28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,705 TL
  • 5,501 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

MAKÛS TALİHİ BİLGİÇ YENER

MAKÛS TALİHİ BİLGİÇ YENER

Spor

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı; AK PARTİ Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’e açık mektup…

 

Makûs talihi Bilgiç yener

 

Özel İdarespor Bölgesel Amatör Lig’e yükseldi. Özel İdarespor’un daha üst liglere yükselmesi için altyapı tesislerinden güçlü kadro oluşturulmasına; etkin bir yönetimden sağlıklı gelir kaynakları bulunmasına değin geniş yelpazede çalışmalara ihtiyaç var. İşte bu noktada devreye girecek etkin güç Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı; AK PARTİ Milletvekili Süreyya SadiBilgiç’tir.

 

» Ekonomi, yatırım veuyumda

altın çağı başlatanBilgiç

sporda da etkiliolabilir

            Ispartaspor, uzun yıllar önce; şu an Süper Lig’in bir alt kademesi olan PTT’de mücadele ediyordu. Yaşam Kalitesi Endeksi’nde Türkiye çapında çok iyi bir konumda olan Isparta; sporda ise arzu edilen noktada değil. O sporda altın çağa ve parlak başarılara ulaşmak için önümüzde tarihi bir fırsat var: TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Sayın Süreyya Sadi Bilgiç. Zira Bilgiç, son yıllarda Isparta’da özlenen birlikteliği sağlayan bir irade olmuştur. Ekonomide, yatırımda, kamu- siyaset uyumunda altın bir çağ başlatmıştır. Bu uyumu, ahengi sporda da sağlayabilir. Kurum ve kuruluşları Isparta’nın en azından PTT I. Lig’de temsilcisi olması için çalışacak ekibi oluşturabilir.

 

Hedefi PTT I. Ligolacak

Bir Spor Kulübü

İdealinin peşinedüşmeliyiz

            Isparta 1. Amatör Futbol Ligi’ndegeçtiğimiz hafta sezon tamamladı.

            Şampiyon Özel İdarespor oldu.

            Ligin 2’nci yarısında bütün maçlarınıkazanan Çünürspor ise lige renk kattı. 

            Aslında tüm takımları tebrik etmeklazım.

            Amatör futbol işi gönül işidir.

Fedakârlık ister.

Kulüpler birkaç kişinin sırtında.

            Gelelim asıl konumuza:

            Evet Özel İdarespor, Eğirdirspor’la birlikte önümüzdeki yıl Bölgesel Amatör Lig’de Isparta’yı temsil edecek.  2 Isparta temsilcisi de iddialı olmalı. Eğirdirspor, 3 sezondur BAL’da tutunabiliyor ve bu yılda üst sıralar için oynayacağı düşüncesindeyim.

            Sezonun tamamlanmasının ardından gözler Özel İdarespor’un durumu ne olacağı konuşulmaya başlandı.  Açıkçası sahip çıkılmazsa Merkez Gençlikspor’dan farklı olmaz. 

            Ispartahalkı artık profesyonel ligde takım istiyor. Esnaflar, ağabeylerimiz ve gençler,  “15 günde bir stada gidip Isparta diye bağırmayı özledik. Bu işi yaparsa Süreyya Vekilimiz yapar”diyorlar.

 

            Ve telefonum çalıyor yine birkardeşimiz, “Kime gidilecekse gidelim. Sesimizi haykıralım” diyorlar.Yaşanabilir iller sırasında birinci olan Isparta’nın profesyonel futbollarliglerde yazık ki temsilcisi yok.

            Bu arada BAL’da Play-Off oynayamayahak kazanan takımların bazıları belli oldu.

            1. Grup’ta  12 Bingölspor,  2. Grup’ta Elaziz Belediyespor, 5. Grup’taSarayönü Belediyespor, 7. Grup’ta AFJET Afyonspor, 9. Grup’ta Kütahyaspor, 11.Grup’ta Sultangazispor ve 12. Grupta Kocaelispor birinci oldular. 3. GruptaIğdır Arasspor, Araklı Karadespor, 4, Grup’ta Ebaaspor, Yeni Amasyaspor, 6.Grupta Kırıkkalespor, Yozgatspor 1959 FK, 8. Grup’ta Halide Edip Adıvar SK,Bartınspor, 10. Grup’ta Muğlaspor ve Sökespor takımları ilk 2’deler.

            Kısacası komşu AFJET Afyonspor,Kocaelispor, Kütahyaspor ve Muğla gibi iller düştükleri gibi çıkıyorlar.

ÖZEL İDARESPOR TÜM

ISPARTA’NIN SPOR

MARKASI OLMALI

            Isparta’yı tekrar ayağa kaldıracaklider TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Isparta AK Parti Milletvekili Sayın Süreyya Sadi Bilgiç olduğuna inanıyorum.

            Isparta'nın her sorununa gece gündüz koşturan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Isparta AK Parti Milletvekili Sayın Süreyya Sadi Bilgiç, bu şehrin en büyük eksikliği olan profesyonel futbol takımı olmamasıyla ilgili de çalışma yapacağını düşünüyorum. Sayın Bilgiç, her zaman olduğu gibi önderlik yaparsa bu iş olur. Bu şehre bir profesyonel takım kazandırırsanız o zaman Isparta halkı sizi ömür boyu unutmaz. 80 bin üniversite öğrencisinin olduğu güller diyarı üst ligleri çok rahat kaldırır. Şuna eminimki, sizler şimdiden Isparta halkının gönlündesiniz. Siz kıvılcımı başlatırsanız çok şey değişir.  Sayın Vali Vahdettin Özkan’la birlikte voleybol için yaptıklarınız ortada.

            Güçlü bir yönetim kurulu. Güçlü bir sponsor. İl dışında yaşayan hemşerilerimizin desteğiyle Isparta bu işi başarır.Hani diyoruz ya Isparta için birlik ve beraberlik olunması şart. Bu birlik ve beraberliği spordan başlatalım önerisinde bulunuyorum.  Ve Isparta gençliğe sahip çıkılması gerektiğini düşünüyorum. Bu heyecandan gençleri yoksun bırakmamalı. Güzelim Atatürk Stadı’nın çimleri ağlıyor. 

Gazeteci Levent DOĞAN  Yazısı

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR