21 Haziran 2018 Perşembe

  • 4,738 TL
  • 5,477 TL
  • 192,81 TL
  • 95.133
ISPARTA 21°
ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

ISPARTA'DA ÖLÜ BULUNDU

ISPARTA'DA ÖLÜ BULUNDU

İNAN YALVAÇ ZAFER İNANANLARINDIR

İNAN YALVAÇ ZAFER İNANANLARINDIR

İL BAŞKANINDAN MUHALEFETE YANIT !

AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, çatı aday konusunda 'Başbakan o golü yiyecek' diyen muhalefete 'Siyasi tarihe şöyle bir baksalar 8 defa bacak arasından nasıl gol yediklerini görecekler. Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçiminde de o gölü bir kez daha bacak arasından yiyecekler cevabını verdi.

Siyaset

CHP ve MHP'nin Cumhurbaşkanlığı için açıkladığı çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu ile ilgili Isparta il başkanlarının Başbakan'ı da hedef alan açıklamalarına yanıt gecikmedi. AK Parti İl Başkanı Osman Zabun,  bugün Cumhurbaşkanlığı üzerinden muhalefetin ağzının sulanmasını yadırgamadığını kaydetti. belirten Zabun, "Bunu defalarca dile getirdik ve çok ciddi iki Anayasa değişikliği referandurumuna gittik. Türkiye'de 1961 ve 82 anayasaları kurgulama mantığı itibariyle millet iradesinin yönetime egemen olmasının önüne geçmek için masa başında oluşturulmuş senaryolarla kurgulanmakı üzere barajlarla dolu anayasalardır. Her ne kadar cümleleri arasında hak ve özgürlükten bahsetse de aslında hak ve özgürlüklerin önüne geçmek adına en önemlisi de millet iradesinin önüne geçilmesi maksadıyla ustalıkla yerleştirilen barajlar vardır" dedi.

CUMHURBAŞKANINI HALKIN SEÇMESİNE HAYIR OYU VERMİŞLERDİ

 AK Parti'nin siyaset felsefesiyle biz öncelikle aşılabilecek yasal düzenlemeleri yapmak suretiyle bu taşları temzileme noktasında önemli mesafe katettiklerini aktaran Zabun, " İki defa anayasa referandumu yapmak suretiyle ciddi bir mesafe aldık. Bu referandumlardan biri de bu ülkede artık Cumhurbaşkanı'nın seçiminin kriz olmaktan çıkarılıp millet iradesiyle Cumhurbaşkanı'nın seçilmesinin önünü açtık. Biz bunları gündeme getirirken o gün söz söyleyen muhalefetin, halkın iradesinin Cumhurbaşkanı seçme olgunluğuna

erişmediğini, bu milletin Cumhurbaşkanı seçemeyeceğine dair ifadeleri vardı. Hatta o

 Ana yasa referandumunda bir çoğu hayır oyu vermek suretiyle bu tavırlarını ortaya koymuşlardı. Eğer bugün millet kendi Cumhurbaşkanını kendi seçme inisiyatifini eline aldıysa, bu AK Parti'nin öncülüğünde ve milletin desteğiyle gerçekleşmiştir" diye konuştu.

'AĞIZLARININ SULANMASINI YADIRGAMIYORUM'

 Muhalefetin çatı adayınin kendilerini hiç ilgilendirmediğini belirten Zabun, "Kimi aday ederlerse etsinler. Bu millet kimin arkasından gideceğini kime bu yetkiyi vereceğini bu imkanı kimin sağladığını çok iyi bilmektedir. Hele hele demokrasinin beşiği olan Isparta'da, demokrasi mücadelesi sürerken AK Parti'nin tavrı ortadayken, bugün de demokrasi adına yapılacak tüm girişimlerin önünü tıkamaktan başka marifeti olmayan muhalefetin bugün Cumhurbaşkanlığı üzerinden ağzının sulanmasını aslında yadırgamıyorum, Çünkü bunların tavırlarına alıştık" dedi.

'BACAK ARASINDAN GÖLÜ YİYECEKLER'

Muhalefet il başkanlarının çatı aday konusundaki açıklamarına değinen Zabun, "Şimdi bir arkadaşımız Başbakan tek ayak üzerinde yakalandı demiş, golü yediğini söylemiş. Siyasi tarihe şöyle bir baksalar 8 defa bacak arasından nasıl gol yediklerini görecekler. Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçiminde de o gölü bir kez daha bacak arasından yiyecekler. Bizim aziz milletimizden başka dayanak noktamız yok. Hiç bir vesayet kurumuna yaslanmadık. Bu milletin üzerinde milletin seçmediği demokrasinini kılıcı gibi duran bir cumhurbaşkanının, halk tarafından seçilmesiyle önemli bir mesafe daha kat edilmiş olacaktır. Ispartalı hemşerilerimiz de yine demokrasinin tarafında, yine hak ve özgürlüklerin tarafında yin ekalkınmanın tarafında yer alacaktır. Bu bugünden bellidir" görüşünü iletti.

'ŞENOL, BU DAYATMAYA NE DİYECEK ONU MERAK EDİYORUM'

CHP İl Başkanı Vedat Şenol'un 'Sayın Bilgiç bile oy verecektir ama söyleyemez' ifadelerinin AK Parti'de geçerli olan bir yaklaşım olmadığını kaydeden Zabun, " Daha çatı adayı açıklanır açıklanmaz hem CHP'nin üst düzeyinde milletvekili düzeyinde catı adayı ile ilgili tepkilerin olduğunu cümle alem biliyor. Bu tür yaklaşımlar sadece CHP'de cereyan eder. Sayın Kılıçdaroğlu kimseyel istişare etmeden böyle bir kararın altına imza atmıştır. Sayın Şenol'un geçmişteki açıklamalarını da dikkate alarak bu dayatma karşısında ne diyeceğini

merak ediyorum" açıklamasında bulundu.

'GÖNÜL BAĞI VAR'

 Çatı aday İhsanoğlu'nun, Isparta'nın eniştesi olmasının Ispartalı seçmen üzerinde etkili olup olmayacağı yönündeki soruyu da yanıtlayan Zabun, " Bizim için esas olan gönül bağıdır. Soy bağı değildir. Soy bağı farklı bir konu. Isparatalı hemşerilerimizin gönlünde Sayın Başbakanımızın taht kurduğunu, nasıl bir sevgiyle Başbakanımıza bağlı olduğunu biliyoruz. İnşallah bu seçimde de Sayın Başbakanımız ya da partimizin gösterceği adayın arkasında duracağını hatta daha güçlü duracağını bugünden görüyoruz. Bundan kuşkumuz yok" şeklinde konuştu. 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

gereksiz

20 Haziran 2014 Cuma 10:24

öönce yediğin golü çıkar efendi maç bitti bu kadar ıslanmış kurumuş birini görmedi ısparta siyaseti.partililerinin bile sevip saymadığı il başkanı gerçi atanmış çokta ciddiye almamak lazım

eğitim şart kınamak gerek

20 Haziran 2014 Cuma 09:31

böyle siyaset yapılmaz bacak arası nedemek bunu bir açıklarmısınız.siyasiler bu kadar kendilerini düşük göstermemeliler. üzülerek kınıyorum.

cem

20 Haziran 2014 Cuma 09:02

Sn. başkan burası ISPARTA belli olmaz yerel seçimlerde ıspartada ve ilçelerde halkımız dersi kime vermiştir bi bakın

merkez

20 Haziran 2014 Cuma 04:14

seviyesiz birine yorum yapacağımı zannediyorsanız yanılırsınız.çukura çukur demek bile değmez.

belli olmaz

19 Haziran 2014 Perşembe 20:27

Zalim burokratlariniz kesip bicerken ortaligi cok umit etmeyin Sn.Baskan gol yiyecek gibisiniz Ispartalidan

Serhan Dogru

19 Haziran 2014 Perşembe 19:21

İyi de son yerel seçimde Isparta genelinde golü yiyen kimdi acaba? demezler mi şimdi?

kaba

19 Haziran 2014 Perşembe 18:57

bu mu beyefendi.sadece siz onu beyefendi sanıyorsunuz..

Ak Partili

19 Haziran 2014 Perşembe 14:45

Sayın başkan bu cümle sizin gibi bir beyfendiye hiç yakışmamış.

MAHMUT AKSU

19 Haziran 2014 Perşembe 11:27

Siyaset siyaset tarihi boyunca hiç bu kadar basitleşmemiş, bu kadar terbiyesizleşmemişti. yazık bu insanlara hangi parti olursa olsun bu kadar seviyesizlik olamaz. bacak arası, ne demek ya sayın zabun bey hiç senin ağzına yakışıyormu. o zaman sana da derlerki bacak arasından gol yiyenler 1 kg kına alıp sana hediye ederler.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR