24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,575 TL
  • 5,358 TL
  • 200,52 TL
  • 101.892
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ŞALVARLARIYLA SAHAYA ÇIKTILAR

SDÜ’de mevsimlik işçi olarak çalışan şalvarlı kadınlar, mesai saatleri sonrasında tenis sporunu öğrenmek için kurs alıyorlar.

Spor

Isparta’nın en güzel tenis kortlarına sahip olan Süleyman Demirel Üniversitesi’nde yarışmalardan ve kurslardan etkilenen bayanlar, çocukluğunda merak ettikleri ancak oynama fırsatı bulamadığı bu dalla tanıştılar. 

TENİS EĞİTMENİNE BAŞVURDULAR 

 SDÜ’de mevsimlik işçi olarak çalışan ve kortların hemen yanında çevre düzenlemesi işleriyle uğraşan bayanlar, tenis öğrenmek için Eğitmen Yunus Şahinler’den kurs vermesini istediler. 

KISA SÜREDE TENİS SPORUNU ÖĞRENDİLER

Mesai sonralarında Tenis Eğitmeni Yunus Şahinler’den bu dalın temel eğitimlerini alan bayanlar, azimleriyle de dikkat çektiler. Kısa sürede tenis sporunun duruş şekillerini öğrenen ve tekniklerini kavrayan şalvarlı bayanlar,kendilerine destek veren SDÜ yetkililerine teşekkür ettiler. Gelendostlu Nuray Karanfil, Sütçülerli Hatice Gülal ve Burdur Tefennili Rasiye Sarı’nın tenis öğrenme gayreti bu dalla uğraşanlar da şaşkınlarını gizleyemediler. “ÇOK HIRSLILAR” Tenis Eğitmeni Yunus Şahinler, bayanların kendilerine gelerek kurs vermelerini istediğini bildirdi. Şalvarı bayanların tenis öğrenme hırsına hayran kaldığını söyleyen Şahinler, tenis sporunun 7’den 77’ye herkesin sporunun olduğunu ifade etti. 

TELEVİZYONDAN TENİSİ BİLİYORDUM… 

Bu arada Akdeniz muhabirine açıklamalarda bulunan Sütçülerli Hatice Gülal, televizyonda gördükleri tenisle SDÜ’de tanıştıklarını belirterek, “Tenis kortun yanında normal işlerimizi yaparken kurs alanları gördük. Televizyondan izliyorduk.Tenis sporun çok merak ediyordum. Bugünlerde oynamak nasip oldu. Bizler çocukluğumuzda oynamadık. Ancak çocuklarımız oynasın. Oğlum da hevesli. Onu kayıt yaptıracağım. Spor gibisi yok” dedi. 

Levent DOĞAN

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR