visitor analyticsvisitor analytics
27 Temmuz 2017 Perşembe 11:32

MERAL AKŞENER YENİ PARTİ KURUYOR...

Meral Akşener yeni parti kuruyor...
02 Temmuz 2016 Cumartesi 14:33

MHP Kurultay süresinin zora girmesiyle muhalifler yeni bir yol haritası üzerinde çalışmaya başladı.

MHP'den en son haberleri Milliyet gazetesi yazarı Önder Yılmaz bugünkü köşesinden yazdı.

"MHP'li muhalifler geleceklerini planlıyor. 5. parti yolda" başlıklı yazısında Önder Yılmaz, Meral Akşener'in yeni bir kongre için imza toplamaya başladığını yazdı. Öte yandan Akşener yeni parti için de kolları sıvadı. Akşener'in parti için düşündüğü isim ise 'Milliyetçi Demokrat Parti.'

GÖZLER MERAL AKŞENER'E ÇEVRİLDİ

Önder Yılmaz'ın yazısının detayları şöyle:

"MHP'deki olağanüstü kongre sürecinin zora girmesiyle birlikte muhalifler gelecek için nasıl bir yol izleyeceklerinin planlamalarını yapıyor. Bu aşamada gözler, sokaklardaki siyasi rüzgarı arkasına alan Meral Akşener'e çevrildi.

Kulislerde Akşener'in MHP içindeki mücadelesini sonuna kadar sürdüreceği, hatta yeni bir kongre için imza toplamaya başladığı konuşulurken, eş zamanlı olarak 5. parti hazırlıklarına da hız verildiği öğrenildi. Muhalif kanada geçen bazı milletvekillerinin de katılımıyla TBMM'de temsil edilecek yeni partinin adının, "Milliyetçi Demokrat Parti" olabileceği öne sürülüyor.

Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, YSK ve Çankaya ilçe Seçim Kurulu'nun verdiği kararların ardından MHP'deki kongre süreci askıya alınırken, muhalifler yol haritalarını gözden geçiriyor.

Koray Aydın'ın başka bir partide siyasi mücadele vermesi beklenmiyor. Genel merkezin olası disiplin hamlesiyle kulvar dışında kalmazsa mücadelesini yine MHP içinde sürdü. Genel başkan adaylığı için ismi geçen Sait Gönen, Suat Başaran ve Süleyman Servet Sazak'ın da benzer bir yol izleyeceği ifade ediliyor. 

AKŞENER YARIŞAMAZ

Kulislerde en çok konuşulan ise Meral Akşener'in ne yapacağı. Akşener'in MHP içinde kalarak mücadele etmesi gelinen aşamada oldukça zor gözüküyor. Kongrenin yargı kararlarının zamanlaması hesaplandığında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin işaret ettiği 18 Mart 2018'e kalması halinde Akşener'in aday olması dahi mümkün gözükmüyor.  Olası bir disiplin işlemiyle partiyle ilişkisinin kesilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Kongreyi zorlayacak Akşener ise kısa süre içinde olağanüstü kongrenin toplanması için parti içinde kalarak sonuna kadar mücadele etme kararlılığını gösteriyor. Yargı kararlarının en kısa sürede sonuçlanmasını bekleyen Akşener kanadında, yeni bir kongre girişiminin hazırlığı yapıldığı da iddia ediliyor.  Akşener'in kanadında delegelerden olağanüstü kongre toplanması için imza toplanmaya başlandığı öne sürülüyor.

5. PARTİ HAZIRLIĞI

Muhalif kanadın dominant ismi Akşener'in sokakta yakaladığı siyasi rüzgarı da değerlendirmek istediği dile getiriliyor. Ağırlığı MHP kökenli isimlerle merkez sağda yeni bir oluşuma hazırlandığı iddia edilen Akşener'in 5. partiyi son hamle olarak ajandasında tuttuğu vurgulanıyor. 

Akşener'in partisinin adı bile kulislerde konuşuluyor. Yeni partinin, "Milliyetçi Demokrat Parti" veya MHP'nin kapatıldığı darbe döneminde kurulmuş bulunan Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) olacağı öne sürülüyor. 

TBMM'de temsil Akşener'in muhalif kanatta yer alan MHP'li bazı milletvekillerini de yanına alarak TBMM'de temsil olanağını yakalayacağı vurgulanıyor.

Akşener'in Ak Parti içinden transfer çalışmalarıyla da Meclis'te 20 milletvekiline ulaşarak grup kurmayı düşündüğü de ifade ediliyor. Muhalif konumdaki Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Balıkesir Milletvekili ismail Ok, İsparta Milletvekili Nuri Okutan, Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, İzmir Milletvekili Oktay Vural'dan hangisinin yeni parti sürecinde dahil olacağı, Ak Parti içinde kimlerin gelebileceği ise kulislerde "isim toto" oynanarak gündeme getiriliyor.

Kulislerde Akşener kanadında yeni parti için tüzük çalışmalarının da sessiz sedasız yürütüldüğü ifade ediliyor. (internethaber)

Allahın adamı
15 Mart 2017 Çarşamba 17:15

Burayi takip eden ne fetocu varmis :)

1 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

muzo
13 Şubat 2017 Pazartesi 20:32

Partinin adı F.G.P olsun..

9 Beğendim
11 Beğenmedim
 
Yanıtla

Sakın geç kalma

ISPARTALI ÜLKÜCÜ
08 Ocak 2017 Pazar 21:56

Haydi Meral ana... Şimdi size çok ama çok ihtiyaç var.Bey efendinin sizi niçin Milletvekili yapmadığı tüm gerçekleriyle ortaya çıktı.İyiki de çıktı.Hiç olmazsa şimdi Başbakan olacaksınız.İnan buna.Biz şuna yürekden inanıyoruz.Yüce Mevla size bu millete bir ana olmayı nasip edecektir inşallah tüm dualarınız sizinle

17 Beğendim
14 Beğenmedim
 
Yanıtla

Ibrahim sancar
01 Kasım 2016 Salı 17:05

15 temmuzdan sonra isler degisti

8 Beğendim
15 Beğenmedim
 
Yanıtla

DU

FU
18 Ekim 2016 Salı 13:37

MHPNİN OYLARI BÖLÜNÜR

10 Beğendim
14 Beğenmedim
 
Yanıtla

Sonun Başlangıcı

Orhan
16 Ekim 2016 Pazar 13:02

B kadının Milliyetçilikle, Ülkücülükle falan alakası yok, Fetö tarafından ortaya atılmış MHP nin içine sızarak tamamen MHP yi teslim alma projesiydi ve Akamete uğrayarak deşifre oldu. "Ben 15 Temmuzdan sonra Başbakanım,Yurtta sulh" neyin söylemiydi bunu kimse anlamadı zannediyor herhalde. Bu zat ve yanındaki bir grup fetöcü 15 Temmuz darbe girişimine destek vermiş en azından zemin hazırlamıştır. Önce bu ihanetinin hesabını versin eğer aklanırsa, eğer bu kadar insan yanılmışsa o zaman pati kursun

22 Beğendim
33 Beğenmedim
 
Yanıtla

Baraj

Vatandaş
09 Ekim 2016 Pazar 15:48

Kuracakları parti %1 barajını bile geçemez.

23 Beğendim
31 Beğenmedim
 
Yanıtla

abd liler

uşak
05 Ekim 2016 Çarşamba 00:13

feto nun yeni partsi cıktı desene

26 Beğendim
35 Beğenmedim
 
Yanıtla

x

y
04 Ekim 2016 Salı 16:52

hayırlı olsun... hdp.nin barajı geçtiği ülkede bu kadın da barajı geçer. ben oy vermem o ayrı ama her şey ortada.. bahçeli barajı geçemez, hdp.nin de sıkıntı artık bundan sonra..

8 Beğendim
20 Beğenmedim
 
Yanıtla

Hüsrana uğraşlar.

Gungor mahmut
07 Ağustos 2016 Pazar 13:23

Mhp içinde saygı ve sevgi oluyorlardı. Ülkücü camiaya asla nü kişilere itibar etmez, mhp partisinden ayrılan sanmasın mhp parçaların oy alırız asla.yuzde 1 oy ancak alırlar aynı BBP gibi 25 yılda bu kadar oy aldıkları gibi. Milliyetçi ülkücülerin. Partisi. Mhp dır.

12 Beğendim
23 Beğenmedim
 
Yanıtla

****

ahmet
04 Temmuz 2016 Pazartesi 09:40

yüzde 5 bile oy alamaz,kepaze olup yok olacaklar.

18 Beğendim
30 Beğenmedim
 
Yanıtla

hayılrı olsun

cem
03 Temmuz 2016 Pazar 15:49

bu yeni parti hayırlı ossun umarım.isa beyinde il başkanı olmasını isteyoz.

15 Beğendim
17 Beğenmedim
 
Yanıtla

seçim ittifakı için aday olunacak ve seçimden sonra birden fazla grup kurulacak.

yeni partinin adı MERKEZ PARTİ
03 Temmuz 2016 Pazar 01:14

Herkes kendi grubuna geçip koalisyon protokolü imzalanacak. AKP den üye kabül edilmeyecek. AKPli eski üyesi tesbit edilen koalisyon ortağının yönetimdeki etkinliği azaltılacak yada ortaklığı sona erdirilecek. dolayısıyla yeni oluşuma aktif AKPli kimse giremeyecek. AKP ya kabine dışı olarak muhalefete düşecek yada meclis dışı kalması için uğraşılacak.

12 Beğendim
9 Beğenmedim
 
Yanıtla

ASPARAGOS

+32
02 Temmuz 2016 Cumartesi 17:12

ASPARAGOS HABER YANLIŞ BİLGİ

9 Beğendim
13 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Sitemiz yapılan yorumlardan sorumlu tutulamaz.

DİĞER HABERLER

ISPARTA'MIZIN KIYMETİNİ BİLMELİ VE ŞÜKRETMELİYİZ

ISPARTA'MIZIN KIYMETİNİ BİLMELİ VE ŞÜKRETMELİYİZ

ISPARTA'MIZIN KIYMETİNİ BİLMELİ VE ŞÜKRETMELİYİZ

AK PARTİ İL BAŞKANI ZABUN'DAN RAMAZAN BAYRAMI ÇIKARTMASI

AK PARTİ İL BAŞKANI ZABUN'DAN RAMAZAN BAYRAMI ÇIKARTMASI

AK PARTİ İL BAŞKANI ZABUN'DAN RAMAZAN BAYRAMI ÇIKARTMASI

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ: KARDEŞLİĞİMİZ SONSUZA KADAR SÜRSÜN

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ: KARDEŞLİĞİMİZ SONSUZA KADAR SÜRSÜN

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ: KARDEŞLİĞİMİZ SONSUZA KADAR SÜRSÜN

KAHRAMAN ÖZEL HAREKATIMIZI KUTLUYORUM

KAHRAMAN ÖZEL HAREKATIMIZI KUTLUYORUM

KAHRAMAN ÖZEL HAREKATIMIZI KUTLUYORUM

KADIN KOLLARI BAŞKANI DEDİĞİN ZÜBEYDE TURHAN GİBİ OLMALI!

KADIN KOLLARI BAŞKANI DEDİĞİN ZÜBEYDE TURHAN GİBİ OLMALI!

KADIN KOLLARI BAŞKANI DEDİĞİN ZÜBEYDE TURHAN GİBİ OLMALI!

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ İFTARA KATILIP ANKARA'YA GERİ DÖNDÜ

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ İFTARA KATILIP ANKARA'YA GERİ DÖNDÜ

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ İFTARA KATILIP ANKARA'YA GERİ DÖNDÜ

ÇOK OKUNANLAR

ÖNE ÇIKANLAR

SONRAKİ HABER

Yola çıktık,  geri dönmek olmaz

Yola çıktık, geri dönmek olmaz