22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,645 TL
  • 5,475 TL
  • 192,80 TL
  • 103.328
ISPARTA 25°
O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

YALÇIN'DAN OKUTAN'A İSTİFA ÇAĞRISI

YALÇIN'DAN OKUTAN'A İSTİFA ÇAĞRISI

Siyaset

15 Temmuz gecesini herkes bir kez daha gözden geçirirse Milliyetçi Hareket’in liderinin, Türk siyasetinde ve Türkiye’nin geleceğinde ne anlama geldiğini görürler. dedi.

MHP İl Başkanı İsa Yalçın, ‘Başkanlık sistemine  hayır’ açıklaması yapan 5’li grup içerisinde yer alan Isparta Milletvekili Nuri Okutan’a sert tepki gösterdi. Yalçın, “MHP içerisinde farklı bir grup varmış ve kendilerini parti yönetiminden ayrı hareket ediyormuş gibi gösterenleri istifaya davet ediyoruz .”

MHP’de tasfiye mesajı

İl Başkanı İsa Yalçın, MHP Genel Merkezi’nin aldığı karar doğrultusunda 9 Nisan2017’ye kadar ilçe kongrelerini, Kasım 2017’ye kadar da il kongresini tamamlayacaklarını açıkladı.

Parti içi muhalefete mesaj veren Yalçın, “Isparta’da da Milliyetçi Hareket Partisi’nde geçtiğimiz dönemin şartlarından kurtulamamış vehala parti içerisinde görevli olup rahat rahat muhalefet eden arkadaşlarımızla birlikte yolumuza devam etmeyeceğiz” dedi.

MHP İl Başkanı İsa Yalçın, Başkanlık sistemi tartışmaları sonrasında parti grubunun değerlendirmeleri devam ederken ‘hayır’ oyu vereceklerini açıklayan MHP’li 5 Milletvekiline sert tepki göstererek“Milliyetçi Hareket Partisi’nin ilkelerine aykırı bir şekilde hareket eden bu gruba tavsiyemiz biran önce istifa etmeleridir” dedi.

Grup içerisinde yer alan MHP Milletvekili Okutan’ın teşkilatların bilgisi olmadan daha önce de muhaliflerin kurultayına katılma yönündeki kararını açıkladığını hatırlatan İl Başkanı Yalçın, “Sayın Okutan’ın o dönemde yaptığı açıklamayı ve verdiği kararı bireysel olarak nitelendirdik.Ama şimdi anlaşılıyor ki Ispartalı hemşerilerimizin oyu ile hizmet etmesi için seçilen Okutan’ın Milliyetçi Hareket Partisi’nin geleneklerine aykırı bir siyaseti tercih etmesi bizim geleneklerimize aykırıdır. Kendisine Isparta’da hizmet etsin diye Milletvekilliği sıralamasında birinci sıraya koyan sayıngenel başkanımızın fikirlerini almadan onunla istişare etmeden, onunla helalleşmeden böyle bir davranışın içerisinde bulunması Isparta teşkilatlarının kabul edebileceği bir durum değildir.

Sayın Genel Başkanımızın bu hassas dönemde adım adım takip ettiği ve Türkiye’de uzun yıllardır konuşulan Anayasa değişikliği ile ilgili konunun bu 5’li tarafından bu hale getirilmesi Milliyetçi Hareket Partisi’nin duruşuna ve çizgisine yakışmamıştır. Bu nedenle Sayın Okutan ve diğer arkadaşların Milliyetçi Hareket Partisi’nin liderine görüş soracak, onunla istişare edecek durumları kalmamışsa biran önce partiden ayrılmaları hem kendileri hem de partimiz için hayırlı olacaktır” dedi.

MHP İl Başkanı Yalçın, partisinde yaşanan muhalif kurultay süreci ve sonrasındaki gelişmelere ilişkin de açıklamalarda bulundu. Kendisinin o süreçte Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli’nin yanında yer aldığını, imza vermediğini hatırlatan Yalçın, “1 Kasım seçimlerinden sonra bir olağanüstü kongre süreci çalışmaları oldu.

Genel Başkanı ile birlikte seçilmiş il başkanının makamda otururken genel başkanına muhalefet etmesi sorumsuzluktur. Milliyetçi Hareket Partisi’nde Allah’a şükür il başkanlığı yapan bir insanım. Bunda sayın Genel Başkanımızın çok emeği var. 4 ay tutuklu olduğum dönemde bana güvenen ve cezaevinden il başkanlığı yaptıran sayın genel başkanımızdır. Bizler genel başkanımızın evlatlarıyız. Bizim hukukumuz il başkanı, genel başkan hukuku dışındadır. Sayın Genel Başkanımız bana yarın ‘sen bir nefersin’ derse, daha fazla gayretle sayın Genel Başkanımızın yanında yer alırım” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

hüseyin bulut

08 Kasım 2016 Salı 19:54

iktidar olmakistiyoruz kardesim yeter yahu.ama bugidisle meclisde de olmayacagiz.devlet bey.isa bey

MHP

08 Kasım 2016 Salı 15:58

Nuri Okutan Başkanlığa hayır dediği için atılmak isteniyor. MHP de hayır diyordu. Ne değişti bir yılda. Anlatın da anlayalım. Nuri okutan'ın arkasında halk desteği var.

Turan genc

08 Kasım 2016 Salı 00:58

Sn.yalcin ilk once mhp tabanina sorun bakalim...secimlerden once baskanliga evet icinmi oy vermisler mhp ye..takdir ulkuculerin....

Esnaf

07 Kasım 2016 Pazartesi 21:48

Sn.İsa Yalçın Siz vekille beraber yürümediniz mi bu yolda ...!!!

emekli öğretmen

07 Kasım 2016 Pazartesi 21:40

Hüseyin UÇMAN bundan 4 AY önce Nuri Okudan için İSTİFA ÇAĞRISINDA BULUNDUĞUNDA bugun sorumluluk mahkamında bulunan sizlere günaydın diyoruz...!!!

deniz

07 Kasım 2016 Pazartesi 16:22

sen yat kalk ziya başkana dua et adam çatır çatır çalışıyor seçim kazanıyor sende bakıyosun yoksa alayınız ****siniz

Ülkücü

07 Kasım 2016 Pazartesi 16:21

Sayın milletvekilimizin kararı doğru inşallah kararından dönmez Sayın başkanım Yönetimini topla ve kendinizi masaya yatırın

hükümetin

07 Kasım 2016 Pazartesi 15:07

Mhp çizgisinden saptı adeta iktidarın koltuk değneği haline geldi. Dik duruşundan dolayı Nuri Okutan'ı tebrik ederim Mhp' ye böyle adamlar lazım

Mustafa Yıldırım

07 Kasım 2016 Pazartesi 14:41

Amacın kendini milletvekili yaptırmak, anlaşıldı.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR