21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,552 TL
  • 5,343 TL
  • 187,86 TL
  • 102.896
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

ISPARTA DÜNYADA ENDER BULUNAN ÖZELLİKLERE SAHİP

ISPARTA DÜNYADA ENDER BULUNAN ÖZELLİKLERE SAHİP

Siyaset

TBMM’de devam eden Plan Bütçe Komisyonundaki çalışmaları nedeniyle Davraz Turizm çalıştayına katılamayan Ak Parti Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç gönderdiği mesajda “Isparta turizmde çok önemli potansiyellere sahip. Bünyesinde bir değil birkaç destinasyonu barındıran ender illerimizden birisidir” diyerek Isparta’nın sadece Türkiye 2de değil dünyada ender bulunan özellikleri bir arada bulundurduğuna dikkat çekti. 

 

TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç,Davraz Turizm Çalıştayına gönderdiği mesajda “Sadece Isparta için değil,Türkiye için çok önem taşıyan turizm sektörünü belirli bir alana sıkışmış olmaktan kurtarıp, Türkiye topraklarına yaymamız ve çeşitlendirmemiz gerekiyor.Bugünkü Çalıştay ve Isparta’nın turizm potansiyeli buradan hareketle aslında ülkemiz için bir çıkış yolu olabilir. Turizm anlayışını genel manada kum, güneş turizmine sıkıştırmamalı. Doğa, kültür ve tarım ve benzeri alanları çoğaltmalı ve desteklemeliyiz. Bu ihtiyaç özellikle Rusya kriziyle bir kez daha ortaya çıkmıştır” dedi.

 

Isparta turizmde çok önemli potansiyellere sahip olduğunu belirten Bilgiç mesajda gönderdiği şunlara yer verdi. “Bünyesinde bir değil birkaç destinasyonu barındıran ender illerimizden birisidir. Davraz Kayak Merkezi ilekış sporlarına, gül, lavanta bahçeleri, halısı, sosyal ve kültürel turizme,Barla ve Psidia Antioch’sı ile inanç turizmine, Kızıldağ, Gölcük, Yazılı Kanyonu, Kovada Milli Parkı ve sağlık tesisleriyle, sağlık ve doğa turizmine,Eğirdir Gölü ile yaz turizmine ev sahipliği yapabilecek bir ilimizdir. Bu bahsettiğim değerler sadece Türkiye’de değil dünyada ender bulunabilen özelliklere sahip değerlerdendir. Bu sebeple bu potansiyelin harekete geçirilmesi ve turizm sektörüne aktif olarak katılması gerekmektedir. Bizler de turizme yatırımı aralıksız sürdürmekte ve şartları en iyi hale getirmek içinçaba sarf etmekteyiz. Davraz Kayak Merkezi’nden Barla’ya, Eğirdir’den Kızıldağ’a Psidia Antioch’ya ya kadar yapılan yatırımlar en güzel göstergelerdir. Sektörün önde gelen isimler olan siz değerli arkadaşlarımızınbu potansiyellerin tanıtılması ve aktif olarak değerlendirilmesinde önemli görevleriniz olacaktır. Isparta olarak desteklerinizi beklemek en doğal hakkımız olsa gerek. TBMM Plan Bütçe Komisyonu’ndaki 2017 bütçe görüşmeleri nedeniyle Çalıştaya katılamamanın üzüntüsünü yaşıyorum. Çalıştayın ilimiz ve ülkemize hayırlı getirmesini temenni ederken, Çalıştayın düzenlenmesinde başta Sayım Valim olmak üzere tüm arkadaşlara TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy beye veyönetim kuruluna ve değerli katılımcılara sevgi ve saygılarımı sunarım.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

vedat

20 Kasım 2016 Pazar 01:01

81 ilin içinde ısparta tek bir şeyle meşhurdur. MASKELİ yüzleriyle, kimin kimle ne ilişkisi var anlıyamassın. herkes birbirine sallar herkes birbirine güler. GARİP bir il işte, Cıkarsın herkes maskelerini kimsenin birbirine bakacak yüzü kalmaz. Herkese bol gülmeli MASKELİ balolar

ısparta

19 Kasım 2016 Cumartesi 15:44

bitirdiginiz bir hizmet olacakmı?

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR