18 Ekim 2017 Çarşamba

  • 3,664 TL
  • 4,315 TL
  • 151,72 TL
  • 106.991
ISPARTA 20°
BUNUN ADI MUCİZE

BUNUN ADI MUCİZE

UMRE KAMPANYASI

UMRE KAMPANYASI

5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

AYNI YERDE AYNI GÜN İKİ AYRI KAZA

AYNI YERDE AYNI GÜN İKİ AYRI KAZA

MAHALLE ARALARINDA BAŞLAYAN FUTBOL HİKAYESİ

MAHALLE ARALARINDA BAŞLAYAN FUTBOL HİKAYESİ

Spor

Isparta’nın en genç bayan hakemi Yüksel Sarıkaya’nın hedefi büyük. Okul ve çocuk çağlarında futbola olan tutkunluğun ardından hakem olan Yüksel Sarıkaya, il hakemi olduktan sonra FİFA Hakemliğine kadar yükselmeyi hedefliyor.

Geçtiğimiz yıl onlarca maça çıkan Sarıkaya, bu yıl il hakemi olacak. Sarıkaya, “Futbola çocukluktan bu yana tutkuluyum. Mahalle aralarında sürekli futbol oynardım. İlköğretim yıllarında da aynı şekilde. Futbolu çok seviyordum.

Televizyonlarda maçları kaçırmamaya dikkat ediyordum. Hakemliği de seviyordum. Kendim internet başvuru yaptım. Ve aday hakem olarak geçtiğimiz yıl görev yaptım” dedi.

Bu yıl liseden mezun olduğunu ve akademik hayatına spor akademisi ya da grafik bölümüyle devam etmeyi düşündüğünü söyleyen Sarıkaya, “En büyük destekçim ailem. Benim hakemlik yapmama karşı değil bilakis yardımcı oldular. Hakemlikte Ümit Öztürk’ü örnek alıyorum. Hedefim ise: Isparta Bölgesi’nin FİFA Hakemi olmak. Bu hedefe ulaşmak çok zor gözükse de çok çalışacağım. Üzerimde emeği olan hakem hocalarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR