13 Haziran 2024 Perşembe

Atabeyli kendi evlatlarına sahip çıktı

Atabeyli kendi evlatlarına sahip çıktı

Isparta

Isparta’nın Atabey ilçesinde mevcut Belediye Başkanı Tevfik Atasoy başta olmak üzere Belediye ve İl Genel Meclisi Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları üyeleri ile birlikte 200 partili istifa etti. 

31 Mart seçimlerinde tekrar aday olmayacağını  yaklaşık 6 ay öncesinden hem İl Başkanlığına hem de milletvekilleri ile paylaşan mevcut Belediye Başkanı Tevfik Atasoy’un ardından genel merkez tarafından seçimlerde AK Parti’nin Adayı Serdar Pehlivan olarak açıklandı. 

Adayın açıklanmasının ardından Atabey AK Parti’ye üye olan yönetici ve üyeler, ilçenin evladı Erdoğan Özer ve Mekke Dikmen’in aday gösterilmemesine tepki olarak istifa kararı aldılar. 

Gerekçe olarak Atabey’de yaşayan, Atabey’in evladı olan ilçeyi karış karış bilen 2 aday adayının müracaat ettiğini ancak bu 2 ismin hiç değerlendirilmeyip, Atabey’de yaşamayan, ilçe halkına karşı tavrı belli olan, Atabey’in evladı olmayan bir ismin, il başkanlığı ve milletvekilleri bilgisi dışında Genel Merkez tarafından aday gösterilmesi nedeniyle istifa ettiklerini duyurdular.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR