28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,705 TL
  • 5,507 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

Meral Akşener yeni parti kuruyor...

MHP Kurultay süresinin zora girmesiyle muhalifler yeni bir yol haritası üzerinde çalışmaya başladı.

Siyaset
MHP'den en son haberleri Milliyet gazetesi yazarı Önder Yılmaz bugünkü köşesinden yazdı.

"MHP'li muhalifler geleceklerini planlıyor. 5. parti yolda" başlıklı yazısında Önder Yılmaz, Meral Akşener'in yeni bir kongre için imza toplamaya başladığını yazdı. Öte yandan Akşener yeni parti için de kolları sıvadı. Akşener'in parti için düşündüğü isim ise 'Milliyetçi Demokrat Parti.'

GÖZLER MERAL AKŞENER'E ÇEVRİLDİ

Önder Yılmaz'ın yazısının detayları şöyle:

"MHP'deki olağanüstü kongre sürecinin zora girmesiyle birlikte muhalifler gelecek için nasıl bir yol izleyeceklerinin planlamalarını yapıyor. Bu aşamada gözler, sokaklardaki siyasi rüzgarı arkasına alan Meral Akşener'e çevrildi.

Kulislerde Akşener'in MHP içindeki mücadelesini sonuna kadar sürdüreceği, hatta yeni bir kongre için imza toplamaya başladığı konuşulurken, eş zamanlı olarak 5. parti hazırlıklarına da hız verildiği öğrenildi. Muhalif kanada geçen bazı milletvekillerinin de katılımıyla TBMM'de temsil edilecek yeni partinin adının, "Milliyetçi Demokrat Parti" olabileceği öne sürülüyor.

Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, YSK ve Çankaya ilçe Seçim Kurulu'nun verdiği kararların ardından MHP'deki kongre süreci askıya alınırken, muhalifler yol haritalarını gözden geçiriyor.

Koray Aydın'ın başka bir partide siyasi mücadele vermesi beklenmiyor. Genel merkezin olası disiplin hamlesiyle kulvar dışında kalmazsa mücadelesini yine MHP içinde sürdü. Genel başkan adaylığı için ismi geçen Sait Gönen, Suat Başaran ve Süleyman Servet Sazak'ın da benzer bir yol izleyeceği ifade ediliyor. 

AKŞENER YARIŞAMAZ

Kulislerde en çok konuşulan ise Meral Akşener'in ne yapacağı. Akşener'in MHP içinde kalarak mücadele etmesi gelinen aşamada oldukça zor gözüküyor. Kongrenin yargı kararlarının zamanlaması hesaplandığında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin işaret ettiği 18 Mart 2018'e kalması halinde Akşener'in aday olması dahi mümkün gözükmüyor.  Olası bir disiplin işlemiyle partiyle ilişkisinin kesilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Kongreyi zorlayacak Akşener ise kısa süre içinde olağanüstü kongrenin toplanması için parti içinde kalarak sonuna kadar mücadele etme kararlılığını gösteriyor. Yargı kararlarının en kısa sürede sonuçlanmasını bekleyen Akşener kanadında, yeni bir kongre girişiminin hazırlığı yapıldığı da iddia ediliyor.  Akşener'in kanadında delegelerden olağanüstü kongre toplanması için imza toplanmaya başlandığı öne sürülüyor.

5. PARTİ HAZIRLIĞI

Muhalif kanadın dominant ismi Akşener'in sokakta yakaladığı siyasi rüzgarı da değerlendirmek istediği dile getiriliyor. Ağırlığı MHP kökenli isimlerle merkez sağda yeni bir oluşuma hazırlandığı iddia edilen Akşener'in 5. partiyi son hamle olarak ajandasında tuttuğu vurgulanıyor. 

Akşener'in partisinin adı bile kulislerde konuşuluyor. Yeni partinin, "Milliyetçi Demokrat Parti" veya MHP'nin kapatıldığı darbe döneminde kurulmuş bulunan Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) olacağı öne sürülüyor. 

TBMM'de temsil Akşener'in muhalif kanatta yer alan MHP'li bazı milletvekillerini de yanına alarak TBMM'de temsil olanağını yakalayacağı vurgulanıyor.

Akşener'in Ak Parti içinden transfer çalışmalarıyla da Meclis'te 20 milletvekiline ulaşarak grup kurmayı düşündüğü de ifade ediliyor. Muhalif konumdaki Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Balıkesir Milletvekili ismail Ok, İsparta Milletvekili Nuri Okutan, Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, İzmir Milletvekili Oktay Vural'dan hangisinin yeni parti sürecinde dahil olacağı, Ak Parti içinde kimlerin gelebileceği ise kulislerde "isim toto" oynanarak gündeme getiriliyor.

Kulislerde Akşener kanadında yeni parti için tüzük çalışmalarının da sessiz sedasız yürütüldüğü ifade ediliyor. (internethaber)

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Allahın adamı

15 Mart 2017 Çarşamba 17:15

Burayi takip eden ne fetocu varmis :)

muzo

13 Şubat 2017 Pazartesi 20:32

Partinin adı F.G.P olsun..

ISPARTALI ÜLKÜCÜ

08 Ocak 2017 Pazar 21:56

Haydi Meral ana... Şimdi size çok ama çok ihtiyaç var.Bey efendinin sizi niçin Milletvekili yapmadığı tüm gerçekleriyle ortaya çıktı.İyiki de çıktı.Hiç olmazsa şimdi Başbakan olacaksınız.İnan buna.Biz şuna yürekden inanıyoruz.Yüce Mevla size bu millete bir ana olmayı nasip edecektir inşallah tüm dualarınız sizinle

Ibrahim sancar

01 Kasım 2016 Salı 17:05

15 temmuzdan sonra isler degisti

kürt börteçine

04 Ocak 2017 Çarşamba 20:25

kürt börteçine: alparslan TÜRKEŞ diyorki:emanet olan davayı kucakladım hiç arkaya bakmadan teredütsüz hiçbir şeye aldırmadan ileriye doğru yürüyorum ğençler beni takip edin herhanği bir sebepten dolayı yere düşersem sancağı alıp daha ileri ğidin bizimle ğelip ğeri dönen dönekleri?

kürt börteçine

04 Ocak 2017 Çarşamba 20:19

ben kürt mhp neden bdp den az miletvekili çıkartı buna taban sebep oldu bahçelinin tutum ve davranışları değil sıralıyalım 1.chp,bdp gibi erdoğan düşmanlığı 2.ocakların sahipsiz bırakılması 3.akp gitsinde kim ğelirse ğelsin.NOT:genel başkan nasıl değişir1.ağır bir hastalık ğeçirmediği sürece2.vefat süz konusu ise4.ğenel başkan seçim istemedikçe seçim olmaz

FU

18 Ekim 2016 Salı 13:37

MHPNİN OYLARI BÖLÜNÜR

Orhan

16 Ekim 2016 Pazar 13:02

B kadının Milliyetçilikle, Ülkücülükle falan alakası yok, Fetö tarafından ortaya atılmış MHP nin içine sızarak tamamen MHP yi teslim alma projesiydi ve Akamete uğrayarak deşifre oldu. "Ben 15 Temmuzdan sonra Başbakanım,Yurtta sulh" neyin söylemiydi bunu kimse anlamadı zannediyor herhalde. Bu zat ve yanındaki bir grup fetöcü 15 Temmuz darbe girişimine destek vermiş en azından zemin hazırlamıştır. Önce bu ihanetinin hesabını versin eğer aklanırsa, eğer bu kadar insan yanılmışsa o zaman pati kursun

Vatandaş

09 Ekim 2016 Pazar 15:48

Kuracakları parti %1 barajını bile geçemez.

uşak

05 Ekim 2016 Çarşamba 00:13

feto nun yeni partsi cıktı desene

Gider Vurmaz

01 Kasım 2016 Salı 17:19

AKP'de FETO'nun partisiydi degil mi? bu siyasilerden millete hayir gelmez, insanimizi egitmeden kendimizi degistirmeden burnumuz surtulmeye mahkum, sonra da, gelen vurdu, vurdu vurdu, turkusu soyleriz.

y

04 Ekim 2016 Salı 16:52

hayırlı olsun... hdp.nin barajı geçtiği ülkede bu kadın da barajı geçer. ben oy vermem o ayrı ama her şey ortada.. bahçeli barajı geçemez, hdp.nin de sıkıntı artık bundan sonra..

Gungor mahmut

07 Ağustos 2016 Pazar 13:23

Mhp içinde saygı ve sevgi oluyorlardı. Ülkücü camiaya asla nü kişilere itibar etmez, mhp partisinden ayrılan sanmasın mhp parçaların oy alırız asla.yuzde 1 oy ancak alırlar aynı BBP gibi 25 yılda bu kadar oy aldıkları gibi. Milliyetçi ülkücülerin. Partisi. Mhp dır.

ahmet

04 Temmuz 2016 Pazartesi 09:40

yüzde 5 bile oy alamaz,kepaze olup yok olacaklar.

cem

03 Temmuz 2016 Pazar 15:49

bu yeni parti hayırlı ossun umarım.isa beyinde il başkanı olmasını isteyoz.

yeni partinin adı MERKEZ PARTİ

03 Temmuz 2016 Pazar 01:14

Herkes kendi grubuna geçip koalisyon protokolü imzalanacak. AKP den üye kabül edilmeyecek. AKPli eski üyesi tesbit edilen koalisyon ortağının yönetimdeki etkinliği azaltılacak yada ortaklığı sona erdirilecek. dolayısıyla yeni oluşuma aktif AKPli kimse giremeyecek. AKP ya kabine dışı olarak muhalefete düşecek yada meclis dışı kalması için uğraşılacak.

ahmet

04 Temmuz 2016 Pazartesi 09:39

ac tavuk kendini bugday anbarinda sanarmis,siz kimsinizde Ak partiyle kendinizi kiyasliyorsunuz kuklalar.Ak parti muhalefete düsecekmis peki siz kiminle koolisyon kuracaksiniz pkk ilemi yavsaklar.

+32

02 Temmuz 2016 Cumartesi 17:12

ASPARAGOS HABER YANLIŞ BİLGİ

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR