13 Temmuz 2024 Cumartesi

3 kesimhanenin onayı iptal edilerek faaliyeti sonlandırıldı

3 kesimhanenin onayı iptal edilerek faaliyeti sonlandırıldı

Isparta

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kurban Bayramı öncesinde ülke genelinde kesimhanelere yönelik ilave denetimler yapıldığını, denetlenen 532 kesimhaneden 3'ünün onayının iptal edildiğini duyurdu.

Bakan İbrahim Yumaklı, yazılı açıklama ile 81 ilde onaylı kesimhanelerin rutin resmi kontrollerinin yanında tüm kesimhanelere yönelik 20 Mayıs 2024 itibarıyla ilave denetim yapıldığını belirtti. Ülke genelindeki onaylı 532 kesimhanenin denetlendiğinin altını çizen Bakan Yumaklı, kontroller sonrası 3 kesimhanenin onayının iptal edilip, faaliyetinin sonlandırıldığı bilgisini verdi. Böylece kesimhane sayısının 529'a indiğini aktaran Bakan Yumaklı, "Denetimler neticesinde 529 kesimhanenin 6 tanesinin faaliyeti de hijyen gereklilikleri sağlanıncaya kadar geçici olarak askıya alınmış, 49 kesimhaneye ise bazı eksikliklerini gidermesi için süre verilmiştir. Ayrıca 6 kesimhaneye de idari para cezası uygulanmıştır" ifadelerini kullandı.

Bakan Yumaklı, tüketicilerin güvenilir gıdaya gönül rahatlığıyla ulaşması için gereken her türlü tedbiri aldıklarını vurgulayarak, vatandaşlardan olumsuz bir durumla karşılaştıklarında Alo 174 Gıda Hattı'nı aramaları çağrısında bulundu. Bakan Yumaklı, "İbadetimizi yerine getirirken hayvanlara eziyet etmeyelim. Kurbanlarımızı ilgili kurumların ve komisyonların belirlediği yerlerde keselim. Hayvanlarımızı kesecek kişilerin ehliyetli kişiler olduğuna dikkat edelim. Şimdiden tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı'nı tebrik ediyor, aileleriyle ve sevdikleriyle nice sağlıklı bayramlara kavuşmalarını diliyorum" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

suat a kapak

14 Haziran 2024 Cuma 11:39

Suat senin acil tedaviye ihtiyacın var bence ihmal etme

ahmet giessenli

14 Haziran 2024 Cuma 07:13

demirelin bir de baska kelimesi var kapatalim ondan sonra millet bizi düdüklsesin

Nazli

13 Haziran 2024 Perşembe 22:52

Bende gece kulübü sayısını Suattan öğrendim ulen seni yere bakan yürek yakan mekanları baya iyi biliyorsun kendindense bahsetmişsin kıtır kıtır diye.

Emekli

13 Haziran 2024 Perşembe 22:50

Gece kulübü ile kesimhanenin ne alakası var

Altan

13 Haziran 2024 Perşembe 22:50

Suat mübarek kurbanlık ile nasıl bir BAĞLANTI kurup işi bambaşka bi yere çekiyorsun senin akılda tıkır tırt

hbv

13 Haziran 2024 Perşembe 18:33

Suat adlı yorumcu;Senin teklifini rahmetli DEMİREL'e götürdülerde bi güzel cevap vermişti. Cevabını yazmayacağım sen ara bul.

Suat

13 Haziran 2024 Perşembe 18:20

Kesimhaneleri kapatacalına kerhaneleri kapayın. 36 tane gece kulübünde ahlak kıtır kıtır doğranıyor

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR