26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

Şallıdan terletecek sorular

Şallıdan terletecek sorular

Siyaset

AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Kadir Şallı, Davraz Kayak Merkezi’nde futbolcu kamp merkezlerine  olan ilginin geçen yıllara göre düşmesi ve Isparta’ya inen İran uçağı yolcularının  Isparta’ya getirilmeyişinin nedenlerini sordu.  Davraz’la ilgili soru Süper Lig Temsilcisi  Beşiktaş’ın Davraz’da kamp yapılabildiğine ilişkin bilgi sahibi olmadığını  ortaya koydu

İl Genel Meclisi’nin dünkü toplantısında Ak Partili Meclis Üyesi Kadir Şallı’dan, iki önemli konuda soru önergesi verildi. Şallı ilk olarak İran uçakları konusunu gündeme taşıdı.

İRANLI YOLCULAR NEDEN

ISPARTA’YA GETİRİLMİYOR?

Türk Hava Yolları’nın İstanbul seferlerini iptal etmesinin ardından  bir süredir  kullanılmayan Süleyman Demirel Havalimanı’na, Antalya Havalimanı’na inişi yasak olan İran  uçaklarının indiğini anımsatan Şallı, “ 31 Mayıs’tan bu yana haftada iki sefer olarak düzenlenen ve ekim ayı sonuna kadar sürmesi beklenen seferlerde yüzlerce İranlı turist havalimanımıza iner inmez  apar topar araçlara bindirilerek Antalya’ya götürülmektedir” dedi.  Şallı, “İranlı yolcuların Isparta’ya getirilerek turizm değerlerimizi tanımaları için bir çalışma yapılmakta mıdır? Tur operatörleriyle bağlantıya geçilerek hiç olmazsa bu yolcuların bir gün boyunca Isparta’da kalmaları sağlanamaz mı? Sayın Valimizin gündeme getirdiği İnanç Turizmi kapsamında Mekke Medine Kudüs Isparta projesinde İranlı turistler bu model içinde değerlendirilebilir mi?” sorularını yöneltti. 

STAD IŞIKLANDIRILDI

TURNUVA İÇİN NE YAPILDI?

Şallı’nın  gündemindeki diğer bir konu, Davraz  kamp merkezine olan ilginin bu sezon geçen yıllara oranla  az olmasıydı. Şallı, “Akdeniz’in incisi Davraz Kayak Merkezi yaz aylarında uygun iklim koşulları nedeniyle  bir süredir sporcu kamp merkezi olarak kullanılmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda Trabzonspor başta olmak üzere, Süper Lig ve Bank Asya  takımları, ayrıca Rusya ve Azerbaycan’dan futbol kulüplerinin Davraz’ı tercih etmesi  hepimizi mutlu etmişti. Bizler de bu olumlu gelişmelere katkı sağlamak adına  Davraz’da yer alan iki adet antrenman sahasına iki adet daha ekleyerek, aynı anda çok sayıda takımın  antrenman yapmasının yolunu açmıştık. Hatta turnuva yapılması için şehir stadının ışıklandırılması için  büyük gayret gösterdik ve stadyum ışıklandırıldı. Ancak bu sezon için edindiğimiz bilgiler geçen seneye göre daha az takımın Davraz’ı tercih ettiği yönündedir. Hatta  Trabzonspor’un Davraz Kampından vazgeçerek kamp programını yurtdışına aldığını öğrenmiş bulunmaktayız” dedi. Şallı bu açıklamasının ardından ilgili kurum yöneticileri tarafından cevaplanmak üzere şu soruları yöneltti:

“Davraz yaz kamplarına futbol takımlarının ilgisinin az olmasının sebepleri nelerdir? Acaba mali sorunlar nedeniyle mi (konaklama fiyatlarının yüksek olması) kulüpler Davraz’ı tercih etmemektedir?  Kamp döneminde  takımlar için hazırlık maçı yapmak çok önemlidir. Davraz’ı tercih eden takımlar hazırlık maçı yapabilecek takım bulabilmekte midir? Kulüplerin kamp sorumlusu yöneticilerine Davraz’ın tanıtımı yapılmakta mıdır?  Yöneticilere, teknik adamlara giden davet var mıdır? Işıklandırılan şehir stadında bu yıl için bir turnuva düzenlenmesi planlanmakta mıdır?”

ARTAN’DAN İÇİMİZİ

ACITAN AÇIKLAMA 

Bu sorulara İl Genel Meclisi Başkanı Osman Zabun ‘Gerçekten terletecek sorular’ şeklinde yorum yaptı. Şallı’nın bu soruları sonrası MHP’li Mustafa Artan, üzüntü veren bir bilgiyi paylaştı. Beşiktaş taraftarı olması dolayısıyla bir yöneticiyi aradığını kaydeden Artan, “Beşiktaş’ın mali açıdan zor durumda olduğunu bilerek,  Davraz’ın kamp açısından daha ekonomik olduğunu, Isparta’da hazırlık maçı yapabilecek ışıklı stadyum olduğunu kendilerine ilettim. Bana, Davraz’la ilgili bunları bilmediklerini belirterek, ‘Niye anlatmıyorsunuz?’  dediler.  Şu anda kamp programını yaptıklarını gelecek dönem için düşüneceklerini ilettiler. İşte sıkıntı burada.  Resmi kurumlardaki arkadaşlarla olmuyor bu işler. O nedenle iyi bir hazırlık yapıp tüm spor kulüplerine Davraz’ı anlatalım.  Davraz, 1 saatlik mesafede üç farklı rakımda antrenman yapılabilen bir yer olma özelliğine  sahip burası. Bunları anlatmak gerekiyor” dedi.         

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR