23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,861 TL
  • 5,691 TL
  • 200,52 TL
  • 101.892
ISPARTA 25°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

SEÇİMDEN SONRA İLK DEFA KONUŞTU

AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, Darıderesi Göleti II Projesi başta olmak üzere, Isparta’nın âli menfaatleri için Belediye Yönetimi’ne her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi; “zaten rozeti çıkarmaları gerekiyor” dedi. Zabun, seçim itirazların Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Osman Zabun, 30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonrasında ilk röportajını veren ‘Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’ın şahsında tüm kadrolara söylüyorum: ‘El uzatıyoruz. Bunu havada bırakmasınlar. Isparta’nın âli menfaatleri için her türlü pozitif projeyi destekleyeceğiz. Merkezi Yönetim (Hükümet) açısından da Isparta Belediye Başkanlığı’ndan proje bekliyoruz.’

Siyaset

SU BAŞTA OLMAK ÜZERE YATIRIMA DESTEK SÖZÜ

 

Belediye Meclisi’nde aritmetik açısından güçlü temsil hakkı kazandıklarını anlatan Zabun, “14+ 3+ 1’e karşı 14: Biz, yapıcı muhalefet olacağız. Eleştirel yaklaşım elbette olacak. Ama bu pozitif şekilde yapılacak. Isparta’nın lehine motoru çalıştıracak güç olacağız. Darıderesi Göleti II Projesi ile bunu kanıtlamaya başlarız. Proje getirsinler. Isparta için el birliği ile çalışalım” dedi.

 

SAV’DA AÇIK HATA VAR MERKEZ İÇİN İTİRAZ ETTİK

 

Sav ve Merkez için Isparta özelindeki hukuki yolların tükendiğini; ancak Yüksek Seçim

Kurulu’na (YSK) müracaat ettiklerini anlatan Zabun şöyle devam etti: “Sav’da açık, seçik ve net hata var. Merkez’de de var. Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvurduk. ‘İlla sonuç değişecek’ demiyoruz. Biz, AK Parti’ye verilen tek bir reyi dâhi korumaya çalışıyoruz. Bu benim asli görevim.”

 

 2014- 2019 ŞİFRELERİNİ AKDENİZ’E ANLATTI

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Osman Zabun, 30 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrasında  verdi. 2014- 2019 Çalışma Dönemi şifrelerini anlatan Zabun,

‘yapıcı muhalefet, pozitif eleştiri’ tarzını benimseyeceklerini söyledi. ZEYTİN DALI

Merkez’de 30 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nden galip çıkan Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın özelinde tüm taraflara, ‘barış, uyum, ahenk, istişare ve ortak akıl’ çağrısı yapan Zabun, 2 yol çizdi:

 

I- HÜKÜMET KANADI:

 

Belediye Başkanlığı, Merkezi Yönetim (Hükümet) tarafında yönetilecek çalışmalar için bize proje getirsin.

Gerektiği an Ankara’ya beraber gidelim.

 

II- YEREL YÖNETİM:

Meclis’te şu aritmetik var: 14+ 3+ 1 ve 14… Isparta’nın âli menfaatleri için her türlü projelerini açık, seçik ve net bir şekilde destekleyeceğiz.”

 

BEDEL ÖDETİLECEK BİR MİSYON DEĞİLİZ

 

AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, ‘seçim kaybetti. Bedel ödeyecekler’ şeklinde bir misyon olmadıklarını söyledi; çarpıcı konuştu: “Biz ‘nerede hata yaptık’ şeklinde soru yönelttik. ‘Nerede boşluk bıraktık’, onları gördük. Analizini yaptık. Masaya koyduk. Genel Merkez ile de paylaştık. O kadar. Neden bedel ödenecek? Kim ödeyecek? Neden… Biz, ‘bedel ödeyecek’ şeklinde bir kurum değiliz. Çalışacağız. Dün olduğu gibi, bugün de yarın da…”

 

TEK BİR OYU BİLE HEBA ETTİRMEM

 

Sav köy Kasabası ve Merkez’de hataların bulunduğu tezini ortaya atan AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, sözlerini şöyle sürdürdü: “Isparta özelinde hukuk yolları bitti. Şimdi Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) itiraz ettik. Gerekli müracaatlarımızı yaptık. Sonucu bekliyoruz. Bu bağlamda Isparta’da maçın daha bitmediğini söyleyebilirim.

‘Sonuç illa ki değişecek’ şeklinde bir anlayışımız yok. Mücadelemiz AK Parti için verilen tek bir reyin dâhi korunmasıdır. Bu benim asli görevimdir. Savköy Kasabası’nda ‘kasıt var’ demiyorum. Açık, seçik ve net bir hata var. O da şu: Belediye Başkanlığı pusulasının olduğu bir zarfa Muhtarlık için de kâğıt konulmuş Bu Yüksek Seçim Kurulu (YSK) mevzuatına göre geçersiz oy olarak değerlendirilmiştir. O kâğıt ‘işaret’ anlamı taşır. Ama Sav’da ihmal, bilgisizlik, mevzuata yeterince hâkim olamama gibi göstergeler sonucu bunlar dikkate alınmamış. Oysa böyle bir durumda tutanak düzenlenmeli idi. Zarfta ‘muhtarlık pusulası da çıktı.’ O zarfta X Parti’ye oy verilmişti’ şeklinde bir kayıt tutulmalıydı. Bu kayıt tutulmamış. Zarfın içindeki muhtarlık kâğıdı atılmış; öteki oy geçerli olarak değerlendirilmiş. İtirazımız buna. Ve kesinlikle, açık, seçik ve net bir şekilde hata var orada. Merkez için de hatalar var. Biz illa Başkanlık bizim demiyoruz. Seçim sonucunun da illa değişmesini talep etmiyoruz. Kavgamız, 1 oy dâhi olsa AK Parti’ye yapılan o tercihi korumaktır. Halkın iradesinin net bir şekilde sandığa yansımasını sağlamaktır.”

 

ŞİMDİ CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

 

Türk Siyasi Tarihi’nde ilk kez Cumhurbaşkanı’nın halkoyu ile seçileceğine atıf yapan AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, bu sürece hazırlanmaya başladıklarını söyledi. Halkın AK Parti’ye gösterdiği teveccühün her dönem arttığı tezini savunan Zabun, “Cumhurbaşkanlığı sürecinde de en iyi sonucu alacağımıza yürekten inanıyorum. Bu doğrultuda Isparta’da çalışmalara başladık” dedi.

 

İL GENEL MECLİSİ AÇISINDAN ZİRVEDE YER ALDIK

 

İl Genel Meclis Üyeliği seçiminde AK Parti’nin sandıktan lider çıktığını kaydeden Zabun şöyle devam etti: “Türkiye ölçeğinde de bakarsanız AK Parti her açıdan 1’inci olmuştur.

AK Parti’ye oy veren; süreç içerisinde canla- başla çalışan herkese şükran duygularımı ifade etmek isterim. AK Parti, 3 genel, 3 yerel ve 2 referandum yaşamıştır. Ve hepsinde de üstün başarılar kaydederek çıkmıştır. İl Genel Meclisi açısından Isparta özelinde 34 sandalyenin 20’sini almayı başarmıştır. Merkez’de köylerden arındırılmış şekilde 50 Bin üzerinde oy almıştır. Bu büyük bir başarıdır”

 

21 OCAK’TA İL BAŞKANI OLDU

 

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin İl Başkanı Nuri Uzaktaş’ın Belediye Başkan adayı olması sonucu 21 Ocak 2014’te bu göreve atanan Osman Zabun, tüm süreçleri şöyle analiz etti:

“En önemli görevim bu noktadan itibaren AK Parti’nin tüm teşkilatlarını 30 Mart’a hazırlamaktı. Bunun için elimizden gelen tüm gayretleri gösterdik. İl Genel Meclis seçiminde 1’inci parti olduk. Oylarımızı artırdık. 6 İlçe ve 5 Kasaba Belediyesi kazandık.

HABER: AKDENİZ GAZETESİ

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

savlu

12 Nisan 2014 Cumartesi 20:40

sayın zabun gerçek hata varsa oda sizlersiniz artık yeter kardeş kerdeşi bir birine düşürdünüz yeter artık kirli ellerinizi savdan çekin artık savda okadar yolsuzluk varken niçin bidefada olsa müfettiş göndermediniz buhalk bukadar salak degil bilmeyecek saıyn editör sizde taraflı davranmayı bırakın artık parası olana kanun var olmayana yok ha batsın sizin adaletiniz bide dersiniz söz milletin diye bide gelipde savda ağlarsınız sizler busunuz sayın 32 bomba bunuda yayınla hadi haklıya haklı haksıza haksız demesini bilin artık açık adersimi bırakam ister seniz belli olmaz banada bir özel ekib gönderirsiniz hepinize saygılar

başarısızlık var

11 Nisan 2014 Cuma 21:06

Başarısız olanlar hala konuşmasın. Ispartanın aday suat hoca idi. halk suat hoca dedi. suat hoca demeyenler ise çıkar gruplarıydı. bunu biliyoruz. suat hoca adam gibi adam.

vatandaş

11 Nisan 2014 Cuma 20:36

arkadaşlar birine sormuşlar nerelisin CEVAP:evlenmedimki.suat hoca şarkikarağaçtan evlidir .ve AKPiçin çalışıyor çalışmakta şahidi çok vicdanı olan allahtan korkan bunu iftirayı atamaz eğer eminse adamsa suat hocaya yüzüne sorar mahalle karıları gibi konuşmaz .bu seçime giren arkadaşlar ıspartayı çantada keklik gördüler suat hocayya bir ne çaya davet ettiler nede çaya gittiler adam itildiği yere kazınmadığı yere kendini zorla kabulmü ettircekti ıspartada bulunan konutlardan %85 iniden ziyaret etmiştir çayını içmiştir. hoca paşa ,paşa ıspartalı sizin görüşlerinize saygılıyım ama çok yanlışları doğru diye inandırılmışsınız tekrar gözden geçiriniz .sait dilek eski akp vekili nereli ama adam ısparta için bişeyler yaptı yerliler ne yaptı .örneğin benim bir işim oldu yerli vekilleri aradım yüzüme bile bakmadılar ama sait dilek bir telefonla git seni bekliyorlar dedi ve inanamadım bu adam ıspartalı değil ıspartadan da evli değil takdir sizlerin ve bizlerin

AK PARTİLİ KIZ

11 Nisan 2014 Cuma 13:32

SAYIN ZABUN LAF OLSUN DİYE KONUŞMA ARTIK.EKİBİN VE SEN İSTİFA EDİN VE GİDİN.BAŞARISIZ Bİ YÖNETİM İSTEMİYORUZ.

Yorumcu

11 Nisan 2014 Cuma 10:43

Sn Editör dün Burdur AKP teşkilatı örneği verdim. Adam gibi hepsi istifa etti. Yeni jenerasyonların önünü açtılar. Bi Ispartalı olarak çok beğendim.Sıra bizimkilerde. neden yazımı yayınlamıyon. Terbiyesiz bi şey mi? söyledim. Hakaret mi ettim. Arkadaşlar şimdiye kadar bu işi götürdü .Teşekkür ediyoruz.Bu da benim görüşüm.

SUAT HOCA HEP KAYBEDİYOR

11 Nisan 2014 Cuma 10:11

SUAT HOCA DEVAMLI ADAY ADAYI.AMA OLMUYOR NEDEN???.ISPARTALI İTHAL ADAY İSTEMİYOR.SUAT HOCA ISPARTALI DEĞİL. ISPARTALI İTHAL ADAY İS-TE-Mİ-YOR. AYRICA DUYUMLAR AK PARTİYE GERÇEKTEN ÇALIŞMADIĞI YÖNÜNDE..DOĞRUMU BİLEMEYİZ!!!!ARAŞTIRILSIN!!!

MİSAFİR

11 Nisan 2014 Cuma 10:03

HEAL OLSUN SAN ZABUN. BİR VATANDAŞ OLARAK ÇALIŞMALARINI TAKİP EDİYORUM. AK PARTİNİN OYLARI OCAK AYINDA YERLERDE SÜRÜNÜYORDU ISPARTADA KİMSE KUSURA BAKMASIN DOĞRU BU. KİME SORSAM UZAKTAŞ ALAMAZ YUSUF ZİYA KESİN ALIR DİYORDU. . SEÇİME 3 GÜN KALA HERKEZ AK PARTİ BELEDİYEYİ ALABİLİR DEMEYE BAŞLADI.HELAL OLSUN ZABUN SANA YÜZDE 40 VE YÜZDE 45.5 OY ALDIRDIN ISPARTAYA. HELAL OLSUN SANA

vatandaş

10 Nisan 2014 Perşembe 16:50

kardeş senin oyuna kim neyapsın SİZ HALA DAHA ONA BUNA ÇAMUR ATMAYI BIRAKMADINIZ ADAM KOÇLAR GİBİ ALDI GİTTİ, SİZİN KURUMLARA YERLEŞTİRDİĞİNİZ MÜDÜRLER BİLE OY VERMEDİ SANA İSİM İSİM YAZAYIM İSTERSEN AMA ONLARA SOR BİR NUMARALI AKP LİLER VAY ANASINA SİZ BU OYLARI FAKİR FUKARADAN ALDINIZ MÜTAİTLERDEN DEĞİL BMV ,MERCEDESİ ,AUDİSİ OLANDAN DEĞİL AMA BAŞTA VEKİLLER SÜREYYA BİLGİÇ RECEP ÖZEL OSMAN ZABUN NURİYİDE YEDİNİZ ISPARTALI ŞUNU DEDİ ANLAMAK İSTEMİYORSUNUZ AMA GERÇEK ŞU BEN VEKİLLERİN DAYATTIĞI ADAYIDA VEKİLLERİDE İL BAŞKANINIDA TANIMIYORUM..........!BUNDAN DAHA GÜZELBİ CEVAP VARMI BİZLER KAPI KAPI DOLAŞIRKEN SİZLER ÖĞRETMEN EVİNDE YEMEKTE ,MANGAL EVİNDE YEMEKTE VESAYİR HELE ŞUNU SORAYIM SUAT HOCAYA NEDEN VERİLMEDİ VEYA VERİLMEDİ NEDEN HOCA ZİYARET EDİLİP DESTEK İSTENMEDİ .TABİ ONUN AYAĞINA GİDİLİRMİ SİZLER KENDİNİZİ BEĞENMİŞ BİRER HİÇSİNİZ PARTİYİ YEDİNİZ UTANMADAN BİR OYU YEDİRTMEZMİŞ HAHAHAHA SENDİKA BİLE OY VERMEDİ KİMSE VEKİLLERİ İSTEMİYOR ONLAR SUAT HOCANIN OLMASINI BEKLERKEN

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR