14 Aralık 2017 Perşembe

  • 3,879 TL
  • 4,574 TL
  • 156,55 TL
  • 109.666
ISPARTA 11°
DENETİMLİ SERBEST KALDI

DENETİMLİ SERBEST KALDI

İŞYERİNE GİDİYORDU

İŞYERİNE GİDİYORDU

DUR İHTARINA UYMADI DAYAĞI YEDİ

DUR İHTARINA UYMADI DAYAĞI YEDİ

FETÖ SANIKLARINA CEZA YAĞDI

FETÖ SANIKLARINA CEZA YAĞDI

MAHALLE ARALARINDA BAŞLAYAN FUTBOL HİKAYESİ

MAHALLE ARALARINDA BAŞLAYAN FUTBOL HİKAYESİ

Spor

Isparta’nın en genç bayan hakemi Yüksel Sarıkaya’nın hedefi büyük. Okul ve çocuk çağlarında futbola olan tutkunluğun ardından hakem olan Yüksel Sarıkaya, il hakemi olduktan sonra FİFA Hakemliğine kadar yükselmeyi hedefliyor.

Geçtiğimiz yıl onlarca maça çıkan Sarıkaya, bu yıl il hakemi olacak. Sarıkaya, “Futbola çocukluktan bu yana tutkuluyum. Mahalle aralarında sürekli futbol oynardım. İlköğretim yıllarında da aynı şekilde. Futbolu çok seviyordum.

Televizyonlarda maçları kaçırmamaya dikkat ediyordum. Hakemliği de seviyordum. Kendim internet başvuru yaptım. Ve aday hakem olarak geçtiğimiz yıl görev yaptım” dedi.

Bu yıl liseden mezun olduğunu ve akademik hayatına spor akademisi ya da grafik bölümüyle devam etmeyi düşündüğünü söyleyen Sarıkaya, “En büyük destekçim ailem. Benim hakemlik yapmama karşı değil bilakis yardımcı oldular. Hakemlikte Ümit Öztürk’ü örnek alıyorum. Hedefim ise: Isparta Bölgesi’nin FİFA Hakemi olmak. Bu hedefe ulaşmak çok zor gözükse de çok çalışacağım. Üzerimde emeği olan hakem hocalarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR