30 Mayıs 2024 Perşembe

Başdeğirmen Gölcük Tabiat Parkına gitti

Başdeğirmen Gölcük Tabiat Parkına gitti

Isparta

Isparta Belediyesi Gölcük Tabiat Parkında düzenleme çalışmalarına başladı. İlk etapta giriş ücretleri 3’te bir oranına düşürülürken, yürüyüş, koşu, piknik, mescit, tuvaletlerin yapılması için düzenlemelere başlandı. Yine göl çevresi ve piknik alanları aydınlatılıyor, telefonların ve internetin çekmesi için altyapı çalışmaları başladı. Gölcük’ü çok daha iyi, çok daha güzel, vatandaşların huzur bulacağı, her türlü ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir hale getirmek için çalışmaların devam ettiğini aktaran Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen “Belediyenin devreye girmesi insanlarımızı rahatlatmış bir memnuniyet olmuş, bir güven doğmuş” dedi.

Isparta Belediyesi Gölcük Tabiat Parkındaki giriş ücretlerini üçte bir oranına indirmesinin ardından mesirelik alanda yeni düzenleme çalışmalarını başlattı. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, başkan yardımcıları, ilgili daire müdürleri ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileriyle birlikte Gölcük Tabiat Parkında incelemelerde bulundu. Milas Mesirelik alanla, Gölcük Tabiat Parkı arasındaki yolda iyileştirme çalışmalarına başlandı. Mesirelik alana yeni çöp konteynerleri yerleştirildi, tuvalet ve diğer sosyal alanların bakımları gerçekleştiriliyor. 

Başkan Başdeğirmen, bölgede incelemelerde bulundu, park alanında piknik yapan vatandaşlara iyi tatiller dileklerinde bulundu. Vatandaşlar ise, Gölcük Tabiat Parkının belediye tarafından işletilmesinden dolayı duydukları memnuniyetlerini dile getirdiler. Başkan Başdeğirmen, Gölcük Tabiat Parkının belediye tarafından işletilmeye başlandığını dile getirirken, bölgede yeni düzenlemelerin yapılacağını ifade etti.

Gölcük’ü çok daha iyi, çok daha güzel, vatandaşların huzur bulacağı, her türlü ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir hale getirmek için çalışmaların devam ettiğini aktaran Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Bu hafta içerisinde buraların halihazırları, analizleri, fizibiliteleri yapılmaya başlandı” dedi. Yaptıkları çalışmalar neticesinde peyzaj anlamında, çocuklar, yaşlılar, engelliler, sporcular, yürüyüş ve koşu yapmak isteyenler noktasında neler yapılabileceğinin ele alındığına değinen Başkan Başdeğirmen, “Gölün çevresi tam 6.000 metre uzunluğunda buradaki bisiklet yollarımızın ve araç yollarımızın yürüyüş yollarımızın çalışmalarını yaptık, projelendirmeler başladı. Telefonların çekmesi noktasında Telekom müdürümüzle ekibi buradaydı. Onlarla beraber buradaki çalışmayı yaptık. Buraya fiber optikler çekilip internetin çalışması sağlanacak, telefonlarımız burada rahat bir şekilde kullanılabilecek. Aydınlatmada eksikler var. Burada CK müdürümüzle beraberiz. Buranın hem 6 kilometrelik göl çevresinin, gece yürüyüş yapılabilmesi hem de burada piknik yapan vatandaşlarımızın rahat bir şekilde pikniklerini yapabilmeleri için geç saatlere kadar oturabilmeleri için aydınlatmasının altyapılarını hazırlıyoruz. Ayrıca yanımızda Milli Parklar Müdürümüz Hasan bey var. Hasan Bey eskiden Gölcük Restoranın şu anda Milli Parklar tarafından müze haline getirildiğini, içeride doğa yaban hayvanlarının doldurulmuş ve değişik objelerin olduğu bir müze çalışması var. O çalışmayı da yerinde inceledik. Buranın alt yapılarındaki değişiklikler, otoparklar, araç parklarında çok büyük sorun var. Onları ne yapabiliriz? Tabii ki çocuk oyun parklarını nerelere koyabiliriz? Buralara futbol sahası yapmak istiyoruz. Tenis kortu, basket sahaları ve voleybol sahaları gibi bir çok etkinliklerin olacağı, çocuklarımızın burada farklı etkinlikler yapabileceği macera park şeklinde olabilecek çalışmaların hepsinin hazırlığını yapıyoruz. Mescitlerimiz yok, burada mescitleri yapacağız. Tuvaletler yetersiz tuvaletler yapacağız. Bunların hepsinin yerlerini tespit ettik. Nerelere ne yapılması gerektiğini onları çalıştık” ifadelerinde bulundu.

Gölcük Tabiat Parkı için vatandaşların her şeyden önce giriş fiyatlarından şikayetçi olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Kapıdaki giriş fiyatını da üçte bire indirdik. Otomobil 90 liradan 30 liraya indi. Bir otobüsün girişi 900 liraydı. Biz bunu 300 liraya indirdik. Bir vatandaşımız yaya olarak girdiği zaman 30 TL vermek zorundaydı. Bunu 10 liraya indirdik. Belediye olarak bu konuyu ele alarak geçtiğimiz cumadan itibaren bu fiyatları uygulamaya başladık” dedi.

Geçen pazar günü de Gölcük Tabiat Parkında olduğunu ve vatandaşlarla görüştüğünü dile getiren Başkan Başdeğirmen, “Gördüm ki vatandaşlarımız çok mutlu ve buranın bu hale gelmesinden memnun. Belediye alımından çok memnunlar. Yani belediyenin devreye girmesi insanlarımızı rahatlatmış bir memnuniyet olmuş, bir güven doğmuş. Buraların cumadan itibaren bütün çöp konteynırlarını değiştirdik. Yeni konteynerler koyduk. Temizlik ekiplerimiz sürekli burada çalışıyorlar. Bakımsız kalan bazı ağaçlar var, kuruyan ağaçlar var, onları yenilemek için tespitlerini yaptık. Park Bahçeler, Fen İşleri, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürümüz burada. Isparta Belediyesi olarak diğer kurumlarımızla beraber buradayız. İnşallah bu yıl içerisinde vatandaşlarımızın çok daha huzurlu ve burayı güzel kullanmaları anlamında elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu. 

Tüm bu yatırımları ve düzenlemeleri yaparken vatandaşlardan da bazı isteklerinin bulunduğunu dile getiren Başdeğirmen, “Görüyoruz ki bu yapılan hizmetlerin birçoğu hoyratça kullanılıyor” derken, bazı oturma guruplarının kırıldığını, bazı atıkların çöp kutuları yerine yerlere atılmasından dolayı duyduğu üzüntüsünü dile getirdi. Başdeğirmen, “Neden bizim kamelyalarımız yakılır, neden kırılır, neden yerlerinden kaldırılıp test çevrilir, neden çöpler yerlere atılır? Bunlar bizi üzen şeyler. Burada vatandaşlarımızdan ricamız temizliklere dikkat etsinler. Bundan bizde son derece memnun oluruz ve çok daha iyilerini çok daha güzelini yapmak için çok büyük istek ve şevkle çalışmaya devam ederiz. Bugün bu işte destek vermeye gelen tüm kurumlarımıza, arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum, vatandaşlarımıza da burada güzel vakitler geçirmelerini diliyorum” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Bilinç sart

18 Nisan 2024 Perşembe 18:21

Girerken çöp torbası verilsin çıkarken dolu çöp torbası getirmeyenden belirlenen bı miktar ceza alınsın....

Gokhan ALBAYRAK

18 Nisan 2024 Perşembe 12:01

Uyuyan güzeli uyandirdiginiz için teşekkürler baskanim

Gül

18 Nisan 2024 Perşembe 10:18

Gölcüğü eskiden beri çok seven hayranı olan biri olarak bu habere çok sevindim başkanın anlattığı gibi olursa şayet Gölcüğün turizme katkısı çok büyük olur büyüksün Şükrü Başdeğirmen varol.

Gülcü İsmail Efendi torunu SERHAT DERELİ

17 Nisan 2024 Çarşamba 23:48

Varol başkanım utandırmadın bizi verdiğimiz oylar helal olsun yolun açık olsun inşallah

Ali Aksu

17 Nisan 2024 Çarşamba 22:09

Çarşı merkezi hallet başkanım, işhanı site otel yeraltı buraları yeni yaşam alanı yaparsan iyi olur. Meydan kalmadı memlekette,saygılar.

Kerim öncel

17 Nisan 2024 Çarşamba 18:41

Sayın Başkanım Şu istiklal mahallesi otoparkına bir el atıverseniz.Seçimden sonra iyici yavaşladı çalışmalar.

Ayşe

17 Nisan 2024 Çarşamba 18:06

Başkanım iyi günler Ben 7 şehitler'de oturan bir bayan olarak bu cuma pazarının içindeki çay ocağı merdiveni tamamen kaplıyor Ve geliş geçişleri zorlaştırıyor bununla ilgili bir düzenleme getirirseniz iyi olur bayan olarak inemiyoruz orada n zabıtaya da şikayette bulunduk ama hiçbir şey yapmadı ilgilenirseniz sevinirim

kamil

17 Nisan 2024 Çarşamba 17:36

tuvalet mescit çok önemli başkanım bir de zarar verenler için kameralar takılmalı.

ASA

17 Nisan 2024 Çarşamba 17:15

İspartamiza yakisir bir gölcük olmasini temenni ediyoruz baskanim.

Vatandaş

17 Nisan 2024 Çarşamba 17:00

Sayın Başkan, kaymakkapı projeni de hemen hayata geçir lütfen. İyice sıkıştı kaldı çarşı merkez. Saygılar.

Bizim cennet vatanımız

17 Nisan 2024 Çarşamba 15:55

Bir de Dslda gölünü görün tertemiz pırıl pırıl inşallah Gölcük de güzel olur

ISPARTA HALKI

17 Nisan 2024 Çarşamba 15:03

BAŞKANIM AYNI SEYI SIDRE TEPESI ICINDE ISTIYORUZ HATTA KIRAZLI DERE ILE ARASINDAKI YOLU DA ASFALTLARSANIZ SIDRE KIRAZLI DERE ANDIK DERESI NE GUZEL OLUR ISPARTAMIZA SIDRE TEPESINIDE BAKIM ONARIMA ALMANIZI ISTIYORUZ

Ispartalı

17 Nisan 2024 Çarşamba 15:01

Bu Şükrü Başkanı Ispartamız boşuna takdir etmedi... Şekil de görüldüğü gibi.. hemen işe koyuldu... Allah Sizden ve ekibinizden razı olsun sayın Başkanım... Bunun yanında değerli Başkanım; Şu gök kubbenin altında bulunan ve zamanında güreş alanı olarak yapılmaya çalışılan yerinde ivedi olarak bitirilmesi ve temizlenmesi lazım... Çünkü çadırların bir çoğu yırtıldı, vatandaş ****ürdü veya kayboldu ve kaybolmaya devam ediyor. Bu durum vatandaş tarafından hiç iyi karşılanmıyor...

cengiz han

17 Nisan 2024 Çarşamba 14:53

nedir bir otobüs 900 tl arkadaş bir araba 90 tl eşkiyamısınız soyguncumusunuz. milli parkların tamamen kapatılması lazım ben kendim kendi ülkeme gezemiyorum...

.

17 Nisan 2024 Çarşamba 14:53

Bence belediyeden biri gidip diğer illerdeki buraya benzer alanları gezip görüp burada uygulamalı. Mesela Abant gölü. Neden insanlar akın akın abanta gidiyorda gölcüğe gitmiyor?

Rıdvan AYAZ

17 Nisan 2024 Çarşamba 14:46

Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah Başkanım

başkanım

17 Nisan 2024 Çarşamba 14:32

başkanım aynı milasta olduğu gibi çocukların oynayabileceği yeşillik çim alan oluşturabilir misiniz.

Akpli Değilim

17 Nisan 2024 Çarşamba 14:23

Abi ben bu adamı harbiden ayrı seviyorum. Tam esnaf adam, mütevazı, alçak gönüllü. Partisinin adamlarına hiç benzemiyor. Yaşa Şükrü Başkan

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR