27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTA'DA YILANLAR BÜYÜK PANİK YARATTI

ISPARTA'DA YILANLAR BÜYÜK PANİK YARATTI

CHP 5 İLÇEDE ADAYINI BELİRLEDİ...

Yerele seçimlere henüz bir yıl varken partilerde hareketlilik başladı.

Siyaset

Yerele seçimlere henüz bir yıl varken partilerde hareketlilik başladı. Son milletvekili genel seçimlerinde ana muhalefet partisi konumuna gelen CHP başkan adaylarını belirleme konusunda en hızlı hareket eden parti konumunda. CHP, son yerel seçimlerde kazandığı Aksu, Yenişarbademli ve Keçiborlu’da belediyeyi kaptırmak istemiyor. Eski Rektör Lütfi Çakmakçının adaylığı konusunda seslerin daha gür çıkmaya başladığı CHP’de, Demokrat Parti başta olmak üzere diğer partilerin de desteği alınmak isteniyor. Atabey’de sürpriz bir isimle belediye seçimlerine katılmak isteyen partinin, Isparta’nın çok yakından tanıdığı bu ismi ikna etmeye çalıştığı öğrenildi.

2014 Mart ayında yapılacak seçimler öncesi Cumhuriyet Halk Partisi’nde belediye başkanlığı için isimler netleşmeye başladı. CHP kulislerinden yansıyan bilgilere göre, geçen seçimlerde Keçiborlu, Aksu ve Yenişarbademli’de belediyeyi kazanan CHP, 2014 seçimlerinde de bu ilçelerde aynı isimlerle yola devam edecek.

ÜÇ İLÇEDE AYNI İSİMLER VİTRİNE ÇIKACAK

Yenişarbademli adayının mevcut başkan Mustafa Erdem olacağına ilişkin resim açıklama gelirken, Aksu’da Ali Kaya, Keçiborlu’da ise Turgut Soykan bir kez daha belediye başkanlığı için aday gösterilecek.

GÖNEN VE GÜNEYKENT TAMAM

CHP’nin Gönen ilçesinde de adayını bulduğu edinilen bilgiler arasında. Emekli Öğretmen Hüseyin Kaya’nın Gönen’de CHP’nin

belediye başkan adaylığına kesin gözüyle bakılırken, Gümüşgünle birleşerek son anda köy olmaktan kurtulan Güneykent beldesinde

avukat Eyup Ersoy’un aday olması bekleniyor.

MERKEZDE ÇAKMAKÇI SESLERİ

CHP’de asıl cevap bekleyen merkez ilçe belediye başkan adayının kim olacağı? Bu konuda SDÜ Eski Rektörü Prof. Dr. Lütfi Çakmakçının aday olması gerektiğine ilişkin sesler daha gür çıkmaya başladı. Partinin Çakmaçının adaylığı etrafında Demokrat Parti

başta olmak üzere diğer partileri birleştirmek istediği öğrenildi. Belediye Meclisi üyelikleri oluşturulurken, bu partilerden gösterilecek

isimlerin seçilebilecek yerlere konulması yönünde fikir sağlandığı da kulislerden yansıdı.

VAZGEÇSE BENİ ARARDI

Öte yandan Çakmakçının aday olmayacağına ilişkin haberlerin ardından İl BaşkanıVedat Şenol’un partililere, Çakmaçının

mevcut aday adayları içerisinde olduğunu vazgeçme gibi bir durum olması halinde ‘ Hocam beni mutlaka arardı böyle bir durumda’ dediği öğrenildi.

ATABEY’DE SÜPRİZE HAZIRLANIYOR

CHP asıl sürprizini Atabey’de yapmaya hazırlanıyor. Parti, burada hem DP hem de kendi tabanının üzerinde hemfikir olacağı bir adayla seçimlere gitmek istiyor. İsmi sır gibi saklanan bu ismin Isparta’nın çok yakından tanıdığı bir bürokrat olduğu, kendisinin ikna edilmesi durumunda isminin kamuoyuyla paylaşılacağı gelen bilgiler arasında.

MAYIS AYI SONUNDA NETLEŞİYOR

CHP’de diğer ilçelerde belediye başkan adaylarını belirleme çalışmaları sürerken, Gelendost ve Eğirdir ilçelerinde adayların kısa zamanda netleşeceği öğrenildi. CHP’de mayıs ayı sonuna kadar adayların netleşeceği ve partinin ağırlıklı olarak yerel seçim çalışmaları yürüteceği biliniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR