20 Temmuz 2024 Cumartesi

65 yaş üstü insanımız otobüslere her zaman ücretsiz binecek

65 yaş üstü insanımız otobüslere her zaman ücretsiz binecek

Isparta

MHP Belediye Başkanı Adayı Yusuf Ziya Günaydın; “65 yaş üstü insanımızın otobüslere bedava binmeye hakları var. Otobüste yaşlılara ters davranma olayı bile yaşanmayacak. Bizzat bu konuda ben takipçi olacağım. 31 Mart’a kadar 65 yaş üzeri vatandaşlar otobüslere ücretsiz binecekmiş. Belediye meclisinden karar çıkarmışlar. Sen Türkiye Cumhuriyeti yasasının üzerinde misin ki böyle bir şey yapıyorsun? Böyle bir karar geçerli değildir.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Günaydın Tüm Emekliler Derneğini ziyaret etti. Başkan Günaydın, sorunları birinci ağızdan dinledi.  

Günaydın, emeklilerin çilesinin sona ereceğini ve hak ettikleri değeri alacaklarını belirterek, “Yaşlılarına saygı göstermeyenler, istikbaline hayır getiremez. 65 yaş üstü vatandaşlarımız otobüslere bedava binecekler, bu onların hakkı ve kimse bu hakkı ellerinden alamaz. Onlar ücretsiz bindirmezlerse, biz bindirmesini biliriz.” Dedi.  

Belediye Başkanı Adayı Yusuf Ziya Günaydın; “Otobüste yaşlılara ters davranma olayı bile yaşanmayacak. Bizzat bu konuda ben takipçi olacağım. 31 Mart’a kadar 65 yaş üzeri vatandaşlar otobüslere ücretsiz binecekmiş. Belediye meclisinden karar çıkarmışlar. Sen Türkiye Cumhuriyeti yasasının üzerinde misin ki sen böyle bir şey yapıyorsun. Böyle bir karar geçerli değildir. Belediye her konuda aldatmaca metotlarının başında gidiyor. Hangi konuyu konuşsak aldatmaca var, bu iş böyle yürümez. Bu yasa olduğu müddetçe bu değişmez. Onlar bindirmiyorlarsa da biz bindiririz. Bu yasayı en iyi bilenlerdenim ben. Öyle komik kararlar alıp oy alma planları yapıyorlar. Bunu yapanlar komedyendir. Yaşlılarına saygı göstermeyenler istikbaline hayır getiremez. Yaşlılar kendilerini özel hissetmek istiyorlar. Bizlerde de tabi ki isteklerini yaparız.” diye konuştu.

“ARSALARIMIZ DEVAMLI SATILIYOR”

Açıklamasını sürdüren Yusuf Ziya Günaydın; “Bizim eski dönemden 1200 üzerinde arsamız vardı. Şimdi Isparta haritası üzerinde baktığımızda şuanda görünmüyor. Bütün arsalarımız haraç meraç satıldı. Bütün bunlara rağmen yeni yerler alırız, sorun değil her türlü sorunu çözeriz. İhaleler adı altında satıyorlar. Babasının malı gibi, miras kalmış gibi satıyorlar. Arsaları sattılar, bu çok üzücü bir olay. Seçim kazanma sevdası ile denge bozucu çalışmalar yaptılar. Şu anda da bu açığı kapatmak için sayamayacağımız kadar arsayı satıyor. Her hafta 14 arsa ihaleye çıkıyor. O kadar gelir elde ediyorduk ve kimseye muhtaç olmadan yapıyorduk. 

** “5 BİN SOSYAL KONUTA HEMEN BAŞLANACAK”

Önceki dönem 20 bin konut projem vardı. 20 bin konut müracaatı oldu. Isparta için o zaman bu projemizi gerçekleştirme fırsatımız olsaydı, şu anda Isparta’da evsiz insan kalmayacaktı. Bu Türkiye’de bir ilk olacaktı. Emeklinin bir evi yoksa bu kusuru belediye başkanı kendinde bulmalı. Şimdi ise 5 bin konut yapacağım ve bu rakamda az değil. Gerçekten evi olmayan kişilere verilecek. Evi olmayanları düşünmek lazım. Allah’ın izniyle bunu başaracağım ve yüce rabbime dua ediyorum ve sizlerin de dualarını bekliyorum. Ben Isparta’yı ve Isparta halkını canı gönülden seviyorum.” Dedi.

ÖZEL BİR YER İSTİYORUZ

Emeklilerin taleplerini dile getiren Tüm Emekliler Derneğini Başkanı Hayati Yıldız; “Emeklilerimiz azda olsa kendilerini özel hissetmek istiyorlar. Bir ülkenin yaşlıları ve emeklileri bu ülkeye gençliğini heba etmiş insanlardır. Atatürk Parkında çayı 1 liraya içsinler ama emeklilerin faydalanabileceği Dama, Satranç ve Tavla oynayıp hoş sohbet edebilecekleri kendilerine özel bir yerleri olsun istiyorlar.” Dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

+32

29 Şubat 2024 Perşembe 21:55

Valla kendine yatırım yapiyi ağam kendini çok seviyyyy

Bedava hizmet olur mu

29 Şubat 2024 Perşembe 15:07

Kardeşim Bedava olur mu??Oy kazanmak için yapıyorsunuz!her gün mazota zam geliyir.Üçte biri olsun, sivil biletlere göre indirimli olsun.Onların parası ögrencilerden,vayandastan çıkıyor.Ayrıca Minibüs ,tramvay şart ıspartaya.Ulaşım sabah ve akşam saatlerinde çok sıkıntılı.

.

29 Şubat 2024 Perşembe 13:58

ZATEN ATATÜRK PARKINI, İŞHANINDAKİ BANKLARI FAZLASIYLA İŞGAL ETMİŞ DURUMDASINIZ HALAMI YER İSTİYORSUNUZ İNSAN YORULUP ATATÜRK PARKINDA 1 BARDAK ÇAY İÇMEK İSTESE OTURACAK YER BULAMIYOR SAYELERİNDE, BİRDE BOŞ MASALARI ARKADAŞLARINA REZERVE EDİYORLAR, HALA TAVLA, DAMA OYNAYACAK YER ARIYORLAR

Ahmet 32

29 Şubat 2024 Perşembe 13:55

Neden ücretsiz akşama kadar geziyorlar araçlarda hem yer olmuyor hemde onların ceremseini verdiğimiz vergilerle biz çekiyoruz belediyeden otobüs lere verilen destekler kaldırılsın o kadar merakliy san sen öde otobüs paralarını başkasın parasıyla caga satmak kolay

SAYGILI OLALIM

29 Şubat 2024 Perşembe 13:34

65 yaş üstü büyüklerimiz her zaman başımızın tacıdır. ancak üzülerek söylüyorum; bu ücretsiz binişleri süistimal ediyorlar maalesef. Özellikle sabah, öğle ve akşam üstü okul çıkışları, mesai bitişlerinde bari binmeseler daha iyi olacağı kanaatindeyim. Birde buna bir sınırlama getirilmesi daha uygun olacağı düşüncesindeyim. İlgililere duyurulur.

esss deli

29 Şubat 2024 Perşembe 13:12

kendinde ücretsiz bineceksin yani ehehehe

selami

29 Şubat 2024 Perşembe 12:34

İsa yalçın da bizi görecek mi?

selami

29 Şubat 2024 Perşembe 12:33

İsa yalçın da bizi görecek mi?

Kemal

29 Şubat 2024 Perşembe 12:28

Yaşlılar otobüse ücretsiz binecek diye gençlerden alınan vergi kullanılsın yok öyle şey kim yaşlılardan ücret alırsa ona vericem beleşe biniyorlar sonra ekonomiyi iyi saniyorlar akılları başına gelsin

zeynep bilge

29 Şubat 2024 Perşembe 12:22

yusuf ziya günaydın başkan döneminde öğrenciler çok uygun fiyata otobüse binebiliyorlardı; şimdi öğrenci bile 9 lira oldu.Adı belediye otobüsü kaldı şimdi,bu fiyatlar yakın iller arasında yakın mesafe için en pahal ulaşım ısparta'da...

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR