06 Haziran 2023 Salı

Basın Merkezi için start verildi

Basın Merkezi için start verildi

Isparta

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in Basın mensuplarına sözünü verdiği Soner Toros Basın Merkezi binası için proje çalışmalarına başlandı. Prefabrik olarak yapılması planlanan binanın 6 ay içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Isparta Gazeteciler Cemiyetine yapmış olduğu ziyarette müjdesini ve sözünü verdiği Isparta Gazeteciler Cemiyeti Soner Toros Basın Merkezi için fizibilite ve proje çalışmalarına başlandı.

Bu kapsamda dün sözkonusu merkezin yapılacağı Konur Bahçesindeki Soner Toros parkında incelemelerde bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Kaya sözkonusu merkezin plan projesini 10 gün içinde tamamlayıp bina yapımını ihaleye çıkarmayı planladıklarını ifade etti.

MERKEZİN YAPILACAĞI ALANDA İNCELEME…

Basın Merkezinin yapılacağı alanda gerçekleştirilen incelemelerde Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Kaya, Belediye Fen İşleri Müdürü Erol Çimen, Belediye İmar Müdürlüğü Mimarlarından Dilek Horozcu, Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş ve yönetim kurulu üyeleri Emre Altuğ ile Selçuk Öçal ile bazı gazeteciler hazır bulundu.

Basın Merkezinin yapılacağı alanda nasıl bir proje uygulanabileceği konusu ele alınırken, Belediye yetkilileri bu konuda Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş’ın önerilerini dinlediler. IGC Başkanı Baş ve yönetim kurulu üyeleri yapımı planlanan Soner Toros Basın Merkezi’nde olması gereken özellikleri dile getirerek, “Biz bu merkezde 3 oda, bir toplantı salonu, mutfak, mescit ve tuvaletlerin olmasını istiyoruz” dediler.Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Kaya’da, sözkonusu basın merkezinin prefabrik olarak yapılacağını muhtemelen 130 m2 olacağını ve proje çiziminin kısa sürede tamamlanıp en kısa sürede merkezin yapımını ihaleye çıkarmayı düşündüklerini  ifade etti.

Kaya, Isparta Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi’ni kısa sürede yapıp Gazetecilere teslim etmeyi arzuladıklarını kaydeden Kaya, merkezin yaz  aylarına kadar tamamlanabileceğini ifade etti.

 

Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş’da ilgilerinden dolayı Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Kaya ve diğer yetkililere teşekkür ederek, “Sağolsun Sayın Başkanımız Şükrü Başdeğirmen 10 Ocak’ta bizleri sevindirdiler ve bizlere basın merkezi yapma sözü verdiler. Bugün de gördük ki çalışmalara start verilmiş durumda. Proje çiziminin de başladığını memnuniyetle görmüş bulunuyoruz. İnşallah kısa sürede basın merkezimize kavuşacağız” dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

su sorunu

22 Ocak 2022 Cumartesi 18:29

su sorununu ne zaman çözeceksiniz

aslı

13 Ocak 2022 Perşembe 11:15

şükrü vizyonu işte prefabrik yapacakmış .......

ali bakı

13 Ocak 2022 Perşembe 10:54

hayır sözünü tutmadı konut yapmadı. kaynaklar saçma yerlere harcanıyor halka dokunacak bişey yapılmıyor

LastikciMurat

12 Ocak 2022 Çarşamba 23:29

Yapın yapın 2023 de gelirsin başkan oy için sanayiye bizde konurbahçesine git onlar versin oyu deriz..

Sobacı

12 Ocak 2022 Çarşamba 23:25

Biz eski sanayii sakinleri olarak orada oturuyoruz çocuklarımız parkta oyun oynar o üzerinde durduğunuz yer çocukların bisiklet bindigi yer leş kargaları gibi hemen çökmüşsünüz.Sanayi muhtarı uyuyor musun seni niye seçtik biz hakkımızı arasana! Parka peydah olanlar var.

Yeşilköylü

12 Ocak 2022 Çarşamba 22:39

Katnaklarını en anlamsız en verimsiz en saçma şekilde harcayan ve bundan dolayı kimseden hesap sorulmayacan tek ülkeyiz muhtemelen. Biri yapılmayan üst geçit için ödeme yapar, biri müteahhite yanlışlıkla 7 milyon avro gönderir, biri 25bin yolcunun kullandığı hava limanına 1 milyon yolcu garantisi verir, diğeri parti çalışanlarını bankamatik memuru yapar, bu da hiç üstüne vazife değilken gazetecilere mekan yapar. Akşam başınızı yastığa koyunca nasıl rahat uyuyabiliyorsunuz?:

Necip Millet

12 Ocak 2022 Çarşamba 22:18

Oh ne güzel ya! Ben de "Kasaplar Merkezi istiyorum O zaman. Gazetecilerin ayrıcalığı nedir? Kamu kaynağı bir gruba bedavadan nasıl aktarılır? Basın haber veriyormuş falan fesmekan. Zaten tam da bu yüzden yanlış. O merkezden faydalanan basın mesela (oldu ya) Şükrü Başkan ya da belediyenin yanlışlarını nasıl yazacak?

Homo Sapiens Sapiens

12 Ocak 2022 Çarşamba 19:57

Herkese minyatür daktilo dağıtan beyefendi bu merkezin ne işe yarayacağını açıklayabilir mi acaba? Ne olacak yani orada. Basın açıklaması yapacak kişi oraya gelip mi açıklama yapacak? Gazetecilerin sosyal tesisi mi olacak? Oturup okey oynayıp çay mı içecekler? Ne yani?

VATANDAŞ

12 Ocak 2022 Çarşamba 18:35

Kardeşim nedir bu ya... Gazeteciler cemiyeti niye kendileri yaptırmıyorlarda belediye yaptırıyor. Sen vergi ver, şu parası öde sonra bunları birileri kalsın gereksiz yerlere harcasın. Allah akıl, fikir versin. Şu gelecegimiz olan öğrencilere kalacak bir yer yapmak varken bu nedir Allah aşkına. Tabii bunu yaparsak yandaş bir medya ordumuz olacak ve 2023 secimlerinde bize çalışacak mantığı var. Hakkım varsa helal etmiyorum. Ahirette iki elim yakanızda.

Aysun

12 Ocak 2022 Çarşamba 14:50

Bi yazın çorçocuk mahallemizde kafa dinlediğimiz park vardı.aOrayıda halledin.Başka yermi yok çocuk parkından ne istiyorsunuz .Her yer bitti parkmı kaldı.Yarın buyutelimdiye agaçlarıda kesin istemiyoruz çekin elinizi parkımızdan gerekirse imza toplarız.

MUSTAFAMUSAAKBAŞYLVC

12 Ocak 2022 Çarşamba 11:29

gökdelen olsun ispartaya yakisir

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR