24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,679 TL
  • 5,495 TL
  • 195,12 TL
  • 103.592
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

TÜRKİYE'DE BÖYLE BİR TESİS BAŞKA YERDE YOK!

TÜRKİYE'DE BÖYLE BİR TESİS BAŞKA YERDE YOK!

Spor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Isparta'ya Uluslararası standartlarda atletizm pisti kazandırıldı.

Türkiye’nin uluslararası müsabakaların düzenlenebileceği standartlara sahip atletizm sahası Isparta’da hizmete girdi. 7.5 milyon liraya mal olan tartan piste sahip komplekste tüm branşlarda milli takımlara sporcu yetiştiriliyor. 

Son yıllarda atletizm sporunda uluslar arası organizasyonlarda elde edilen başarılarda, alt yapıdan yetişen sporcuların öneminin anlaşılması, Türkiye’de atletizm komplekslerini yapılmasına zemin hazırladı. Özellikle kros branşında milli takıma atlet yetiştiren Isparta’da Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü harekete geçerek Isparta’ya uluslar arası standartlarda bir kompleks kazandırdı.

Türkiye’nin uluslararası müsabakaların düzenlenebileceği standartlara sahip atletizm sahasında gece müsabakalarını da yapılabilecek.1000 kişilik seyirci kapasitesine sahip tesiste, tüm atletizm dallarında sporcu yetiştiriliyor.  

En büyük eksikliklerden birinin sadece Isparta’nın değil Türkiye’nin de ihtiyacı olan uluslar arası standartlarda atletizm sahası olduğunu belirten Isparta Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Murat Gevrek,  “Bundan dolayı 2013 yılında Genel Müdürlüğümüz tarafından 6 ile, bir sonraki yıl Isparta’nın da olduğu 5 ile atletizm sahaları yapılmasa planlandı. Bizim bu konudaki ısrarımız Isparta’nın özellikle kros alanında çok yetenekli sporculara sahip olması ve geçmişte de dünya dereceleri elde eden sporcularımız vardı.  Genel Müdürlüğün uygun görmesiyle arazi arayışına başladık. Sahanını yapıldığı bölgenin uygun bir yer olmadığı yönünde eleştiriler olsa da biz merkezde çok arazi aradık ama bulamadık.  Kamuya ait 60 dönümlük bir arazi olmadığından ötürü burayı tercih ettik. Burası 115 dönüm alana sahip. Toplamda 40 dönüme oturan bir tesisimiz var. 7.5 milyon TL’ye mal olan bir saha. Burada çocuklarımız çok şanslı. Atletizmin alt yapısı için çok uygun bir zemin var. Bundan dolayı mutluyuz. Isparta halkı adına bu tesisi ilimize kazandırılmasında emeği geçen Bakanlığımız, Spor Genel Müdürlüğümüze ve Isparta Milletvekilimiz Süreyya Sadi Bilgiç’e teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Öte yandan spor Kompleksinin hemen yanında sentetik saha da bulunuyor.   

MİLLİ SPORCULAR YETİŞECEK

Atletizm antrenörü Serdar Demirci ise bu tesis Isparta’ya çok şey kazandıracağını söyleyerek “İlimize kazandırılan Atletizm pistinin zemini oldukça iyi. Sakatlamaların daha az olacağını düşünüyor. Spor Kompleksimizde müsabaka ve yarışmalara da oldukça uygun. Isparta milli takıma genelde krosta sporcu veren ama teknik branşta daha az sporcu veriyordu. Şimdi tartan pistle diğer branşlarda Isparta atlet yetiştirecek. Amacımız Milli takımımıza daha fazla sporcu yetiştirmek”dedi.

  


 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Vatandaş

30 Eylül 2016 Cuma 12:59

Bu tesiste bırakın uluslararası bir spor etkinliği yapmak, ulusal yarış bile yapılamaz. Ben sporcunun hocası olsam ve burası gösterilse sporcumu burada yarıştırmam. Diğelim ki etkinlik veya yarış yapıldı eğer kaybedersem, mahkemeye giderim. Yarışı iptal ettiririm. Mahkeme beni kesin haklı görür.Bu tesisin buraya yapılması için, proje teklifinde bulunanlar dahil görev alanlar hakkında vali derhal soruşturma açmalıdır.Bu tesiste spor yapılamaz, spor yapılmasına izin verilemez.

Yüzücü

30 Eylül 2016 Cuma 09:27

Yüzme sporu ne olacak!...Aylardır yüzme sporu ile uğraşamayan sporcular iller arası yarışta ne başarısı elde edecek... kışın her gün spor yapan çocuklar şimdi havuz açılacak daaaaaaaaaa antreman yapacaklar... Waaaay Halimize... Birde başarı bekliyoruz...

memet

30 Eylül 2016 Cuma 06:53

belediye bu kokuyu 2 yıldır çözemiyor.caddeler mafyalara kalmış.adam ana cadde dükanını önüne park levhası çakmış.ıng bankın üst tsrafında.olacak işmi.zabıta olmuş dayı.pazaryerlerinde yolun ortasında seyyar satıcıdan yürünmez.daha neler neler.otobüs duraklarına park etmeler.hdp bunlardan iyi yönetir ıspartayı.

sengetli

29 Eylül 2016 Perşembe 17:06

ya iyide tabakhanenin önünde spor tesisinin ne işi var.bi gidin de kokuyu bi görün.hak vericeksiniz.

BOŞUNA

29 Eylül 2016 Perşembe 14:31

Tabakanenin karşısında bi yer burası değil spor yapmak oradan geçerken bile o kokuya dayanamıyor insan boşuna yapılmış bi yatırım bence...

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR