28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

Isparta CHPden saldırıya kınama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün partisinin grup toplantısına geldiği sırada yumruklu saldırıya uğradı. Yapılan saldırıya ise CHP Isparta İl Başkanlığı tarafından kınama yayınlandı.

Siyaset

Yapılan açıklamada ise; "8 Nisan Salı günü CHP grup toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçtaroğlu na bir saldırı düzenlenmiştir.Provakatör saldırganın amacı partimizi ve ülkemizi karıştırmaktır.Bizler ülkemiz birlik ve bütünlüğünü sonuna kadar savunacağız.Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz.dedi

İŞTE O SALDIRI 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Meclis'te grup toplantısına girmeden önce yumruklu saldırı gerçekleştirildi.

BDP'LİLERLE EL SIKIŞTIĞI ANDA SALDIRIYA UĞRADI

Kılıçdaroğlu ve beraberindeki parti yetkilileri CHP grup toplantısının bulunduğu salona doğru yürürken BDP grup toplantısından çıkan Sırrı Sakık ve Altan Tan'la aynı koridorda karşılaştı. Kılıçdaroğlu ve Sakık tokalaşarak kısa süre sohbet etti.

SALDIRGAN "VATAN HAİNİ" DİYE BAĞIRDI

Kalabalık partili grubun tezahüratları eşliğinde CHP grup toplantı salonuna ilerleyen Kılıçdaroğlu'na Orhan Övet isimli saldırgan yumruk attı. Orhan Övet saldırı sırasında Kılıçdaroğlu'na 'vatan haini' diye bağırdı.

YÜZÜNÜN SOL TARAFINA 2 YUMRUK DARBESİYüzünün sol tarafına iki yumruk darbesi alan Kılıçdaroğlu'nun partililer tarafından yere düşmesi engellendi. Bu sırada korumaların bir bölümü Kılıçdaroğlu'nu korumaya çalışırken diğer korumalar ise saldırganın üzerine atılarak yere yıktı.

ARBEDE ÇIKTI

Meclis'te görevli polis memurları, korumaların ellerinden tutarak yere yatırdığı saldırganın linç edilmemesi için büyük çaba gösterirken arbede yaşandı.

SALDIRGAN, LİNÇ EDİLMESİN DİYE BDP GRUBUNA ALINDI

Bu sırada BDP'li Sırrı Sakık, Hasip Kaplan ve Altan Tan koruma ve partililere saldırganı Meclis polisine bırakmaları için ikna etmeye çalıştı. Sırrı Sakık ve Hasip Kaplan'ın da araya girmesiyle Meclis'te görevli polis memurları, saldırganı BDP grubunun bulunduğu salona aldı.

Bir süre burada bekletilen saldırgan, milletvekillerinin kullandığı tünelden polis tarafından kaçırıldı.

KILIÇDAROĞLU'NUN ŞİŞEN GÖZALTINA PARA İLE MÜDAHALE

Saldırı sonrası sol gözünün altı şişen Kılıçdaroğlu'na partili arkadaşları 1 TL'lik metal para ile müdahale etti. Yüzündeki şiş olan bölgeye 1 TL bozuk parayı bir süre tutarak yüzündeki şişkinliğin inmesi sağlandı. Kılıçdaroğlu daha önce makam odasına giderken olaydan 10 dakika sonra CHP grubunda kürsüye çıkarak beklenen konuşmasını yaptı.

(Yüzüne darbe alan Kılıçdaroğlu'nun şişmesin ve morarmasın diye gözünün altına para basıldı.)

VEKİLLER "ETTEN DUVAR" ÖRDÜ

Sol gözünün altından darbe aldığı görülen Kılıçdaroğlu, saldırıdan kısa bir süre sonra grup toplantısı için salona girdi. CHP lideri, alkışlar ve sloganlarla grup yerine oturdu. Muharrem İnce, Gürsel Tekin'in aralarında bulunduğu parti yöneticileri grup salonuna girişi sırasında etrafında "etten duvar" oluşturdu.

: SALDIRGAN BİZDEN DEĞİL

Saldırganın BDP'li olduğu iddialarına karşılık BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, ''Saldırgan bizden değil'' dedi. Sakık, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile merhabalaştık. O anda saldırı gerçekleşti. Bizden biri değil." diye konuştu. Durumunun iyi olduğu bildirilen Kılıçdaroğlu, makam odasında bir süre dinlendikten sonra grup konuşmasına çıktı.

KILIÇDAROĞLU'NUN İLK SÖZLERİ

Kılıçdaroğlu'nun saldırı sonrası kürsüdeki ilk sözleri şunlar oldu: "Herkesi sükunete davet ediyorum. Demokrasi yolu engellerle doludur. Bu Cumhuriyet Halk Partisi liderine yapılan ilk saldırı değildir. Rahmetli İnönü'ye de saldırdılar, taşlar atıldı.

Bu ülkeye demokrasiyi ya getireceğiz, ya getireceğiz. Baskılar şiddet bizi engelleyemez. Biz hiç kimsenin önünde diz çökmemiş bir gelenekten geliyoruz. Öyle birisi yumruk atacak, biz geri adım atacağız... Asla geri adım atmayacağız. İnançlarımızdan vazgeçmeyeceğiz."

SALDIRGANIN KİMLİĞİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Meclis'te yumruklu saldırıda bulunan kişinin 1986 Erzurum doğumlu Orhan Övet olduğu belirtildi.

Ankara'nın Altındağ İlçesi'nde oturduğu belirtilen Orhan Övet, gözaltına alınarak ilk olarak Kavaklıdere Polis Karakolu'na ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ispartalı

09 Nisan 2014 Çarşamba 20:04

Dua etsin Allah çarpmamış

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR