24 Haziran 2018 Pazar

  • 4,679 TL
  • 5,454 TL
  • 190,62 TL
  • 95.852
ISPARTA 25°
GECE GÜNDÜZ DEVAM !

GECE GÜNDÜZ DEVAM !

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

SELÇUKTAN VER YANSIN!

Yılların CHP üyesi Mükerrem Selçuk’da seçim sonrası yaşanan tartışmaya dahil oldu. Selçuk, açıklamasında hem mevcut yönetimi hem de mevcut yönetimi eleştirenleri hedef aldı ve kayıkçı kavgasını bırakın da demokratik olmayan şu tüzüğü değiştirin dedi.

Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisinde ‘eskiler’ ile ‘yeniler’ arasında yaşanan tartışma büyümeye devam ederken, CHP’nin etkili isimlerinden Mükerrem Selçuk’ta yaşanan tartışmalara katıldı. Selçum hem nalına hem mıhına dercesine mevcut yönetimi ve o yönetimi eleştirenleri topa tuttu. Kayıkçı kavgasını bırakın mesajı veren Mükerrem Selçuk, parti tüzüğünün hala demokratik olmadığını savunarak, tüzüğü değiştirelim çağrısı yaptı.

ZÜBÜK BENZETMESİ YAPTI

Selçuk, CHP eski milletvekili Mevlüt Coşkuner ve eski il başkanı Yusuf Erdoğan’ın açıklamalarına atıfta bulunarak ‘dönem dönem siyasetin leş kargaları ortaya çıkar’ dedikten sonra geçmişte ve bugün yönetimde bulunan herkesi özeleştiri yapmaya davet etti. Selçuk basın yoluyla yapılan tartışmayı ise kayıkçı kavgasına benzetti. Selçuk, açıklamalarında “Aziz Nesin’in Zübük Romanını yazdığında zübük masummuş. Şimdiki zübükler daha çok gelişmiş” dedi. Selçuk, CHP Milletvekili Ali Haydar Öner'i de 'beleş milletvekili' diyerek eleştirdi.

KULÜP ERKETECİSİ

CHP’de seçim sonrası başlayan tartışmalara yılların CHP üyesi Mükerrem Selçuk’ta dahil oldu. Selçuk basın yoluyla yapılan tartışmanın doğru olmadığını söyleyerek “ben bu açıklamaları okuduğumda ortada bir kayıkçı kavgası yaşandığını görüyorum. Dönem dönem siyasetin leş kargaları çıkabiliyor. CHP’de yaşanan seçim sendromu dünün parti içerisinde tüzük maddelerinden kaynaklı olarak ortaya çıkan sorunları ile aynıdır. Geçmişte tüzüğün aynı demokratik olmayan maddelerinden faydalanan kulüp erketecileri bu partide iki dönem milletvekilliği yapmıştır” dedi.

DEĞİŞİM! HEMEN ŞİMDİ

CHP’nin acil bir değişime gitmesi gerektiğini söyleyen Selçuk “bu değişim sadece il yönetimi değişimi gibi düşünüldüğünde zihniyet ve demokratik kurallar değişmedikçe yeni bir şey ortaya çıkmaz. CHP’de sayın Baykal, sayın Kılıçdaroğlu ve devam olan zihniyet aynı kaldığı müddetçe siyasettin leş kargaları var olacaktır. Bu leş kargaları ileride boş kalan bir koltuk olur mu? Diye düşünerek ortaya çıkmaktadır” şeklinde konuştu.

BU TARTIŞMALARI KINIYORUM

Bir CHP’li olarak basın yoluyla yapılan tartışmaları üzülerek izlediğini söyleyen Mükerrem Selçuk “siyaset ahlak, erdem ve özveri gerektirir. Bu gazeteler üzerinden yapılan tartışmaları bir CHP neferi olarak üzülerek izliyor ve kınıyorum. Bu kayıkçı kavgasını yürütenler ahlak şapkasını önüne koyarak düşünmeliler. Bu açıklamaların üstüne CHP idaresinde geçmişte ve günümüzde bulunan herkesi özeleştiride bulunmaya davet ediyorum” dedi.

BU TÜZÜK SİYASET BEZİRGANLARINA MEYDAN HAZIRLIYOR

CHP’nin acil bir tüzük değişikliğine gitmesi gerektiğini söyleyen Selçuk “bundan sonra bu kayıkçı kavgasını devam ettirirlerse herke gibi basın önünde tartışmaya devam ederiz. Bir CHP’li olarak bu partinin tek hatasının demokratik olmayan tüzük nedeniyle, rütbesi ne olursa olsun siyaset bezirganlarına meydan hazırlamasıdır” diye konuştu.

TARTIŞMA MECRASI MEDYA OLMAMALI

Mükerrem Selçuk açıklamasında “Mevcut yönetimin değişmesi, istifalar v.s. bunların hiç birisi bu yaşanan tartışmaların çözümü değildir. Değişmesi gereken yönetim değil, tüzüktür. Sayın Vedat Şenol’un açıklamalarını da o açıklamalara karşı yapılan açıklamaları da yersiz ve seviyesiz buluyorum. Başarısızlıkların da başarılarında ilk tartışılması gereken mecra medya değil, partinin en geniş katılımlı organları olmalıdır” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

şarkikaraağaçlı

07 Mayıs 2014 Çarşamba 15:41

CHP ye yıllarını ve ömrünü vermiş biri olarak üzülüyorum ilçe ve belde belediye başkan adayları gelişi güzel belirleniyor menfaat ve başka başka düşüncelerle yanlış belirleniyor partili olmayanlar partiye hiç hizmet etmeyenler kökünde ailesinde partili olmayan parti kültürü biilnci olayan demokrat bilgisi olmayan, gençliğinde enerjik zamanında hiç partiyle uğraşmayan sadece kendi çıkarını düşünen insanlar aday ediliyor ve ayrıca yanlış insanlar tarafından poh pohlanan il merkezine ve genel merkeze yanlış bilgi verildiğinden yanlış adamlar aday ettiriliyor çıkar çevreleri tarafından ve sonuç hüsranla bitiyor parti ve tabanı kayboluyor partililer küsüp başka yerlere gidiyor gerçek partiliye ve parti bilinci olan demokrak kültürü olan ailesinde ve gençliğinde büyük mücadele veren insanlara değer verilmiyor partiyi yalakalar yağdanlıklar sarmış partiyi bitiriyorlar ama yazık mücadele ettiğim gençliğimi verdiğim o partiye samimi olmayanlar dolmuş?

gıcıklık olsun

04 Nisan 2014 Cuma 21:54

Chp de ne kadar rant varmış ya savaşa bak hahahaha. ..

seçmen

04 Nisan 2014 Cuma 20:50

lütfi çakmakçı chp limi değil.nasıl aday yapıyorlar.menfaatlermi var yoksa.dp dende chp dende oy alamadı.kimse onu suçlamıyor.sizde dahil.O zaman bütün hepiniz yalan söylüyorsunuz.

ADAY

04 Nisan 2014 Cuma 20:00

ADAY CUMHUR BEY OLMALIYDI.HALKIN ADAYI.GERÇEK ATATÜRKÇÜ.KAZANIRDI.ÇÜNKÜ İDEALİSTTİ.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR