20 Eylül 2017 Çarşamba

  • 3,471 TL
  • 4,167 TL
  • 146,72 TL
  • 105.324
ISPARTA 28°
DAVULLU ZURNALI OKUL BAŞLANGICI

DAVULLU ZURNALI OKUL BAŞLANGICI

ISPARTA'DA NARKO-METRUK UYGULAMASI

ISPARTA'DA NARKO-METRUK UYGULAMASI

ISPARTA'DA 1EVE BASKIN 1 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 1EVE BASKIN 1 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA  FETÖ'DAN 6 YIL 3 AY HAPİS CEZASI ALDI

ISPARTA'DA FETÖ'DAN 6 YIL 3 AY HAPİS CEZASI ALDI

İŞTE O GÖRÜNTÜLER...

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bugün bir takım açılışları gerçekleştirmek için Isparta'ya geldi.

Siyaset
 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Bu millet hizmete susamış. Biz millete ne kadar hizmet yapsak azdır" dedi.

 

Bakan Eroğlu, Süleyman Demirel Kongre Merkezi'nde düzenlenen 32 tesisin açılış ve temel atma törenine katıldı. Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, "Güller Diyarı" Isparta'da bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu kaydetti.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Isparta'ya karşı bir gönül bağının olduğunu belirten Eroğlu, Ispartalılara Başbakan Erdoğan'ın selamını getirdiğini bildirdi. Isparta'nın her şeyin en güzeline layık olduğunu dile getiren Eroğlu, değeri 60 milyon lira olan yatırımların temel atma ve açılışını gerçekleştireceklerini kaydetti.

 

Bakanlık olarak Türkiye'de önemli projelerin altına imza attıklarını vurgulayan Eroğlu, "Bizim destan yazmamız lazım. Biz büyük bir milletiz. Bizim her şeyimizle güçlü olmamız gerekir" dedi.

 

Türkiye'ye son 10 yıl içinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Eroğlu, 10 yıl önce pul değerindeki Türk lirasının, bugün değer kazandığını, IMF'ye olan borcun büyük bir kısmının ödendiğini, hatta Türkiye'nin IMF'ye borç verir hale geldiğini belirtti.

 

Türkiye'nin 2023 hedefleri arasında ekonomisi en büyük ilk 10 ülke arasına girme hedefinin yer aldığını anlatan Eroğlu, bu hedefi gerçekleştirmek için gece gündüz çalıştıklarını bildirdi.

 

Türkiye'nin her bir köşesinde yatırım yapıldığını, sadece Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın 4 binden fazla şantiyesinin bulunduğunu söyleyen Eroğlu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak zamanla yarıştıklarını, yatırımların temelini atarken, açılış tarihlerini de belirlediklerini bildirdi.

 

Bakanlık olarak ülke genelinde bin 215 tesis açtıklarını, bunlardan 232'sini barajların oluşturduğunu belirten Eroğlu, "Bu millet hizmete susamış. Biz millete ne kadar hizmet yapsak azdır. Bizim coğrafyamız stratejik bir bölgeye sahip. Hayatta kalmanın tek yolu güçlü olmaktır. O bakımdan Türkiye olarak güçlü olmaya hazırız" diye konuştu.

 

Bakan Eroğlu, konuşmasının ardından temeli atılacak 17 tesisin müteahhidini sahneye çağırarak, projelerin tamamlanma tarihleri ile pazarlık yaptı. Müteahhitlerden söz verildiği tarihlerde projelerini tamamlamalarını isteyen Eroğlu, projesini söz verdiği tarihte tamamlamayan firmalara günlük 50 lira para cezası verileceği yönünde espri yaptı.

 

Eroğlu, sahne önüne konulan butona basarak, yapımı tamamlanan 15 tesisin açılışını yaptı, 17 tesisin de temelini attı.

 

Bakan Eroğlu, kongre merkezinin önünde de çam fidanı dikti, salondaki kadınlara 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla gül hediye etti.

 
 
 
 
 
ISPARTA BUGÜN BAKAN AĞIRLADI. BAKANIN PROGRAMINDAN ANLIK GÖRÜNTÜLER YİNE İLK KEZ ISPARTANIN ANLIK TEK HABER SİTESİ BOMBA32  DE...
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR