23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,876 TL
  • 5,711 TL
  • 203,24 TL
  • 102.135
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA BU BİR İLK !

ISPARTA'DA BU BİR İLK !

Spor

Isparta’nın ilk Bayan futbol takımı Üçüncü lig yolunda!. Klüp Başkanı Kuddisi Karataş, Isparta 32’nci Gençlik klübü olarak Bayan Futbol Takımını kurarak yetenekli gençleri klübün bünyesine katmaya devam ettiklerini sözlerine ekledi

   Isparta’nın ilk bayan futbol takımı üçüncü lig yolunda.Isparta 32.’nci gençlik bayan futbol takımı bugün başlayıp iki gün sürecek genç kızlar Türkiye şampiyonasında ilimizi temsil edecekler.

  Aydında yapılacak olan ve dört takımın mücadele edeceği Türkiye şampiyonasına yaklaşık üç aydır hazırlanan Isparta 32. gençlik Bayan futbol takımı bugün Aydın’a hareket edecek.Isparta temsilcisi 32 Gençlik bayan futbol takımı Aydında yapılacak olan gurup maçlarına katıldığı için Futbol federasyonu tarafından direk üçüncü ligde mücadele hakkı verecek.Tıpkı erkeklerde olduğu gibi Birinci, ikinci ve üçüncü ligden oluşan Türkiye bayanlar futbol liglerinde ilk defa Isparta’yı temsilen bir bayan futbol takımını yeşil sahalarda mücadele ederken görebileceğiz.

Isparta 32.Gençlik kulubü başkanı, ve eski Ispartaspor kulüp başkanı işadamı Kuddisi Karataş, Bu yıl Isparta süper amatör kümde şampiyonluk mücadelesi verecek olan erkek futbol takımından sonra bayan futbol takımı ilede Ispartayı temsil edeceklerini belirterek şunları söyledi. “Futbola olan ilgi hergeçen gün artıyor. Özellikle bayanların futbola olan ilgisi Avrupada malumunuz, neden ülkemizde, hatta Ispartamızda şampiyonluğa oynayan, ilimizi temsil edebilecek bir bayan futbol takımı olmasın düşüncesi ile yola çıktık ve ilimizde futbola meraklı genç kızlarımızdan oluşan bir takım oluşturduk. Takımımız 15-17 Temmuz tarihleri arasında Aydında yapılacak olan gurup maçları sonrasında Eylül ayında başlayacak olan üçüncü ligde mücadele hakkı kazanacak. İnşallah ilimizdeki ve bölgemizdeki genç kızlarımıza futbolu sevdirmek, siyir zevkini artırmak için kaliteli bir kadro oluşturarak üçüncü ligde şampiyonluk mücadelesi vereceğiz.Isparta’da futbola olan ilgi, tesisler ve seyirci potansiyeli çok zengin,ilimizi profesyonel liglerde temsil eden bir takımı yok, en azından bayanlarla adımızı Türkiyeye duyurmak istiyoruz. Şuanda külübümüz federasyonun desteği vekendi imkanlarımız ile hedefe kilitlenmiştir. İnşallah ilerleyen dönemlerde takıma sağlanacak desteklerle daha üst ligleri hedefliyoruz” dedi.

 Atatürk stadında teknik direktör Yavuz Selim Horuz nezaretinde idmanlarını sürderen Isparta 32. Gençlik bayan futbol takımının idmanı sonrasında işadamı Mehmet Uslu bayan futbol takımının oyuncularına baklava ikram ederek gurup maçlarında başarı diledi. Teknik Patron Horuz gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi. “15-17 yaş aralığındaki genç kızlarımızdan oluşan 18 kişilik kadromuzla gurup maçlarında ilimizi temsil edeceğiz ve daha sonra üçüncü ligde mücadele etme hakkı kazanacağız. Amacımız gençlerimizi spora teşfik etmek ve özellikle genç kızlarımıza futbolu sevdirerek sportif aktivitelere yönlendirmek olacaktır. Böylece tribündeki seyirci hakimiyeti sadece erkeklerle sınırlı kalmayacak ve bayanlarında hem sahada, hemde tribünde yerlerini almalarını sağlamış olacağız. Klübümüzün değerli başkanı sayın Karataş’a verdiği destek için teşekkür ediyoruz” dedi.


   Öte yandanceza infaz kurumu futbol klübü ile ikinci amatör kümede şampiyon olan ve adınıIsparta 32. gençlik futbol klübü olarak değiştiren Klüp başkanı KuddisiKarataş, erkek futbol takımınında bu yıl süper amatör kümede şampiyonluğu hedeflediğinive gelecek yıl Bal ligine kalmayı hedeflediklerini söyledi. Erkek futboltakmının teknik direktörü eski Ispartasporlu Ercan Erkavasta hem erkeklerde,hem de bayanlarda  hedeflerininprofösyönel ilglerde mücadele etmek olduğunu söyledi.

Öte yandanIsparta 32. gençlikt bayan futbol tamımında mücadele eden Fadime Özdemir, SerapBüyüksarı, Büşra Sancak, Gizem Şahan, Sümeyra Genç, Dilara İpek, İleyda NurKahraman, Macide Efe, Melahat Çayır, Yasemin Çiftçi, Yasemin Miski ve MelikeGürdaldan oluşan genç kızlarımızda ailelerinin verdiği destek ile futbola olanilgilerini yeşil sahada gösterecekleri başarı ile taçlandıracaklarını veIspartayı en iyi şekilde temsil edeceklerini söylediler.

      

Bu aradaAydında yapılyacak olan gurup maçlarında takımın Genel kaptanı Figen Erkavasgenç kızlarımızın başında kafile başkanı olarak yer alacak.                 

  FOTOLAR: Mevlüt GEDİK

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR