun eksikliklerinin giderilmesi, ihtiyaçları karşılayacak şekilde sınırlarının genişletilmesi için Millî Eğitim Bakanlığı’na ve TBMM’ye çağrıda bulunuyoruz.

Eğitim-Bir-Sen olarak, eğitimle ilgili çıktıları iyileştirmenin, öncelikle eğitimi başlatan, sürdüren, sonuçlandıran ana unsur olarak öğretmenlerin beklentilerini karşılamaktan geçtiğini belirtiyor; 24 Kasım’ın öğretmenleri hatırlama ve anlama günü olmasını temenni ediyoruz. Bu vesile ile Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Ebediyete intikal etmiş tüm Şehitlerimizi ve öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

mehmet

25 Kasım 2022 Cuma 16:04

aylık maaşınızı açıklarmısınız? Öğretmeni senede bir gün hatırlamakla ne kazanıyorsunuz? Bu güne kadar memur için ne yaptınız? Kendiniz için neler yaptınız?

laaan bıraak

25 Kasım 2022 Cuma 14:29

iktidar tuvalete gitmeyin dese altına....cak adamlar haktan hukuktan bahsediyor...

Ülkücu

25 Kasım 2022 Cuma 08:09

La ne zaman başkan olmuş bu, hayret,

cb32

25 Kasım 2022 Cuma 07:54

Değil öğretmenleri memurlar için hangi kazanımları elde ettiniz içi boş sarı sendika...

Öğretmen

24 Kasım 2022 Perşembe 21:56

Sarı sendika öğretmenler gününü kutlamış! Öğretmenlere. sizin kadar zarar veren bir oluşum yoktur bu ülkede.

Çok düşündünmü

24 Kasım 2022 Perşembe 18:39

Bugünekadar öğretmenler hakkında yorum yapan şimdi öğretmenleri çok seviyor nedense çok düşündünmü burada siyaset yapma

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR