22 Şubat 2024 Perşembe

2 Kadın gassal göreve başladı

2 Kadın gassal göreve başladı

Isparta

Eğirdir Belediye Başkanı Veli GÖK halkın zorluk çektiği ve büyük bir ihtiyaç olan ve daha önce ilçede olmayan kadın gassal hizmetini Eğirdir’e getirdi. 

Eğirdir Belediyesi bünyesinde Başkan Veli GÖK’ün talimatları ile 2 kadın gassal personel görevine başladı. Gassal kadın personel ilçede cenaze yıkama işlemlerini yaparak aynı zamanda dua ve Kur’an-ı Kerim okuyacaklar. Yine erkek cenazesi olduğunda cenaze arkasından dua ve Kur’an-ı Kerim okuyarak ebediyete irtihal eden cenazenin duasını yapacaklar. 

Gassal personel Eğirdir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecekler. Eğirdir halkı cenazesi olduğunda 153 Zabıta telefonunu arayabileceği gibi anında 0530 823 36 63 nolu telefonla da mezarlık işleri sorumlusuna ulaşabilecek. 
Vatandaş bu konuda daha önce büyük sıkıntılar yaşıyor ve kadın gassal bulma konusunda zorluk çekiyordu. Eğirdir Belediyesi Başkan GÖK’ün talimarları ile bundan böyle bir telefonla tüm hizmetleri yerine getirecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Şener

07 Aralık 2023 Perşembe 16:30

Hayırlı olsun hizmetin kötüsü olmaz bir eksiklik giderilmiş belediyelik her yerde olmalı

Yazlalı

07 Aralık 2023 Perşembe 08:00

Yazla mah perişan ettiniz getiremeyeceğiz hizmetin dözünü niye verdiniz yazıklar olsun bu millet bunun hesabını soracaktır

mecburi

06 Aralık 2023 Çarşamba 10:49

tüm belediyelere mecburi olmalı gassal görevli , nüfusa göre belediyelerde belli sayıda gassal olmalı , bak ben sala sından başlayıp kefen kesimi olsun cenazeye uygun sıcaklıkta su ile abdest aldırmak ve yıkamak olsun duaları olsun defin işlemi olsun , okumak dua etmek telkin vermek olsun sonrasında taziye olsun baştan sona yapabiliyorum , ama herkes nası yapsın

adım yok

06 Aralık 2023 Çarşamba 10:19

Doğalgaz getirip dirimizi düşünmeyen belediye ölümüze sahip çıkmış göründe görün

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR